Forum Fantastyka Star Trek Ktory to odcinek? [Spoilery]

Ktory to odcinek? [Spoilery]

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #2022

    Mysle ze ten topic tu sie przyda, i to nie tylko mi. Co prawda akurat teraz ja potrzebuje cos znalezc, ale moze Wy tez bedziecie czegos szukali.

    Potrzebuje tytul oraz nr sezonu i odcinka DS9, w ktorym zostaje odkryta tajemnica genetycznych modyfikacji dr Bashira.

    Krusty
    Participant
    #17492

    Jest to odcinek pt: "Doctor Bashir, I Presume?" a jego numeracja to sezon 5 odcinek 16.

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #23923

    Wlasnie odnalazlem ten topic i prosze o pomoc w identyfikacji odcinka ktorego fragment wykopalem w jakichs starych zrzutach z sieci. Fragment przedstawia wymuszanie informacji przez Chakotaya i Kima na meskim przedstawicielu jakiejs rasy. Chodzi o miejsce pobytu niejakiego Tedrana. Wlacza sie takze Doktorek, ktory podaje "badanemu" specyfik wzmagajacy bol. Skad to pochodzi? Dodam ze fragment ma polskie napisy.

    r_ADM
    Participant
    #23924

    ^Living Witness

    AHM
    Participant
    #23927

    A dokładnie 4x23 data gwiezdna ok. 51850. Chyba jeden z lepszych odcinków Voya a przynajmniej z najbardziej zaskakującym zakończeniem.

    AHM
    Participant
    #24262

    W okresie świątecznym późną nocą natrafiłem na film pt Bumerang w jednej ze scen bohaterowie oglądają ST TOS chwalą się między sobą że są wielkim fanami sagi ST. Edi Murphy stwierdza coś o przewidywalności scenariusza serialu i mówi swojej partnerce iż scena która oglądają (transport grupy zwiadowczej na planetę) poprzedza śmierć jednego z załogantów o imieniu [Dżenkins]. Przyznam się że niewiele widziałem TOS'a i tym większe moje zaciekawienie co to za odcinek i czy on rzeczywiście istnieje.

    r_ADM
    Participant
    #24389

    ^chyba nie. google ani st encyclopedia nic na temat Dżenkinsa ;P nie mowia

    Gosiek
    Participant
    #24392

    ^ Chociaż... Biorąc pod uwagę, że niemal w każdym odcinku TOSa, w którym mieliśmy jakiś zwiad czy misję na planecie ginął mniej lub bardziej anonimowy "redshirt", to kto wie... Ale faktycznie dostępne źródła milczą na temat osobnika o tym nazwisku.

    fluor
    Keymaster
    #24403

    Co prawda nie oglądałem całego filmu, ale w trakcie przerwy reklamowej zobaczyłem właśnie ten urywek.Pamiętam, że pokazana była scena pocałunku kapitana Kirka z obcą z wyglądu nieco przypominającą Egipcjankę (czarne włosy/peruka) w bodajże białym wdzianku. Poza tym była scena transportu oficerów, w tym wymienionego redshirta o nazwisku Jenkins (być może był to tylko zgryw Murphy'ego, a raczej scenarzystów filmu i ktoś taki naprawdę nie istnieje), jednak jego śmierci albo nie pokazali, albo zdążyłem zmienić kanał ;)Domyślam się jednak, że znalezienie odcinka, w którym Kirk romansuje z jakąś kobietą wcale nie zawęża zakresu poszukiwań :>

    r_ADM
    Participant
    #24407

    Dołączona grafika

    Jezeli to ona to odcinek nosi tytul Elaan of Troyius, aczkolwiek o zadnym jenkinsie tam nie bylo mowy

    Voy
    Participant
    #29196

    Kojarzycie moze odcinek DS9, w ktorym Quark spotkal niezwyklego klienta, ktory zazyczyl sobie Kire w holodeku? Dosc nieudolnie staral sie robic jej zdjecia az go w koncu Kira z Odo przyuwazyli i w koncu zrobili psikusa w postaci zhakierowanego programu. Chodzi mi o nazwe tego odcinka (no i nr). Na pewno motyw ten jest na kartach, ktore mi I.Thorne pokazywal na ostatnim spotkaniu w Gdansku.

    r_ADM
    Participant
    #29202

    Meridian 3x08

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram