Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Koniec uniwersum Stargate

Koniec uniwersum Stargate

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • Author
  Posts
 • Lo'Rel
  Participant
  #6213

  To koniec Stargate Universe - na razie. Nie spodziewajcie się kolejnego sezonu SG:U ani filmu, ani nic związanego z franczyzą. Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

  [more]Scenarzysta i producent wszystkich serii Stargate, Brad Wright, w czasie Konwentu Stargate w Vancouver rozwiał wątpliwości co do losu ostatniej serii Stargate: Universe.

  "Zrozumieliśmy, że film na podstawie SG:U również nie powstanie.- oznajmił Wright. - "To trwało tak długo (nieprzerwana emisja seriali SG), w końcu dostaliśmy czerwone światło. Jest to dla mnie przykre, ponieważ po 17 latach przyszedł czas na sprzątnięcie mojego biurka." "To była wspaniała jazda, czułem się bardzo dobrze tworząc SG:U i Stargate w ogóle" - podkreśla dalej. - "Ciężko zapomnieć o czymś, co było częścią twojego życia przez ponad 15 lat".

  Wright także potwierdził, że propozycja stworzenia filmów kontynuacji SG1 oraz SG:A została ostatecznie odrzucona. Jednak będzie starał się uzyskać zielone światło dla kolejnego pomysłu łączącego wszystkie trzy seriale. Scenariusze do dwóch z tych pomysłów, czyli Stargate: Revolution oraz Stargate: Extiniction są w zasadzie gotowe od roku (co sugeruje ułatwienie prac przy ewentualnym kolejnym filmie). Co to wszystko oznacza dla marki Stargate? W najbliższym czasie nie powstanie nic, co związane będzie z SG, lecz Wright niczego nie przesądza i nie uważa, by taki był finał całej sytuacji, nawet gdyby sam nie był już częścią Gwiezdnych Wrót. "To franczyza. Stargate się nie skończył" - powiedział. - "Jakiś mądrala z MGM to zrozumie i coś powstanie".

  Więc to jednak koniec. Fani SG, do których sam od niedawna się zaliczam, nie mają powodów do radości. Kilka lat temu to samo spotkało Star Treka, choć przynajmniej serial Star Trek: Enterprise doczekał się finału. Czy to ostateczny koniec świata Stargate, czy może jednak widzicie szanse na przyszłość dla tej marki? Zapraszam do komentowania.

  Źródło: GateWorld[/more]

  perekel
  Participant
  #97681

  Tia, coś powstanie. Wcześniej, czy później. Tak czuję.Paru mądrali musi po prostu się z tym przespać. Może być to dłuższy sen ale przebudzenie nastąpi. 😎

  Jamjumetley
  Participant
  #97684

  Wieszczenie upadku w takich sytuacjach jest moim zdaniem trochę bez sensu. Chyba każdy franchise musi od czasu do czasu przejść przez kryzys. Ani Stargate, ani Star Trek, ani Star Wars nie znikną. To kury znoszące złote jaja. Może trzeba po prostu odczekać aż ludzie znów zatęsknią za marką. W przypadku Stargate dochodzi chyba też rozgoryczenie ciągłymi zmianami, niedokończonymi wątkami. Płacz był okropny jak się SG1 skończyło. Nie wszyscy byli w stanie przyzwyczaić się do Atlantis. Wkrótce Atlantyda zeszła nagłą śmiercią. Część widzów być może uznała, że nie warto zaczynać czegoś od nowa skoro stare ma jeszcze potencjał.

  Barusz
  Participant
  #97686

  Tylko, że na serial trekowy to my już szósty rok czekamy a nowego ani widu, ani słychu ;/

  Coen
  Participant
  #97687

  No i Babylon 5 na przykład kontynuacji się nie doczekał. Było kilka prób reaktywacji ale każda kolejna gorsza od poprzedniej. Może się okazać, że przyjdzie nam poczekać kilka dekad jak z V

  Lo'Rel
  Participant
  #97704

  A mi się wydaje, że to tylko takie słodkie kadzenie na osłodę dla fanów, "nie martwcie się, to nie koniec SG". Prawda jest oczywista, że dopóty nie będzie nic, dopóki nie będzie to opłacalne. Ot, tyle. Ale za Universe im nie podaruję...

  Diabeu
  Participant
  #97707

  No tym bardziej, że wczorajszy odcinek był genialny 😮

  Galactica
  Participant
  #97750

  Tych paru mądrali zwolnić należy,. wtedy się obudzą.

  Cross
  Keymaster
  #97765

  Przypuszczam, że to akurat oni są od zwalniania innych 🙂

  Diabeu
  Participant
  #97769

  Ale nad sobą też mają ludzi do zwalniania ich.

  Flashbones
  Participant
  #97987

  Tylko, że na serial trekowy to my już szósty rok czekamy a nowego ani widu, ani słychu ;/

  Oj chyba się nie doczekamy, może za 20 lat cos ruszy, moze i nie.

  Diabeu
  Participant
  #97999

  Po pierwsze to po co takie wyssane z palca teorie tworzyć?20 lat? Lol.Trek to jest wciąż bardzo silne franchise i nie wydaje mi się, żeby tylko filmy miały wychodzić co parę lat.Zresztą kasa kasą, i wcześniej czy później zobaczymy nowy serial Trek, czy to w nowej, czy w oryginalnej linii czasu obsadzony.Obstawiam, że nie więcej jak za parę lat.

  Galactica
  Participant
  #98029

  I będzie to remake serialu z lat 60stych czyli TOSa o ile dobrze pamiętam 🙂

  Lo'Rel
  Participant
  #98037

  Mógłby być TOS, czemu nie. Byle w tytule miał litery SGU i akcja działa by się na Destiny 😛

  Coen
  Participant
  #98041

  USS Detiny to nie wielki problem:)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram