Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia Kosmiczne ploteczki - Sojuz TMA-14 wystartował

Kosmiczne ploteczki - Sojuz TMA-14 wystartował

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • BeneGesserit
  Participant
  #4444

  Soyuz TMA-14 wystartował wczoraj z kosmodromu Baikonur w kierunku ISS unosząc ze sobą dwóch astronautów, członków misji Expedition 19 i kosmicznego turystę Charlesa Simoyia, który udaje się na tego rodzaju wycieczkę już po raz drugi. 60 letni miliarder, który zapłacił za tę przyjemność 35 milionów dolarów (łącznie $60mln za obie podróże), powiedział w rozmowie z dziennikarzami, iż będzie to jego ostatnia taka podróż, gdyż jako nowożeniec chce spędzić czas ze swoją rodziną. Jego powrót wraz z dwoma członkami Expedition 18 ustalony jest na 7 kwietnia.

  [more]Przedstawiciel Space Adventures przyznaje, że ich działalność została dotknięta przez światowy kryzys finansowy, który zmniejszył liczbę miliarderów. Nie jest to jednak powód do obaw, ponieważ podróż w kosmos jest sprawą długoterminową, a nie kwestią nagłego kaprysu, a jak na razie liczba chętnych na wyprawy jest stała.

  Źródło: News Daily[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram