Forum Trek.pl Newsy Star Trek Leonard Nimoy i fani Star Treka

Leonard Nimoy i fani Star Treka

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #4943

    Wraz z pojawieniem się w kinach Star Trek XI, do społeczności fanów dołączyli nowi i wlali nowe życie w fandom Star treka, jak stwierdził Leonard Nimoy.

    Jako weteran wielu konwentów Nimoy stwierdza, że fani wypracowali sobie własny styl fandomu. Jednak nakręcony w nowej konwencji Star Trek zdobył nowych fanów, zmieniając całą dynamikę fandomu Treka.

    [more]- W tym roku nastąpiła wielka zmiana natury fanów,- powiedział Nimoy. - Dwie sprawy: więcej ludzi na konwentach, i druga, wielu widzów, którzy wcześniej nie byli w żaden sposób zwiazani ze Star Trekiem, nowi fani. Dwa tygodnie temu w Las Vegas spytałem, jak wielu ludzi z obecnych tam było po raz pierwszy w życiu na konwencie. Połowa sali podniosła ręce. W przeszłości mieliśmy wielu takich, co byli po raz kolejny; byłem zaskoczony widząc, jak wielu tym razem przybyło po raz pierwszy.

    Nimoy jest wdzięczny Star Trekowi i jego fanom.

    - Jestem wdzięczny Star Trekowi - powiedział Nimoy - Dał mi niewiarygodne, kreatywne i artystyczne możliwości. a także ekscytujące życie osobiste.

    Był czas, gdy relacje Nimoya z fanami się trochę popsuły - po publikacji książki I Am Not Spock.

    - Poproszono mnie, żebym napisał książkę - powiedział, wyjaśniając, że tytuł książki pochodzi ze spotkania z małym chłopcem i jego matką na lotnisku w San Francisco - Mały chłopiec szedł obok mnie ze swoja mamą. Powiedziała "To twój ulubieniec z TV!" On jedynie gapił się na mnie. Dodała "To pan Spock!" A on tylko się patrzył.

    To spotkanie Nimoy wykorzystał jako podstawę rozdziału książki, opisującego różnicę między Nimoyem a Spockiem. Nimoy nie wyrzeka się Spocka.

    - Powiedziałem w tym rozdziale że ze wszystkich postaci, jakie grałem, najbardziej jestem dumny ze Spocka i gdybym miał ponownie wybierać ze wszystkich możliwych ról, ponownie wybrałbym Spocka - wyjaśnił - Spock zasługuje na to za lojalność, inteligencję i wykształcenie.

    Nimoy pomyślał, że dobrze będzie uźyć tytułu rozdziału I Am Not Spock jako tytułu książki.

    - Mój wydawca odradzał mi to podczas rozmów - powiedział - Walczyłem o to i wygrałem... ale wygrałem kłopoty.

    - W czasie, gdy panował wielki głód na produkcje spod znaku Star Trek, ja wydałem książkę pod tytułem "I Am Not Spock" - powiedział Nimoy. - Pomyślano, że oto Nimoy odrzuca Star Trek. Ludzie czytali tytuł, ale nie czytali książki! To był dla mnie trudny czas.

    Źródło: TrekToday[/more]

    Flashbones
    Participant
    #76917

    Film był dobry, oby nastęny był jeszcze lepszy, a że Nimoy w nim wystąpił było naprawde super.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram