Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Koniec Stargate SG-1

Koniec Stargate SG-1

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #2913

  Stało się to, co stać się musiało. SCI FI Channel ogłosił, że dziesiąty sezon Stargate SG-1 będzie ostatnim. Powodem takiej decyzji jest spadek oglądalności serialu, która jest o 20% niższa niż w poprzednim sezonie. Widzowie i producenci wskazują wiele czynników, które miały na to wpływ - od braku reklamy aż po usunięcie z letniej ramówki serialu Battlestar Galactica, który w piątkowe wieczory przyciagał potężną liczbę widzów.

  Stargate Atlantis natomiast, choć jego oglądalność również jest niższa niż w zeszłym roku, radzi sobie lepiej i został przedłużony o kolejny, czwarty już sezon.

  Przyszłość uniwersum Stargate stoi pod znakiem zapytania. Producenci na razie rozważają różne możliwości kontynuacji. Być może powstanie pełnometrażowy film lub telewizyjna miniseria. Brana jest też pod uwagę możliwość stworzenia drugiego po Atlantis spin-offu serialu.

  Niezależnie od dalszych decyzji ostatnie dziesięć odcinków Stargate SG-1 oglądać będziemy mogli od marca 2007 po przerwie mającej się zacząć we wrześniu. A więcej na temat końca emisji Gwiezdnych Wrót znajdziecie na GateWorld.

  izbkp
  Participant
  #44314

  Nareszcie 🙂 Szkoda, że co najmniej 4 sezony za późno... 😉

  r_ADM
  Participant
  #44316

  A tam bzdury opowiadasz ;P 10 sezon to dobra telewizyjna rozrywka, o wiele lepsza niz sezoony 6-8.

  I. Thorne
  Participant
  #44320

  Raczej niezbyt dla takich co tylko obsadą się interesują, a nie fabułą :>

  Gosiek
  Participant
  #44328

  No coż - kiedys musiało do tego dojść, a że akurat teraz? Mnie ta dezyzja nie zaskakuje, 10 sezonów to i tak długo. Serial niestety zdążył się już opatrzeć i nawet świetna Claudia Black nie zdoła go uratować. Po prostu nastąpił przesyt SG1, a nowe pomysły pojawiły się o rok-dwa za późno. Może skupienie się na robieniu jednego dobrego serialu zamiast dwóch średnich wyjdzie lepiej? Chociaż biorąc pod uwagę poziom prezentowany przez SGA jakos trudno mi w to uwierzyć. 😉

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram