Forum Fantastyka Fantasy i horror Konkurs na opowiadanie fantasy

Konkurs na opowiadanie fantasy

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #6134

    O LAUR KOSMO GNOMA

    Kosmos to miejsce czarodziejskie, tajemnicze i piękne. Aby to ukazać, Krzysztof P Nowak organizuje konkurs O LAUR KOSMO GNOMA. Konkursowi patronuje Portal Mythai. Zwycięskie opowiadania ukażą się drukiem. Nie ma ograniczeń dla autorów, ani pod względem wieku, ani doświadczenia; nie ograniczamy także tematyki i charakteru opowiadań.

    . ludzie, którzy osiągnęli tak wiele, przestali już wystarczać, ich czas minął, ich możliwości twórcze zostały wyczerpane. Dalszy rozwój wymaga czegoś nowego.

    (Clifford D. Simak)

    Tytuł świadczy o jednym - na konkurs przyjmowane będą zarówno opowiadania typu fantasy, jak sf i grozy. Szukamy po prostu dobrych opowiadań. Nazwa konkursu i motto mówią jednak o czymś więcej. - Kosmos jest czarodziejskim miejscem. Ludzie zaś są stworzeniami, którym nie wystarcza otaczająca ich rzeczywistość. Szczególnie pisarze fantastyki. Pragną wykroczyć poza otaczające ich ramy i robią to za pomocą swej wyobraźni. W różne strony i czasy.

    Konkurs został zorganizowany przez Krzysztofa P Nowaka, patronuje mu zaś forum dyskusyjne Mythai. Nagrody będą książkowe. Zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane w powstającej właśnie antologii fantastyki z udziałem znanych w kraju pisarzy. Jeśli uznamy, że jest wiele opowiadań konkurencyjnych, wydamy także osobny tomik pokonkursowy. Utwory zbieramy do dnia 20 kwietnia. Prace przysyłać mogą zarówno amatorzy jak pisarze zrzeszeni. Nie ma także ograniczeń wiekowych.

    Głównym jurorem będzie Luiza Dobrzyńska.

    Prosimy wysyłać opowiadania drogą elektroniczną na adres eviva66@gmail.com Utwory mają być opatrzone tylko nickiem. Nick, krótką notkę o sobie i dane kontaktowe prosimy wysłać na adres krzysztof@mythai.info prosimy także o krótkie oświadczenie, że utwór jest dziełem oryginalnym i nigdzie nie publikowanym oraz że autor zgadzą się na nieodpłatną publikację wybranych utworów.

    W przypadku dużego zainteresowania konkursem przewidujemy dalsze edycje.

    Coen
    Participant
    #96701

    Yippee-ki-yay:) Czyli trzeba odkurzyć koncept na space opowiadanie:)

    Coen
    Participant
    #96818

    Pytanie - czy opowiadanie mogło być wcześniej publikowane w internecie? Oraz czy musi do Was dotrzeć wersja ostateczna, czy przed jego publikacja poddacie je jeszcze redakcji i korekcie?

    Eviva
    Participant
    #96850

    Pytanie - czy opowiadanie mogło być wcześniej publikowane w internecie? Oraz czy musi do Was dotrzeć wersja ostateczna, czy przed jego publikacja poddacie je jeszcze redakcji i korekcie?

    W regulaminie nie ma mowy o wcześniejszej publikacji, a co nie jest zabronione, to jest dozwolone.

    Ewentualna korekta objęłaby najwyżej błędy ortograficzne.

    Coen
    Participant
    #96978

    Jeszcze jedno pytanko, może trochę na wyrostPublikacja jest nieodpłatna, to rozumiem, czy autor dostanie jednak kilka sztuk egzemplarzy autorskich?Trochę bowiem kiła, musieć kupować własną książkę...

    Eviva
    Participant
    #97042

    O, kochany, tego to ja już nei wiem, zależy to od ustaleń z wydawcą. Jednak zwykle w publikacjach tego typu nie ma mowy o egzemplarzach autorskich.

    Coen
    Participant
    #97049

    No to bardzo bardzo kiła:( Już widzę tą scenkę w księgarni "poproszę to książkę, tam jest moje opowiadanie...ile? A nie...to przepraszam, nie mam tyle":(

    Eviva
    Participant
    #97050

    Rozmawiałam z Krzysztofem - sprawa zależy od umowy z wydawcą. Obiecał, że będzie naciskał na egzemplarze autorskie dla tych, których opowiadania zostaną wydane w antologii, więc może nie aż taka kiła 🙂

    Coen
    Participant
    #97107

    Evivo, dwa razy próbowałem wysłać maila na ten adres co podałaś -> eviva@gmail.comW obu otrzymuje wiadomość zwrotną, że takie konto na gmailu nie istnieje...

    Eviva
    Participant
    #97119

    Evivo, dwa razy próbowałem wysłać maila na ten adres co podałaś -> eviva@gmail.com

    W obu otrzymuje wiadomość zwrotną, że takie konto na gmailu nie istnieje...

    To wina sklerozy - email jest eviva66@gmail.com. Kiedyś miałam tamten, ale zlikwidowałam i teraz się mylę. Już poprawiam.

    Coen
    Participant
    #97735

    Skoro dziś ostatni dzień to czy możesz podać kiedy możemy oczekiwać wyników konkursu, oraz może ile prac zostało zgłoszonych?:) Chciałbym wiedzieć jakie mam mniej więcej szanse:)

    Eviva
    Participant
    #97746

    Jeśli chodzi o ilość zgłoszeń, to jest to top secret information. Prywatnie mogę powiedzieć, ze ledwo się wygrzebuję spod zalewu.

    Co do terminu, to wyniki powinny być w ciągu dwóch tygodni. Ja mam dokonać wstępnego wyboru, ostateczną selekcję zrobi Krzysztof.

    Coen
    Participant
    #97768

    Kurcze, to moje szanse na zwycięstwo maleją:)

    T'San
    Participant
    #97792

    Ehh, ja zwyczajnie nie wsyłałam. Nie dałam rady. Mam sporo opowiadań, ale niestety nie ten gatunek. 🙁

    Eviva
    Participant
    #97952

    Cóż, konkurs zakończony, informuję, że wysłałam już do Krzysztofa swoje typy. Co on z tym zrobi, się zobaczy.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram