Forum Fantastyka Fantasy i horror Legend of the Seeker, nowy serial dla fanów Fantasy

Legend of the Seeker, nowy serial dla fanów Fantasy

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 95 total)
  • Author
    Posts
  • Liranna
    Participant
    #71246

    Powiedzmy że na początku tak, ale w miarę dalszego czytania straciłam do nich szacunek. Zdecydowanie wolę elfa.I koniec off topic

    Krusty
    Participant
    #71256

    Pozwole sobie na małego offa, seekera już nie oglądam od dawna ale chciałem wam polecić Krod Mandoon and the Flaming Sword of Fire czyli nowy serial fantasy będący parodią gatunku, serial ma słabszego pilota ale potem już jest lepiej. Szególną moją sympatie zdobyła jedna z głównych bohaterek ostra pogańska wojowniczka rozwiązująca największe problemy za sprawą ostrego poganskiego sexu. 😉

    Liranna
    Participant
    #71258

    Hmmm, brzmi ciekawie. Zaraz sobie pooglądam co się za tym kryje 🙂

    Liranna
    Participant
    #71413

    Spotkałam się dziś z informacją, że Legend of the Seeker będzie emitowany w Polskiej telewizji. Czy ktoś ma może jakieś dokładniejsze informacje na ten temat? Nie chciałabym tego przegapić.

    Hija
    Participant
    #77605

    Spotkałam się dziś z informacją, że Legend of the Seeker będzie emitowany w Polskiej telewizji. Czy ktoś ma może jakieś dokładniejsze informacje na ten temat? Nie chciałabym tego przegapić.

    ja mam - wczoraj (niestety) oglądałam pierwszy odcinek (ma być ich 22, w każdy piątek, na TVP1, o 22.05) i szczerze się zawiodłam...

    już dawno nie oglądałam filmu, który by AŻ tak odbiegał od tematu książki!!!

    praktycznie WSZYSTKIE watki są albo w nie prawidłowej chronologii albo przeinaczone.

    przykre, przynajmniej dla mnie, że popsuli tak świetną książkę, bo saga bardzo mi się podobała (przeczytałam całą).

    ale cóż...

    zobaczymy co wymyślą w reszcie tej parodii komedii... :/

    Hija

    Liranna
    Participant
    #79574

    Zwracam uwagę na to, że serial nie jest ekranizacją książki, a jedynie opiera się motywach powieści. Tak więc scenarzyści mają prawo wykorzystać wątki z powieści w swój własny sposób. Co innego byłoby, gdyby serial był ekranizacją powieści, jak chociażby było to w przypadku Władcy Pierścieni. Ja sama już z niecierpliwością oczekuję kolejnego sezonu, który ma mieć premierę 7 listopada.

    Eviva
    Participant
    #79979

    Próbowałam oglądać. Nie dałam rady. Lojalnie usiłowałam zachwycać się tym, co widziałam i słyszałam, ale jedyne, co przychodziło mi na myśl, to tylko :"Widziałam w życiu wiele bzdur, ale to...."Przykro mi, ale w mojej subiektywnej ocenie nawet kretyńskie "Nowe przygody Robin Hooda" były strawniejsze.

    Liranna
    Participant
    #84741

    Dawno nie pisałam nic na temat serialu, a uzbierało mi się parę spostrzeżeń.Drugi sezon Seekera jest o niebo lepszy od jedynki. Chociażby dlatego, że jak leje się krew to ja widać, jak torturują to pokazują, a nie tylko jakiś tam zarys a reszty się domyślaj. Przestała to być bajeczka dla grzecznych dzieci, chociaż w sumie może nigdy nie była ;)Wiele rzeczy dziejących się w nowych odcinkach ma bezpośredni związek z książką i to też wielki plus jak dla mnie, bo wymyślanie bezsensownych misji nie bardzo mi pasuje, skoro tyle ciekawych rzeczy w samej powieści się działo. Odcinek 7 i 8 są tego idealnymi przykładami, mimo, że sam odcinek 7 nie jest dokładnym odzwierciedleniem książki. UWAGA, SPOILERY !Muszę przyznać, że w bardzo ciekawy sposób zostało przedstawione zarówno przejęcia władzy w D'Harze przez nowego Lorda Rahla, jak również to w jaki sposób sami D'Harańczycy są z nim powiązani. W książce po śmierci Lorda Rahla znika nie tylko magia agiela Mord Sith, ale również umysłowe powiązanie, dzięki któremu Dharańczycy zawsze wiedzą, gdzie znajduje się ich pan, co zresztą było wykorzystywane również przez wrogów. W najnowszym odcinku jest już praktycznie dokładnie przedstawione budzenie się daru Richarda i jego droga do Pałacu Proroków, aby nauczyć się kontrolowania magicznego daru. Zaskoczyło mnie jedynie to, że zrzekł się bycia Poszukiwaczem, bo tak naprawdę wiele razy było mówione, że on jest jedynym Prawdziwym Poszukiwaczem od 3000 lat, ale cóż, nie będę się czepiać drobnych nieścisłości. KONIEC SPOILERÓW :PZdecydowanie nie mogę się już doczekać kolejnych odcinków i mam nadzieję, że będą równie ciekawe, jak i zbliżone do przygód Richarda z powieści. Wiele z takich książkowych przygód bezpośrednio wpływa na późniejsze życie i wydarzenia, wiec mam nadzieję, że nie zostaną one pominięte. Być może nawet będą mieli lepszy sposób przedstawienia ich niż autor książki. Poczekamy - zobaczymy jak to się mówi 😉

    Eviva
    Participant
    #84988

    W drugim sezonie pojawi się nasza kochana T'Pol, czyli Jolene Blalock, a szczegóły znajdziecie tutaj

    Na zachętę zdjęcie:

    Dołączona grafika

    Liranna
    Participant
    #85027

    Tak dokładnie. Była w najnowszym odcinku.Przy okazji najnowszego odcinka muszę przyznać, że naprawdę serial jest coraz lepszy i coraz bardziej zbliżony do książki, to dla tych co wolą raczej ekranizacje powieści niż coś pisane od nowa tylko na podstawie i z użyciem pewnych tylko szczegółów czy fragmentów.

    Eviva
    Participant
    #85044

    Tak dokładnie. Była w najnowszym odcinku.

    No i czyż ona nie jest wspaniała? Kocham ją.

    Lo'Rel
    Participant
    #85046

    Eviva... Fascynujące wyznania 😀

    Eviva
    Participant
    #85073

    Eviva... Fascynujące wyznania 😀

    Bo ja jestem fascynująca... choć niekoniecznie zawsze z pozytywnego punktu widzenia.

    Bartas
    Participant
    #87156

    Jakby Spock spotkał kiedyś Evive to na pewno powiedziałby o niej, że jest

    Eviva
    Participant
    #87164

    Raczej podrapałby sie w ucho i mruknął :"To jakiś gatunek zupełnie mi nieznany..."

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 95 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram