Kościół

Viewing 15 posts - 1,621 through 1,635 (of 1,660 total)
  • Author
    Participant

[...] Jednak słuchając krytyków kościoła odnoszę wrażenie że wstyd za własne czyny chcą zagłuszyć agresją wobec tych, którzy pilnują norm społecznych od tysięcy lat. Relatywizują działania swoje i kościoła w zależności od potrzeb.

Pod pretekstem "nowoczesności" propagują neobarbarzyństwo. Dla tymczasowości chcą niszczyć coś, co jest wyznacznikiem norm społecznych na skalę globalną od 400 lat.

Mam podobne zdanie na ten temat. Tyle że dodałbym - niektórych krytyków kościoła. Na pewno nie wszystkich bo wielu krytykuje prawdziwe wypaczenia, błędy i niedostatki.

Senok
    Participant

też powiedziałbym o niektórych krytykach KK... to że mówię, że święta inkwizycja i palenie na stosie było okrucieństwem, to dlatego, że tak myślę i nie ma tu innych podtekstów. podobnie myślę o współczesnych atakach samobójczych wyznawców Islamu i o już niepraktykowanym zwyczaju kamieniowania w Judaiźmie.

Diabeu
    Participant
    Romek 63
    Participant

Częstochowa: Kościół straszył go piekłem. Żąda 10 mln odszkodowania

http://wiadomosci.onet.pl/slask/czestochow...kodowania/v21v8

Jeśli facet wygra ten proces to Kościół chyba szybko zbankrutuje bo będzie wiele następnych.

Match
    Participant

Bez mojej woli najpierw mnie ochrzczono, potem musiałem uczestniczyć w mszach świętych i lekcjach religii

Powinien raczej pozwać swoich rodziców :>

Barusz
    Participant

Jak ma wygrać, jak jest napisane, że dwa razy przegrał. Po pierwsze jak już to niech pozwie rodziców, a po drugie to trudno sobie wyobrazić dobro osobiste takie jak prawo do nie bycia ochrzczonym a innego sposobu dochodzenie odszkodowania przy braku umowy jak przez dobra osobiste nie ma.Swoją drogą to postawa tego pana - umówmy się, nie jakaś wyjątkowa wśród ateistów - genialnie się komponuje z postem Diabeu'a powyżej.

Zarathos
    Participant

Jakby poszedł wystarczająco wysoko do jakiegoś trybunału jewropejskiego to kto wie. Myśli biurokratów z UE chadzają dziwnymi ścieżkami. A co do "większości ateistów" - o takich się słyszy i czyta. Ale generalnie czyta się i słyszy głównie o księżach pedofilach i pijakach. Więc jakby to... generalnie działania takich księży nie są wyjątkowe wśród kleru 😛

Barusz
    Participant

Jakiej "większości ateistów", skąd to znów wytrzasnąłeś?

Romek 63
    Participant

Trumna "brata" Jezusa

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/trumna-bra...niszczona/nyzck

Dołączona grafika

Kamienna trumna wykonana z wapienia, na której widnieje inskrypcja "Jakub, syn Józefa, brat Jezusa" jest obiektem jednej z najbardziej kontrowersyjnych spraw domniemanego fałszerstwa zabytków i nadal nie zdołano ustalić, czy jest autentyczna – podaje news.discovery.com. W ustaleniu prawdy z pewnością nie pomoże również fakt, że inskrypcja na kamiennej skrzyni została uszkodzona przez Izraelski Urząd Zabytków.

Fakt, że Jezus miał rodzeństwo jest kontrowersyjny i kwestionowany przez Kościół katolicki. Gdyby okazało się, że kamienna skrzynia z inskrypcją jest prawdziwa i rzeczywiście pochodzi z I w. n. e. byłby to pierwszy fizyczny dowód wskazujący na faktyczne istnienie Chrystusa.

Ciekawa sprawa :wacko:

Watykan usunął z internetu wywiad papieża Franciszka

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/waty...ranciszka/xw2jm

Czegoś tu nie rozumiem. Przecież papież zdaniem Kościoła jest nieomylny w sprawach wiary 😎

Diabeu
    Participant

Typowe działanie korporacji zwanej kościołem.

Eviva
    Participant

Ataki na Kościół stały się bardzo modne, są tym samym, co ruch hippisowski w latach 60'tych. Po prostu wyrazem buntu wobec grupy stanowiącej normy moralne. Jak dla mnie to żałosne, choć przyznaję, że sama instytucja Kościoła Katolickiego nie ułatwia roboty tym, którzy chcą jej bronić. Jednak już to mówiłam i podkreślę raz jeszcze: wypominanie dzisiejszym katolikom tego, ze kiedyś płonęły stosy, jest idiotyzmem.

Barusz
    Participant

Jakiego buntu, w znakomitej większości miejsc, gdzie kk jest atakowany atakujący stanowią większość. To wyraz konformizmu, no i dowartościowywania się, ci ludzie często wierzą zapewne, że są prześladowaną mniejszością i to co robią jest aktem wielkiej, wspaniałej odwagi. Powyżej nieraz to widać bardzo jasno.

Romek 63
    Participant

Pogańskie symbole Bożego Narodzenia

http://wyborcza.pl/1,75476,15176922,Pogans...a__ZOBACZ_.html

The D
    Participant

Ataki na Kościół stały się bardzo modne

Oj tam. Kościół Katolicki jest atakowany od co najmniej stu lat: Ostatnio feminiści i gendery, wcześniej komuniści. przed wojną syjoniści i masoni...

Match
    Participant

Przy czym z wyżej wymienionych tylko te komunistyczne były realne.

Viewing 15 posts - 1,621 through 1,635 (of 1,660 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram