Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Lista 10 najlepszych anulowanych serialii SF

Lista 10 najlepszych anulowanych serialii SF

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • cinus
    Participant
    #3973

    Ile razy byliśmy zawiedzeni tym, że nasz ulubiony serial SF już po kilku lub wręcz po jednym sezonie zszedł z anteny? Nie jest chyba tajemnicą, że podobne fatum dotyka kolejnych produkcji i jak dotąd skutecznie opiera się mu chyba tylko uniwersum Stargate. Większość dobrych seriali odeszła w niepamięć - taka jest smutna prawda.

    [more]Zupełnie niedawno taki właśnie los spotkał Jericho, które to mimo gigantycznego wręcz wsparcia fanów, po krótkim wznowieniu - znowu zostało usunięte z anteny. Nieco wcześniej padło na, wydawać by się mogło kultowy, choć krytykowany niekiedy nawet przez fanów świata Star Trek - Enterprise. Podobne wypadki można by wymieniać bardzo długo, choć większość naprawdę dobrych seriali doczekała się tak dużej liczby fanów, że wciąż są one aktualne, a niekiedy wręcz ilość fanów wciąż się powiększa.

    Niedawno serwis SCI FI Wire opublikował własną listę dziesięciu najlepszych anulowanych seriali SF. Zaprezentujemy ją poniżej, zaś jeżeli ktoś chce poznać szczegóły, zapraszamy na stronę.

    1. Firefly

    2. Wonderfalls

    3. Now and Again

    4. Alien Nation

    5. Space: Above and Beyond

    6. The Adventures of Brisco County Jr.

    7. American Gothic

    8. Jake 2.0

    9. Nowhere Man

    10. Erie, Indiana[/more]

    Barusz
    Participant
    #60558

    Alien Nation przed SAAB? No, ale ten pierwszy miał bodaj pięć kontynuacji w formie filmów telewizyjnych, więc chyba w Stanach naprawdę był w wielu kręgach kultowy.

    Sheridan
    Participant
    #60599

    Mnie tutaj zdecydowanie brakuje serialu Earth 2 - nie wiem czemu nie załapał się do pierwszej 10-ki, skoro np. seriale zajmujące miejsca 2,3 i 4 są mnie kompletnie nie znane (wstyd się przyznać, albo po prsotu jakoś się o nie nie obiłem).W każdym razie trzeba uzupełnić sobie luki 🙂

    Barusz
    Participant
    #60610

    Serial numer cztery był kilka razy powtarzany przez Polsat, trochę też o nim pisaliśmy.

    Zarathos
    Participant
    #60642

    Mnie coś mówi tylko nr.5, i faktycznie szkoda, że go nie kontynuowano. To było wielkie rozczarowanie.Reszta to wielka nieznana, ale TV od dawna prawie nie oglądam (po kolejnych rozczarowaniach serialami sci-fi).

    Gosiek
    Participant
    #60646

    Gdyby w tytule nie było SF tylko szeroko pojęta fantastyka, to dla mnie w czołówce powinien się znaleźć anulowany przez HBO po drugim sezonie Carnivale.

    Krusty
    Participant
    #60651

    A ja się pytam gdzie Odyssey 5.

    Reyden
    Participant
    #60692

    Z tych co są na liście to zdecydowanie 1 i 5 .Chociaż w przypadku FireFly Serenity jest jakimś tam zakończeniem . W przeciwieństwie do SAAB . Z seriali SF/F nie wymienionych to Earth 2 .2 seriale B5 : nawet nie rozpoczęte Legend of The Rangers oraz anulowany po pierwszym sezonie Crusade . Z seriali nonSF to np. świetny The Pretender ( Kameleon ) .Powstało 5 sezonów i 2 filmy , same filmy miały zakończyć serial i pozamykać wątki .

    Piotr
    Keymaster
    #60703

    Z tego co pamietam, The Pretender mial zakonczenie w 2001 roku.

    The D
    Participant
    #60715

    Chociaż w przypadku FireFly Serenity jest jakimś tam zakończeniem .

    Co nie zmienia faktu, że serial został skasowany. Taki TNG nie miał zakończenia sensu stricte. "All Good Things" spina w pewnym sensie serial klamrą, ale równie dobrze mógłby wystąpić gdzieś w środku sezonu i nikt by nie zauważył. Jednak sam serial zginął śmiercią naturalną. Tymczasem myślę, że Jossowi Whedonowi spokojnie starczyłoby pomysłów na pociągnięcie przynajmniej 2 pełnych sezonów Firefly. Sam film zaś na dobrą sprawę pozamykał jedynie wątek River i "niebieskorękich".

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram