Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Którą partię

Którą partię

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    Posts
  • rdo
    Participant
    #16777

    SLD ma jeszcze zagorzałych wielbicieli.... ta partia jest w końcu moralnym spadkobiercą pzpr - A WIELU [color]LUDZIOM[/color] W PRLu żyło sie lepiej - wiadomo czy sie stoi czy sie leży 200 złotych sie należy... a jak sie ma układy i robotniczo chłopskie pochodzenie to nawet 2000:) a teraz niestety trzeba pracować - co prawda większość wyborców o takiej moralności stanowi obecnie elektorat Samoobrony... a zresztą wcale nie mówie że cała lewica i cały lewicowy elektorat myśli w ten sposób, ale dla SLD zawsze na scenie politycznej będzie miejsce 🙁 i zawsze SLDowcy będą kombinować ze szkodą dla narodu i siebie - a przynajmniej do czasu, kiedy nastąppią tam przynajmniej 2 wymiany pokoleń u steru.....

    co do tych karkołomnych koalicji: jeszcze 5% i z PiSem mają większość (wiem że są pewne rozbieżności programowe, ale w koalicjach silniejsza partia dominuje - zresztą i tak kompromis będzie konieczny - bo konkurencyjna koalicja - Samoobrona+SLD+PSL - na pierwszy rzut oka egzotyczna może też conieco w przyszłym parlamencie znaczyć) ostatecznieee jak nie bedzie wyborów w maju to może być o tyle lepiej, że ekipa Millera może uchwali plan Hausnera, ale do przyszłego roku platforma zbierze 50%.... zresztą i tak obecnie partia liberalna ma najwięcej poparcia w historii III RP (poprzedni parlament był zdominowany przez AWS czyli - nie oszukujmy sie - związki zawodowe).

    najgorzej dla Polski będzie jeżeli plan Hausnera nie zostanie uchwalony lub będzie okrojony tak, że zostanie z niego tylko nazwa a wybory majowe sie nie odbędą

    ==================================

    ze wzgledow moralnych im szybciej tym lepiej

    ==================================

    zgadza sie

    Thengel
    Participant
    #16788

    a czy jakakolwiek partia na świeciee jest idealna? nawet Republikańska Partia Stanów Zjednoczonych ma swoje potknięcia

    Ekhm... Największym jej potknięciem jest samo jej istnienie.

    Dalek
    Participant
    #16797

    U mnie poparcie układało się na przestrzeni lat tak:UW-PiS-POGorzej, że każda partia z wymienonych mnie denerwuje.Popis się niestety (imho) nie uda. Te partie dzielą nie tylko poglądy, ale i metody działania.Denerwują mnie pobąkiwania o możliwej koalicji PO-SLD (koalicję Pis-Psl jeszcze bym jakoś wytrzymał). Mam nadzieje, że to tylko kaczka dziennikarska.Co do planu Hausnera, to mogliby się PO posłuchać i ich propozycje przyjąć.

    chatI
    Participant
    #16798

    Ja tam bede glosowal na APPR :))Co tam ze nie dostana sie nigdzie...popieram ich calym sercem!!Antyklerykalna Partia Postepu Racja!!www.racja.orgc.

    rdo
    Participant
    #16833

    Popis się niestety (imho) nie uda. Te partie dzielą nie tylko poglądy, ale i metody działania.

    Na szczeblu samorządowym w wielu miastach funkcjonuje doskonale, lub przynajmniej nieźle - w Warszawie co prawda sie rozpada, ale Stolica to nie cała Polska - w Gdańsku samorząd funkcjonuje całkiem fajnie

    Denerwują mnie pobąkiwania o możliwej koalicji PO-SLD

    na pozór głupota - ale są takie sprawy, które łączą te partie - chociażby chęć uzdrowienia finansów (chociaż SLDowcom to przejdzie tak szybko, jak tylko trafią do opozycji - wtedy znowu staną się obrońcami pokrzywdzonego ludu robotniczego Miast i Wsi) - są też obecnie dość silne (chociaż SLD słabnie w sondażach) - ale podobieństwa dotyczą jedynie bierzącej polityki i sondaży - a matematyka sondażowa już niejedną ekipę do zguby doprowadziła, więc rzeczywiście na dłuższą metę to jest nonsens

    Ja tam bede glosowal na APPR )

    Jak widać jest na forum troche zwolenników ugrupowań "radykalnych"

    A tak w ogóle to ciekawa kolejność partii wymiennionych w ankiecie - od lewa do prawa:)

    fluor
    Keymaster
    #16846

    A tak w ogóle to ciekawa kolejność partii wymiennionych w ankiecie - od lewa do prawa:)

    Mod zarzekał się, że kolejność jest przypadkowa 😉

    rdo
    Participant
    #16850

    Właściwie to rzeczywiście - PO to przecierz Centrum - a Liga Rodzin to Prawica 🙂 - troche sie pomyliłem z tym stwierdzeniem

    fluor
    Keymaster
    #16852

    IMHO mniej podejrzana byłaby kolejność alfabetyczna poszczególnych opcji, ale detal :PKtoś zagłosował na SLD?? 😉

    Gosiek
    Participant
    #16853

    Gdyby SLD było partią prawdziwie lewicową to bym się zastanowiła - a że są teraz zwykłymi populistami... Ja nie mam na kogo głosować - ani w tej ankiecie ani w najbliższych wyborach paramentarnych. To znaczy nie ma żadnej liczącej się siły politycznej czy partii, którą mogłabym poprzeć. Zostają Ci, którzy raczej do Sejmu nie wejdą...

    Q
    Participant
    #17116

    Hey hey głosować to należy tylko na pertie Continuum 8) 😉

    Wkońcu to partia, która ma być partią trekerów a nie oddawać głos na innych jakichś badziewiów...

    fluor
    Keymaster
    #17139

    Q, jeżeli Continuum będzie miała listę kandydatów na Mazowszu (choćby i koalicyjną, np z Partią Emerytów i Rencistów 😉 ) to z największą przyjemnością zmarnuję swój głos i zagłosuję na Was 🙂 i tak zazwyczaj nie wygrywają ci, na których głosuję... 😛 Chociaż teraz może się zmienić, bowiem na razie nie widzę dla siebie innej alternatywy niż PO... Głosowałem na UPR, ale moje poparcie niewiele pomogło, więc może przyczynię się do liberalnej rewolucji w Polsce 😛

    Thengel
    Participant
    #17155

    choćby i koalicyjną, np z Partią Emerytów i Rencistów  

    Oni już mają koalkę z PPSem 🙂 Serio...

    Krusty
    Participant
    #17157

    Ja jako stary liberał głosowałbym za Unią Wolności ale wiem że glos na nich w obecnej sytuacji to głos zmarnowany dlatego wybieram drugą w kolejności Platformę Obywatelską.

    fluor
    Keymaster
    #17297

    Ostatnie sondaże opinii (PO 26%, Samoobrona 24%...) wskazują, że niebezpieczeństwo tzw. buraczanego przewrotu wzrasta. Przeróżnej maści satyrycy już żartują (a inni mówią na serio) o emigracji jeżeli Lepper zostanie premierem.Też trochę się tego obawiam, jednak liczę, że w najbliższych wyborach nie będzie aż tak źle. Ale sygnał powinien martwić 🙁

    mattik
    Participant
    #17310

    Ja jestem za UW, a w ostateczności za PO.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram