Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Którą partię

Którą partię

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Author
    Posts
  • rdo
    Participant
    #1996

    Którą partię poparłbyś gdyby w maju b.r. nastąpiły wybory parlamentarne??PO (Platformę Obywatelską)SLD (Sojusz Lewicy Demokratycznej)PiS (Prawo i Sprawiedliwość)SamoobbronęLigę Rodzin PolskichInną??Co cię przekonuje do ich programu?? czy Twoje sympatie polityczne zmieniły się w ciągu ostatnich lat??jeżeli o mnie chodzi to PO - od zawsze centrum i umiarkowany liberalizm.... jak nie było PO to była UW 🙂

    Thengel
    Participant
    #16572

    Niestety na polskim "rynku" nie ma liczącej się prawdziwej partii socjaldemokratycznej czy socjalistycznej więc nie ma na co głosować 🙁

    Gosiek
    Participant
    #16574

    Którą partię poparłbyś gdyby w maju b.r. nastąpiły wybory parlamentarne??

    Obawiam się, że żadna z wymienionych przez Ciebie partii nie reprezentuje moich poglądów (nie wspominając już o interesach) choćby w 50%. 🙁 A co za tym idzie nie mogę i nie chcę na żadną z nich głosować - ani w maju ani później.

    Thengel: a co z PPS? Wiem, że nie jest zbyt duża ale zawsze to coś.

    Warp_10
    Participant
    #16588
    Quote:

    jeżeli o mnie chodzi to PO - od zawsze centrum i umiarkowany lieralizm

    heh... UW jakas porzadniejsza byla 😛

    w tej chwili najchetniej na UPR, ale poniewaz ma ona poparcie w granicach bledu statystycznego, zostaje PO

    zdecydowanie im bardziej liberalnie tym lepiej

    Thengel
    Participant
    #16589

    Thengel: a co z PPS? Wiem, że nie jest zbyt duża ale zawsze to coś.

    Nie jest zbyt duża to za mało powiedziane niestety. Zresztą ostatanio pzeczytałem że sprzymierzyli się z KPiER oraz Centrolewicą RP. Na tym przykładzie widać że po odejściu Ikonowicza zmienił się kurs tej partii. Przestała być socjalistyczna a zaczeła centrolewicowa. Choć przyznaję, że jest to, nawet po wzięciu pod uwagę tych zarzutów, logiczna alternatywa.

    BTW. Mam niechęć do PPS od lat 20. a ten PPS się odwołuje do tych tradycji 🙁

    T'rup
    Participant
    #16696

    osobiście uważam, że w polskiej polityce brakuje świerzości. ciągle rządzą ci sami ludzie, tylko przechodzą z jednych partii do drugich, albo wymieniają się stanowiskami. w maju miałbym już prawa wyborcze, ale chyba nie zagłosowałbym na żadną z partii. brakuje nowej jakości politycznej i to jest chyba największy problem. powstają jakieś tam grupy zapaleńców, ale zazwyczaj nie mają żadnych szans z gigntami, których podstarzali członkowie trzymają się stołków jak tonący brzytwy.

    fluor
    Keymaster
    #16704

    osobiście uważam, że w polskiej polityce brakuje świerzości.

    Znajdzie się taka partia, która deklaruje, że dopiero "idzie po władzę" 😉

    Osobiście nic nie mam przeciwko temu, żeby centralne stanowiska zajmowali ludzie z tzw. elit politcznych, byleby te "elity" miały jakieś granice przyzwoitości i choć minimalne poczucie odpowiedzialności za cały naród...

    rdo
    Participant
    #16710

    a może by moderatorzy zrobili ankiete - byłyby prawybory i poznalibyśmy statystyczne ujęcie sympatii politycznych wśród trekerów (tylko nie zapomnijcie o opcji "nie głosuję"

    Warp_10
    Participant
    #16712

    (tylko nie zapomnijcie o opcji "nie głosuję"

    lepiej o niej zapomniec, zobaczylibysmy co zostanie uznane za mniejsze zlo, to oczywiste ze zadna partia nie jest idealna

    rdo
    Participant
    #16715

    zadna partia nie jest idealna

    a czy jakakolwiek partia na świeciee jest idealna? nawet Republikańska Partia Stanów Zjednoczonych ma swoje potknięcia (Największym potknięciem RL jest obecny prezydent)

    Warp_10
    Participant
    #16758

    wlasnie o to mi chodzilo...a Bush nie jest taki zly jak go maluja... obniza podatki, zmusil koree,libie,iran do rozmow, usunal saddama... a ze jest idiota to juz co innego :Pw kazdym razie jest lepszy od naszego ulubionego noblisty Jimiego Cartera

    fluor
    Keymaster
    #16759

    Jak widać, na razie na forum przeważają zwolennicy Platformersów 😀

    rdo
    Participant
    #16768

    wlasnie o to mi chodzilo...

    a Bush nie jest taki zly jak go maluja... obniza podatki, zmusil koree,libie,iran do rozmow, usunal saddama... a ze jest idiota to juz co innego 😛

    w kazdym razie jest lepszy od naszego ulubionego noblisty Jimiego Cartera

    obniża - a jak? wspaniale, tyle ze jak sie obniża podatki (co z założenia jest słuszne) to nie wyrzuca sie rezerw budżetowych w błoto - ta wojna w Iraku w czasie, gdy gospodarka świeżo wyszła z recesji to było mieszanie pieniędzy amerykańskich podatników z błotem. co prawda ja miałem też wątpliwości co do tej wojny z innych powodów, ale mniejsza o to.

    Zmusił koree do rozmów? 2 spotkania na których nic nie ustalono - korea dalej buduje rakiety. co do iranu - to rzeczywiście pewne sukcesy odniósł. Wojna w Iraku i tak przebiega lepiej niż sie spodziewałem, ale deficyt budżetu USA rośnie w zastraszającym tępie - i podatki być może trzeba będzie podnieść - ogólnie mówiąc najgorszy prezydent republikanów to nie jest obelga - lepiej być najgorszym z dobrych niż najlepszym z beznadziejnych. A G.Bush wcale nie jest najgorszy - gdyby w Polsce byli tacy ludzie.....

    ak widać, na razie na forum przeważają zwolennicy Platformersów

    na to wygląda - i cieszy mnie to - zresztą forum nie jest wyjątjiem - w całejj polsce platfformersi dominują

    NIECH CI, KTÓRZY W WYBORZE PARTII ZAZNACZYLI OPCJĘ "INNĄ" wyszczególnią na forum jaką

    Warp_10
    Participant
    #16772

    ta wojna w Iraku w czasie, gdy gospodarka świeżo wyszła z recesji to było mieszanie pieniędzy amerykańskich podatników z błotem. co prawda ja miałem też wątpliwości co do tej wojny z innych powodów, ale mniejsza o to.

    moze rzeczywiscie nienajlepszy moment, ale ze wzgledow moralnych im szybciej tym lepiej

    Zmusił koree do rozmów? 2 spotkania na których nic nie ustalono - korea dalej buduje rakiety.

    coz, na pewno narobili troche w majty jak zobaczyli ze sie juz do saddama dobiera i glosi ze ich wszystkich po kolei wyeliminuje

    ogólnie mówiąc najgorszy prezydent republikanów to nie jest obelga - lepiej być najgorszym z dobrych niż najlepszym z beznadziejnych. A  G.Bush wcale nie jest najgorszy - gdyby w Polsce byli tacy ludzie.....

    true

    ak widać, na razie na forum przeważają zwolennicy Platformersów

    yessss ;>>

    fluor
    Keymaster
    #16775

    na to wygląda - i cieszy mnie to - zresztą forum nie jest wyjątkiem - w całej polsce platfformersi dominują

    Dominują, ale jeszcze nie dostatecznie... troszkę dziwię się, że po tych wszystkich wpadkach SLD ma jeszcze znaczące poparcie... bo prawda jest taka, że jeżeli PO nie zdobędzie jeszcze więcej głosów to będzie budować jakies karkołomne koalicje... 🙁

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram