Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Kryteria podziału postaci

Kryteria podziału postaci

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Participant

Jak myślicie, czy istnieją obiektywne kryteria podziału postaci z seriali i filmów (siłą rzeczy skupiamy się na SF) na epizodyczne, pierwszo- i drugoplanowe. Po wielokroć dziwiłem się, ża dana aktorka czy aktor zostali w czasie nominacji do Oscarów czy Emmy zakwalifikowani do danej kategorii - szczególnie dotyczy to 'nadreprezentacji' postaci z środkowej kategorii (tj. drugoplanowych po prostu 😉 ). Przykłady: nominacja dla Naveen'a Andrews'a do Emmy w 2005r. za 'drugoplanową' rolę Sayid'a w "LOST" i - starszy, ale mój ulubiony - Saturn dla Jolene Blalock za 'drugoplanową' rolę T'Pol w 2002 r. (w późniejszych latach jeszcze dwie nominacje). Czy Waszym zdaniem taka a nie inna kwalifikacja danej roli może być obiektywnie uzasaniona?

Pah Wraith
    Participant
    Barusz
    Participant

No raczej. Skoro jednak na obu forach wypowiadają się za zwyczaj inne osoby, założyłem ten wątek na obu. Po prostu jestem ciekaw opini polskich trekerów - niezależnie od tego, gdzie się za zwyczaj wypowiadają.

Pah Wraith
    Participant

Umożliwmy wszystkim porównanie przemyśleń.

Sai
    Participant

Kurcze jak dla mnie, kryteria podziału na role pierwszoplanowe a drugoplanowe są niejasne. Przecież według mnie T`Pol to postać pierwszoplanowa. Chyba nazywa się „drugoplanowa” bo tak ma w umowie napisane, a co za tym idzie dostaje mnie pieniędzy za role….hyhy… Nie wiem, tak to odbieram, jako aspekt ekonomiczny. 😉

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram