Forum Fandom Opowiadania Komentarze Kryptonim "Babel" - komentarze

Kryptonim "Babel" - komentarze

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Participant

Wpadłem na pomysł. Do tego opowiadania będe co tydzień dodawał jedną nową część w ten sposób powstania cała saga.A ten temat chyba wiadomo po co jest.

Reyden
    Participant

Dłuższe niż 2 poprzednie , ale nadal ma trochę błędów .

- Nova okrętem bojowym ?? , z tego co wiem jest słąbsza niz Intrepid , te 20 okrętów Klingonów musiało by być z czasów przed Archerem i NX-em żeby nie dać jej rady .

W dodatku ten zdobyczny okręt jest dość silny , skoro wraz z Novą zmusił do odwrotu resztę atakujacych

- Sposób przedstawienia federacji - ta twoja UFP to chyba pochodzi ze świata równoległego , Federacja jaką znamy z seriali i filmów nigdy by nie wybudowała Stacji Babel , ani nie wszczyna sama z siebie wojen .

- Jak już to powiedział Thorne w komentach do Bitwy , w ST nie używa się laserów , Federacja używa fazerów , a Klingonii dysruptorów .

- Lepiej wygląda jak piszesz nazwy statków i klas w ten sposób :

USS Herod klasy Defiant ( zamiast USS możesz wstawić inny prefiks ) .

- Federacja nie używa pieniędzy .

To narazie tyle .

Constantine
    Participant

Ok, poprawiłem błędy. Aczkolwiek nie wiem o co ci chodzi z tym "wszczynaniem wojen" przez federacje.

A nazwy statków puki co będe pisał w ten sposób bo jakoś tak mi łatwiej.

Reyden
    Participant

Chodzi mi o ten fragment opowiadania :

Sala obrad budynku Gwiezdnej Floty Na Ziemi byłą dość dużą salą w kształcie prostokąta i prawie całą zajmował olbrzymi ,romulański stół przy którym mogło bez trudu zasiąść co najmniej 100 osób.

Prowadzono tam oficjalne narady, planowano z kim zawierać nowe przymierza oraz z kim wszczynać wojny.

Zauważyłem jeszcze jeden błąd - w XXIV wieku nie używa się baterii słonecznych , używa się reaktory Materia/Antymateria .

Constantine
    Participant

Wy to jednak jesteście zatwardziali fani - na takie coś jak różnica między baterią słoneczna a generatorem bym nie zwrócił uwagi. Ale poprawiłem również. Fragment o wojnie też poprawiłem. Czy teraz jest dobrze psze pana krytyka?

Zarathos
    Participant

Reyden - Nova z Endgame rzuciał się na Negh'var :DFederacja używa pieniędzy, to Ziemia (i pewnie ta cześć ludzi wywodząca się z Ziemii i jej kolonii) ich nie używa.

I. Thorne
    Participant

Większośc błędów została już wytknięta, ale też coś dodam:Nie wiem skąd wziąłeś te stopnie w Federacji. Tam nie ma Kanclerza, jest wybierany w demokratyczny sposób prezydent (w 2372 był nim Jaresh-Inyo i bynajmniej nie człowiek, a Grazeritanin). Nie ma Senatu, jest Rada Federacji z przedstawicielami każdego należącego do Federacji układu.Różnica między baterią słoneczką i reaktorem MARA jest jak między prędkością piechura i okrętu w warp. Bateria wytwarza minimalne ilości energii w porównaniu reakcji materii i antymaterii (gdzie materia zmienia się w czystą energię, a znając parwo Einsteina e=mc2 to można sobie obliczyć - energia z wybuchu bomby atomowej to zmiana 1g materii w energię).I jedna prośba. Przed opublikowaniem przeczytaj to co napisałeś i dokonaj korekty błędów. Rasy piszę się z dużej litery, a przymiotniki jak klingoński z małej. A jeśli w przyszłości chcesz pisać o Borgu to pamiętaj, że odmienia się go zawsze w liczbie pojedynczej.

Barusz
    Participant

Constantine, na forum nie obowiązuje zasada zgodnie z którą publikowane tu opowiadania muszą się rozgrywać w trekowym uniwersum lub być związane z ST. Jeżeli niezbyt pewnie czujesz się w tych realiach pisz po prostu teksty osadzone w jakimś własnym (tj. wykreowanym przez Ciebie) świecie. Wtedy krytycy skupią się może na nich samych i ich literackiej jakości 😉

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram