Forum Fantastyka Star Trek Koniec ST: Enterprise i co dalej?

Koniec ST: Enterprise i co dalej?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • Author
    Posts
  • Riri
    Participant
    #25146

    podsumowanie na Userfirendly

    riri

    John_Belushi
    Participant
    #25373

    Witam!

    Ja nigdy nie przepadałem za ENTkiem - sam pomysł takiego prowadzenia serialu jaki był przedstawiony mi się nie podobał: a ten kapitan Archer jako typowy "Amerykanin z jajami" doprowadzał mnie do szału... skończyło się na obejrzeniu paru odcinków - i koniec.

    (...)

    ENTka nie jestem w stanie za nic polubić - nic mi się tam nie podoba, a miejscami uważam, że jest wręcz infantylny i głupi: ot taka kosmiczna strzelanka! Decyzja o zaprzestaniu jego produkcji moim zdaniem jest bardzo dobrą i przemyślaną decyzją.

    (...)

    Jednym słowem: ENT był przykładem na to jak ST może być zbanalizowany. Nigdy więcej!

    [post="24048"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    nie będę się tu rozwodził,

    bo to bez sensu,

    - jeśli jednak ktoś kto obejrzał raptem "parę odcinków"

    wyraża takie zadnie, jest po prostu ignorantem

    nie wiesz o czym mówisz i to tyle.

    Skrypek
    Participant
    #25387

    nie będę się tu rozwodził,

    bo to bez sensu,

    - jeśli jednak ktoś kto obejrzał raptem "parę odcinków"

    wyraża takie zadnie, jest poprostu ignoretem

    Nie bój żaby! Ludzie, którzy obejrzeli wszystkie odcinki, mają takie same zdanie! :]

    Uzdrawiam,

    Liquid
    Participant
    #25389

    Osobiście nie ogladałem żadnego odcinka, ale wszędzie czytam tylko same negatywy na temat Entka. I wydaje mi się że ciągnięcie na siłę serialu nie ma sensu.

    John_Belushi
    Participant
    #25391

    Nie bój żaby! Ludzie, którzy obejrzeli wszystkie odcinki, mają takie same zdanie! :]

    Uzdrawiam,

    [post="24405"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    chyba czytassz tylko to co chcesz czytać....

    wyniki sondażu na temat skasowania ENT

    pokazują zupełnie co innego

    Skrypek
    Participant
    #25401

    chyba czytassz tylko to co chcesz czytać....

    wyniki sondażu na temat skasowania ENT

    pokazują zupełnie co innego

    [post="24411"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    A bo do głosowania należy wpuszczać tylko w krawatach... znaczy tylko tych, co poza Entkiem, Voyem i Stargejtem widzieli lepsze produkcje (DS9 przede wszystkim) - wtedy wyniki byłyby prawidłowe.

    John_Belushi
    Participant
    #25405

    A bo do głosowania należy wpuszczać tylko w krawatach... znaczy tylko tych, co poza Entkiem, Voyem i Stargejtem widzieli lepsze produkcje (DS9 przede wszystkim) - wtedy wyniki byłyby prawidłowe.

    [post="24424"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    wybacz ale nie wiesz kto ile oglądał ST i jaki to ma wpływ na ocenę ENT

    wyrażasz tylko swoją opinię, do tego odbierając innym prawo oceniania.

    oglądałem wszystkie trekowe seriale poza TAS

    (choć nie wszystkie odcinki) widziałem wszystkie filmy

    ale i tak uważam że w sprawie ENT reprezentuję tylko swoje zdanie.

    jeśli komuś nie podoba się ENT, nie musi ogladać

    ale nie jest to JEDYNIE SŁUSZNA OPINIA.

    fluor
    Keymaster
    #25432

    Oglądałem inne seriale (no, poza TOS) i pomimo tego :> uważam, że zakończenie Entka w czwartym sezonie było złe dla StarTreka. Również nie rozumiem głosów trekerów, którzy wyłączają ENT poza 'uznany' kanon.Nie twierdzę, że w tym serialu nie ma buraków (w każdym da się znaleźć, fachowcy powinni o tym wiedzieć 😉 ), ale ma on też swoje dobre strony.

    Sai
    Participant
    #25446

    (...) uważam, że zakończenie Entka w czwartym sezonie było złe dla StarTreka. Również nie rozumiem głosów trekerów, którzy wyłączają ENT poza 'uznany' kanon.

    [post="24459"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Właśnie. Dlaczego wielu ludzi twierdzi że Entek nie należy do kanonu ? Fakt że trochę namieszał, ale każdy serial wprowadzał coś nowego. Należy się z tym pogodzić że Entek jest Star Trekiem i wprowadził swoje modyfikację.

    Fakt, że emisję przerwano nagle, nie wpływa dobrze na żaden serial, a szczególnie na cykl. Nie widziałem ostatniego sezonu Enterprise, więc nie wiem, jak udało się „nagle” zakończyć serial producentom. Jednak na pewno, w jednym czy dwóch odcinkach nie można zamknąć wszystkich wątków serialu. To nie TNG gdzie zakończenie mogło przyjść niemal po każdym odcinku. 😉

    Ixion
    Participant
    #25450

    Właśnie. Dlaczego wielu ludzi twierdzi że Entek nie należy do kanonu ? Fakt że trochę namieszał, ale każdy serial wprowadzał coś nowego. Należy się z tym pogodzić że Entek jest Star Trekiem i wprowadził swoje modyfikację.

    Ja nie uważam ENTka za kanoniczny, bo w dwóch początkowych sezonach nie był to Star Trek, tylko jakiś zwykły serial. Postanowiłem więc, że skoro B&B nie nazwali swojego serialu Trekiem, to nie należy tego serialu jako Treka traktować. Jak nie, to nie.

    Poza tym wraz ze zwiększaniem się mojej wiedzy z matematyki malej moja tolerancja dla rzeczy logicznie sprzecznych. Toteż dla zachowania niesprzeczności uniwersum trekowego mój umysł musiał dokonać wyboru, i tym wyborem okazało się odrzucenie ENTka. To, co można było tolerować w VOYu, było już nie do zaakceptowania w ENTku. A koncepcja o tym, że wydarzenia z ENTka nie są poprzedzającymi dla pozostałych seriali, tylko należą do innej linii czasowej (po pewnych zmianach w przeszłości) prowadzi do tego, że pojęcie kanon trekowy nie ma sensu, bo w tedy każdy serial, nawet każdy odcinek można uważać za oddzielony od pozostałych (i są ku temu liczne przesłanki).

    To oczywiście podejście jak najbardziej subiektywne i niekanoniczne 🙂

    Sai
    Participant
    #25469

    Ja nie uważam ENTka za kanoniczny, bo w dwóch początkowych sezonach nie był to Star Trek, tylko jakiś zwykły serial. Postanowiłem więc, że skoro B&B nie nazwali swojego serialu Trekiem, to nie należy tego serialu jako Treka traktować. Jak nie, to nie.

    Nazwa Star Trek znalazła się w czołówce, jeden z napisów mówi że serial jest oparty na Star Treku . Może jest to dwuznaczne, ale nazwa sagi oraz nazwisko jej pomysłodawcy znalazło się w Enterprise. Kanon tworzą twórcy, nie fani. Jeżeli oni decydują, że coś jest kanonem to nim jest. Oczywiście każdy ma swoje zdanie.

    Skrypek
    Participant
    #25488

    Nazwa Star Trek znalazła się w czołówce, jeden z napisów mówi że serial jest oparty na Star Treku . Może jest to dwuznaczne, ale nazwa sagi oraz nazwisko jej pomysłodawcy znalazło się w Enterprise.

    Pojawiło się na siłę od trzeciego sezonu, bo ratingi nieustannie leciały w dół.

    Kanon tworzą twórcy, nie fani. Jeżeli oni decydują, że coś jest kanonem to nim jest. Oczywiście każdy ma swoje zdanie.

    [post="24509"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Masz całkowitą rację:

    To twórcy zadecydowali, że Entek nie jest kanoniczny, produkując marną imitację a wręcz parodię Star Treka.

    Uzdrawiam,

    Sai
    Participant
    #25505

    Pojawiło się na siłę od trzeciego sezonu, bo ratingi nieustannie leciały w dół.

    Skrypek, nie chodziło mi o główny napis w czołówce. Miałem na myśli tekst pojawiający się od początku serialu, pojawiający się po tytule „Enterprise” a mianowicie pisze tam „Based upon STAR TREK, created by Gene Roddenberry”. Nazwa Treka była od początku. Usunięcie głównego napisu było chwytem marketingowym, niestety nieudanym, bo serial z nim, czy bez jest po prostu średni.

    Ixion
    Participant
    #25511

    Skrypek, nie chodziło mi o główny napis w czołówce. Miałem na myśli tekst pojawiający się od początku serialu, pojawiający się po tytule „Enterprise” a mianowicie pisze tam „Based upon STAR TREK, created by Gene Roddenberry”. Nazwa Treka była od początku. Usunięcie głównego napisu było chwytem marketingowym, niestety nieudanym, bo serial z nim, czy bez jest po prostu średni.

    Jeśli np. widziałeś kilka filmów o trzech muszkieterach na podstawie książki Dumasa, które oczywiście informowały o tym, że są „based upon”, to wiesz, jak bardzo różnie można to rozumieć. Trochę rzeczy będzie takich jak w oryginale, a reszta nie. I dlatego właśnie o części tych filmów mówi się, że nie są ekranizacją książki, bo przedstawiają coś związanego z nią, ale jednak innego.

    Tak samo jest z ENT. Coś jest tak jak w ST, a coś innego nie jest. I dlatego w 2 pierwszych sezonach jest to serial „Based upon STAR TREK, created by Gene Roddenberry”, a nie STAR TREK.

    Sai
    Participant
    #25533

    Tak samo jest z ENT. Coś jest tak jak w ST, a coś innego nie jest. I dlatego w 2 pierwszych sezonach jest to serial  „Based upon STAR TREK, created by Gene Roddenberry”, a nie STAR TREK.

    [post="24560"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Dobra, dobra akurat Star Trek nie jest ramowo zakreślonym światem, rzeczywistość Star Treka żyje, tutaj wszystko co nawiązuje do Star Treka jest Star Trekiem. Mam na myśli oryginalne produkcje. Według Ciebie wszystko, co nie będzie się działo w realiach zapoczątkowanych przez TOS lub TNG nie należy do kanonu. Nic nowego nie może mieć miejsca ? Wszystko musi być na schemacie już wyemitowanych seriali i filmów ? Dlaczego realia Enterprise tak zniechęcaj niektórych ? Ktoś powie że model statku jest niekanoniczny itp. Dlaczego ? Wiadomo że TOS i Enterprise dzieli szmat czasu, producenci musieli zastosować jakiś inny model okrętu aby później przejść do tych znanych z TOS-a, jeżeliby do tego dotrwali, w co wątpię. Osobiście wizja świata w Enterprise mi nie przeszkadza i to nie realia przesądziły o zakończeniu serialu. Enterprise zaprzestano kręcić, bo był czasami głupi i nie dorastał do pięt swoim poprzednikom, a kowbojski model odcinka i załogi doprowadzał wielu do szału. Ogólnie reprezentował on „amerykański” styl głupiutkiego serialu z cyckami , mięśniakami i czasami ze strzelaninami. Nie wszystkiemu jest winna kanoniczność, po prostu Entek z założenia jest średniakiem bez polotu i gdyby był kanoniczny (choć nie wiem co jest wyznacznikiem kanoniczności, jeżeli nie producenci) to niewiele by to zmieniło albo nic.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 66 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram