Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Lecimy na Marsa. Prawie naprawdę.

Lecimy na Marsa. Prawie naprawdę.

Tagged: 

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #8566

  National Geographic szykuje coś niezwykłego. Już niedługo widzowie kanału obejrzą miniserial Mars stworzony przez producentów Rona Howarda i Briana Grazera. Będzie to po części serial sci-fi, a po części dokument opowiadający o pierwszej załogowej misji na Marsa.

  Część fabularna ma być bardzo realistyczna dzięki wkładowi m.in. NASA i SpaceX. W części dokumentalnej zobaczymy i usłyszymy wywiady z wieloma znanymi postaciami - pojawi się Elon Musk, Neil DeGrasse Tyson, Andy Weir i wielu ekspertów z dziedziny eksploracji kosmosu.

  Premiera odbędzie się od razu na całym świecie, w listopadzie. Zainteresowani? Oto zwiastun.
   

  Źródło: Io9

  kotek
  Participant
  #122942

  To ekscytujące! Cudownie, że są takie projekty 🙂

  Cross
  Keymaster
  kotek
  Participant
  #122945

  Nauka zawsze wymagała poświęceń. Myślę, że gdy mają zidentyfikowany problem będą pracować nad jego rozwiązaniem: zmiana budowy rakiety, skafandra, zmiana procedur przebywania w otwartej przestrzeni kosmicznej, większa automatyzacja pewnych napraw możliwa z wnętrza pojazdu. 

  To nie wygląda jak zatrzymanie programu, a tylko jak jego czasowe spowolnienie. Chyba, że ktoś szuka wygodnej "humanitarnej" wymówki, żeby tam nie polecieć.

  Cross
  Keymaster
  #122946

  Chyba, że ktoś szuka wygodnej "humanitarnej" wymówki, żeby tam nie polecieć.

   

  Chyba nie do końca rozumiem.

  kotek
  Participant
  #122948

  Chyba nie do końca rozumiem.

  Ten temat wydaje mi się śliski. Zrobili badania i do próby wzięli 24 osoby. Robiłeś kiedyś badania medyczne? Wiesz ile potrzeba osób, żeby można było je uznać za wiarygodne? Mają zbyt małą próbę i próbują na jej podstawie wysuwać daleko idące wnioski. Stąd wydaje mi się to nieco naciągane. Jakby szukali powodu do odwołania całej akcji.

  Cross
  Keymaster
  #122950

  No ale chyba ciężko by było znaleźć setki astronautów 🙂 

  kotek
  Participant
  #122951

  Może dlatego wstrzymamy się z wysnuwaniem daleko idących wniosków, bo mamy po prostu za mało danych? 

   

  Pomijam fakt, że choroby serca są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w populacji. Polecam bardzo ciekawy, merytoryczny komentarz z gazeta.pl

   

  "

  kzet69

   

  10 godzin temu

  Oceniono 6 razy 

   

  Niestety artykuł jest bzdurny.

  Przede wszystkim w misjach księżycowych Apollo brało udział 22 nie 24 ludzi (Cernan i Young polecieli dwukronie), a zmarło dotychczas 8 nie 9. Z 22 facetów prowadzących pełne adrenaliny życie przedwcześnie na serce zmarło 2, natomiast 14 przekroczyło 80-tkę i nadal żyje. Średnia wieku tej grupy na dzisiaj (łącznie ze zmarłymi) to już 79 lat,(a przecież jeszcze wzrośnie) a średnia długość życia mężczyzny w USA to niecałe 78 lat.

  Szczegóły:

  Zmarli: Neil Armstrong (82), Charles Conrad (69-wypadek drogowy), John Swigert (51-nowotwór), Alan Shepard (75-nowotwór), Stuart Roosa (61-OZT), Edgar Mitchell (86), James Irwin(61), Ronald Evans (57), 

  Żyją: James Lovell (88), David Scott(84), Thomas Stafford(86), John Young (86), Eugene Cernan (82), Michael Collins(86), Edwin Aldrin (86), Richard Gordon (87), Alan Bean (84), Fred Haise (83), Alfred Worden (84), Thomas Mattingly (80), Charles Duke (81),Harrison Schmitt (81).

  Pzdr"

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram