Forum Trek.pl Newsy Star Trek Leonard Nimoy w szpitalu

Leonard Nimoy w szpitalu

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • Eviva
  Participant
  #8218

  Znany i kochany przez wszystkich aktor został zabrany do szpitala z powodu silnego bólu w klatce piersiowej. Wezwani sanitariusze uspokoili przerażoną rodzinę, że życiu Leonarda Nimoya nic nie zagraża, ale powinien on zostać dokładnie przebadany przez lekarzy.

  Oryginalny Spock - Spock Prime, jak określają go zachodnie media - od dawna cierpi na POChP, czyli przewlekłą obturacyjna chorobę płuc. Jest to schorzenie dotykające głównie nałogowych palaczy. Nieobeznanym z medycyną wyjaśniam, czym różni się ono od astmy: w astmie po podaniu środka rozkurczowego duszności ustępują, gdyż światło oskrzeli pod wpływem leku ulega rozszerzeniu, można też ją stosunkowo łatwo kontrolować, natomiast przy POChP leczenie praktycznie nie poprawia komfortu życia - zwężenie oskrzeli jest permanentne. W zeszłym roku, gdy do internetu wyciekły zdjęcia przedstawiające Nimoya wiezionego z lotniska na wózku, aktor zwrócił się za pośrednictwem Twittera do swych fanów:

  - Przestałem palić 30 lat temu. Nie wystarczająco szybko. Mam POChP. Posłuchajcie dziadka i rzućcie już teraz!

  Wszyscy życzymy Leonardowi szybkiego powrotu do czynnego życia.

  Dołączona grafika

  Źródło: Dailymail.co

  Cross
  Keymaster
  #120468

  Teraz to sobie może gadać. Palę jak rypnięty to wiem 🙂

  Eviva
  Participant
  #120473

  Do zobaczenia na intensywnej terapii...

  Se'tek
  Participant
  #120474

  Szkoda, lubię tego gościa. Oby dopisalo mu zdrowie. A co do chormób, to można na niego zachorować nawet w wieku 30 lat. Każdemu jest pisane co innego.

  Cross
  Keymaster
  #120479

  Tak to już jest z papierosami i żadne aktualne uwagi chorych nic nie zmienią, bo gdyby ostrzeżenia coś dawały, to wystarczyłyby te na pudełkach.

  Lo'Rel
  Participant
  #120481

  Paliłem 10 lat, przestałem prawie trzy lata temu. Zmarnowałem 10 lat. Natomiast Leonardowi życzę jak najwięcej zdrowia! 🙂

  Eviva
  Participant
  #120490

  A ja nigdy nie paliłam. W mordę, nawet jednego papierosa nie miałam w ustach! I cierpię na astmę jak najjaśniejsza cholera. No i sami widzicie, Mój dziadek kopcił jak komin i dożył 93 lat. Umarł z powodu pęknięcia ściany żołądka - miał raka, ale uwaga: niezwiązanego z paleniem.

  Elvenking
  Participant
  #120493

  Niestety dziś pożegnaliśmy Leonarda Nimoya 🙁

  Jamjumetley
  Participant
  #120494

  Gazeta Wyborcza szybko odnotowała ten fakt.

   

  http://youtu.be/vtQUePN5y40

  Eviva
  Participant
  #120495

  Już wiem...

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram