Forum Fantastyka Star Trek Księżyc i jego zagadka :)

Księżyc i jego zagadka :)

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • Kap.Grzegorz
    Participant
    #3413

    Cześć wszystkim

    Niedawno ogladałem poraz kolejny "Pierwszy kontakt". I znów zacząłem się zastanawiać nad księżycem. Riker wymienia kilka koloni na księżycu ale zorientowałem się, że ile razy jest on pokazywany nie widze tam żadnego budynku czy jakiejkolwiek konstrukcji.

    Więc moje pytanie brzmi czy ktoś z was może wskazać odcinek w którym takie zabudowania widać?? 😀

    I. Thorne
    Participant
    #52803

    Widać tak samo jak system obronny Marsa czy Spacedock 1 na orbicie Ziemi (przynajmniej pokazali Utopie Planitię).Po prostu nie występują w serialu/filmach i uważam to za dość wkurzające - gdy raz w DS9 przyleciał na Qo'Nos to na orbicie kłębiło sie od stacji i okrętów.

    Zarathos
    Participant
    #52806

    No się nie kłębiło. To gdzie się kłębiło, to ni był Kronos, tylko jakaś planeta gdzie mieściło się główne dowództwo czy jak (Ty'Go'Kor czy jakoś tak). Nad Kronosem nic też nie lata - jak to można parę razy zaobserwować w TNG.

    cinus
    Participant
    #58298

    Jak dobrze pamiętam, to przy Utopii Planitii latało full okrętów. Nie spodziewłabym się wielu ukrętów w układzie słonecznym - góra dziesięć do dwudziestu w jednym momencie - wszak w całym sektorze 001 nie ma więcej jak trzydzieści, czterdzieści statków (wolf 359). Co do księżyca - w Entku (np. dzisiejszy odcinek) były pokazane zabudowania - a przynajmneij wydaje mi się, że to był księżyc 😉 W TNG chyba nie było.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram