Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Kwiz - w jakiej armii II Wojny światowej byś walczył

Kwiz - w jakiej armii II Wojny światowej byś walczył

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
  • Author
    Posts
  • Comm_Luke
    Participant
    #55778

    Jakoś mnie to nie dziwi:Polska 88%USA 75%Włochy 69% (to mnie bardzo dziwi :P)

    Dragon
    Participant
    #60621

    Mi wyszło 81% Na Polskę i Anglię. Mi się podoba.

    Eric Keitel
    Participant
    #60622

    You scored as a United StatesYour army is the American army. You want your home front to support the G.I.'s in their pursuit to liberate world from more or less evil tyrants.United States 100%British and the Commonwealth 88%Italy 75%Japan 69%Finland 63%Poland 63%Germany 56%Soviet Union 44%France, Free French and the Resistance 38%Spodziewałem się że Polska będzie trochę wyżej... Za to przynajmniej Francja jest na swoim miejscu 😉

    fluor
    Keymaster
    #60624

    A tak a propos, to czytam sobie trochę o historii II RP i to wojsko nasze biedne jakoś niezbyt wysoko stoi. Pomijając braki sprzętowe, struktura dowodzenia skostniała (a raczej taka sama jak w innych państwach poza Rzeszą, więc mniej efektywna), podobnie doktryna wojenna. Plany wojenne zupełnie nie zdały egzaminu, generałowie porzucali jednostki, naczelny wódz który stara się ogarnąć wszystko zamiast dzielić armie na grupy (jak Niemcy). Tutaj przykłady heroizmu są dobrze widoczne, jednak dodają one kontrastu i podkreślają ogólnie panujący chaos. Społeczeństwo polskie zasłużenie straciło poważanie dla wojskowych po 17 września - w czasach pokoju to fajnie rządzić krajem, ale jak przyjdzie do obrony to takie kwiatki.

    Eviva
    Participant
    #60625

    Mnie wyszła stuprocentowa Polska. I jestem z tego dumna.Swoją drogą, jak badałam za pomocą podobnejk ankiety, z jakiej rasy jestem, to mi wyszło, ze jestem w 60% Wolkanką, a na dalszym miejscu byli Fedki i Kardasjanie. Klingoni uplasowali się na ostatnim - dziwne.

    cinus
    Participant
    #60636

    Hm... no ja nie spodziewałem się, że tak mi wyjdzie, ale:Poland 94%British and the Commonwealth 88%Italy 75%France, Free French and the Resistance 69%Finland 63%United States 63%Germany 56%Japan 56%Soviet Union 38%Bardziej chyba by mi jednak Niemcy podpasowały :>

    stachuj
    Participant
    #60949

    mnie wyszly ex aequo gb z commonwealthem i finlandia, ale wlasciwie to ja jestem pacyfistą i mialem wrazenie ze moje odpowiedzi to odzwierciedlą ;> w IIWW nie bylo zadnego neutralnego kraju?

    fluor
    Keymaster
    #60958

    Szwajcaria była neutralna, podobnie Luksemburg, Belgia, Holandia hmm... Hiszpania afaik

    Eviva
    Participant
    #60962

    Szwajcaria była neutralna, podobnie Luksemburg, Belgia, Holandia hmm... Hiszpania afaik

    Ale gdyby nie opór, stawiany przez kraje nie-neutralne, szybko pożegnałyby się ze swą tchórzowską neutralnością.

    Lo'Rel
    Participant
    #60984

    Cóż, naziści przechowywali swoje bogactwa w szwajcarskich bankach, więc raczej nie musieli obawiać się o swoją neutralność, przynajmniej początkowo, bo pewnie po podbiciu Europy III Rzesza rzuciła by się i Szwajcarię.

    Eviva
    Participant
    #60985

    Raczej na pewno, gdyby nie inne państwa, które walczyły, podczas gdy Szwajcarzy wylegiwali się, żarli i liczyli mamonę.

    Lo'Rel
    Participant
    #60998

    Nawet diabeł ma swojego bankiera ;/

    Barusz
    Participant
    #60999

    Co ciekawe doszło do pewnych starć między Niemcami a Szwajcarami, konkretnie podczas inwazji na Francję niemieckie samoloty latały nad Szwajcarią i niektóre z nich były zestrzeliwane (bodaj w sumie osiem). A potem obie strony grzecznie się przeprosiły.Belgia i Holandia ogłosiły neutralność, ale oczywiscie nie była ona uszanowana przez Hitlera i oba państwa znalazły się pod okupacją. Funkcję Reichskommissara Holandii pełnił Arthur Seyss-Inquart, przedwojenny austryjacki minister i jeden z głównych architektów Anschlussu, a w latach 1939-40 główny nadzorca włączonych bezpośrednio do Rzeszy terenów Polski.Wiadomo, że wśród ważnych państw, które zachowały faktyczną neutralność w czasie wojny (tj. tych, które nie walczyły) wymienić można Turcję, Szwecję, wzmiankowaną już Hiszpanię, Portugalię oraz Irlandię (w stolicach dwóch ostatnich na wiadomość o śmierci Hitlera zarządzono opuszczenie flag do połowy masztów).

    Eviva
    Participant
    #61000

    Taak... Jak widać, moralność, sprawiedliwość i tym podobne bzdury, to zwykły towar na sprzedaż.Przypomina mi to taki szmoncesPyta syn ojca:"Tate, kto to jest dyplomata?"Ojciec na to:"Dyplomata, Icuchna, to jest taki kupiec, który handluje z polityką."

    Silver Phoenix
    Participant
    #61007

    Finland 100%Poland 100%British and the Commonwealth 88%Japan 75%Italy 69%Soviet Union 63%France, Free French and the Resistance 56%United States 56%Germany 19%Za wyjątkiem tego, że spodziewałem się wyższej pozycji Japonii... Reszta pasuje.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 35 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram