Forum Trek.pl Newsy Star Trek Koniec list POGF

Koniec list POGF

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #3198

    Listy dyskusyjne Polskiego Oddziału Gwiezdnej Floty służyły fanom Star Treka przez lata. Nawet ostatnio, gdy Klub stawał się coraz mniej aktywny, a większość klubowiczów zapowiadało jego koniec, listy wciąż działały. Jednak wczoraj nastąpił definitywny ich koniec. Dnia 16 marca 2007 listy dyskusyjne POGF zostały wyłączone. Głównym powodem były ogromne ilości spamu, który je zalewał. Szkoda, bo choć niewiele sie na nich działo, podobnie jak w samym Klubie, to jednak dla wielu listy dyskusyjne wiązały się z licznymi miłymi wspomnieniami.

    Pah Wraith
    Participant
    #48998

    Rest in pieces 😐

    Sfinks
    Participant
    #49033

    Jestem jedynym (albo byłym) załogantem POGF, który odczuwa brak takiej wymiany korespondencjijak emailowe listy dyskusyjne, 😉 to było fascynujące, że mozna bylo czytać i wysyłać maile do każdego użytkownika zapisanego na dana listę emailowa - podzielić się myślą w jednej chwili, napisać i wysłać maila bez konieczności logowania się jak jest w przypadku forum, nie ujmujac nic forum, po prostu to był inny sposób komunikacji - można powiedzieć, że czuło się obecność innych... 😉 No cóż było minęło i już nie wróci - wszystko ma swój początek i koniec - tak jak nasze słońce 'dało życie' planetom, krążącym wokół niego, tak przyjdzie czas, ze je im odbierze stając się czerwonym karłem...

    The D
    Participant
    #49055

    Jak by nie patrzeć nastąpił symbolicny koniec pewnego rozdziału w histori treka w polsce.A tak w ogóle to w/g obowiązujących teorii Słońce stanie się czerwonym olbrzymem a nie karłem.

    Sfinks
    Participant
    #49091

    Wiem, ale na stronie astronet.pl doczytałam się sie, że Słońce i wszystkie inne gwiazdy o podobnej masie kończą życie jako białe karły. Nie rozwijają się dalej, stygnac, po milionach lat przekształcają się w ciemne(czerwone)karły.Doczytałam się także, że kiedy Słońce za około 5 miliardów lat zmieni się w czerwonego olbrzyma rozrośniesię tak znacznie, że być może pochłonie najbliżej leżące planety Merkurego, Wenus i Ziemię. Więc byc możepo jakimś czasie warstwy zewnętrzne zostaną odrzucone w przestrzeń a pozostanie same jądro słabo świecące jako biały karzeł , tego się też gdzieś doczytałam bo po troszę interesuję astronomią, ale raczej jestem w tej dziedzinie laikiem, więc nie bedę się z Tobą spierać ;PJeśli chodzi o koniec list POGF i upadek POGF to IMHO stało się tak jak się stało dlatego min. , że każdy facet woli pracować na swoje konto, nie lubi się dzielić "owocami swej pracy" , nie pracuje dla zespołu tylko dla siebie...

    Piotr
    Keymaster
    #49092

    Jeśli chodzi o koniec list POGF i upadek POGF to IMHO stało się tak jak się stało dlatego min. , że każdy facet woli pracować na swoje konto, nie lubi się dzielić "owocami swej pracy" , nie pracuje dla zespołu tylko dla siebie...

    No chwila... ;> W POGFie byly tez kobiety, wcale niemalo - z Toba wlacznie 😉 - co powiesz o ich dzialaniach? ;>

    izbkp
    Participant
    #49093

    No chwila... ;> W POGFie byly tez kobiety, wcale niemalo - z Toba wlacznie 😉 - co powiesz o ich dzialaniach? ;>

    Kopernik też była kobietą 😉

    Sfinks
    Participant
    #49188

    No tak zapomniałam Piotrze, że istnieje coś takiego jak solidarność męska 😉 - my tej cechy nie mamy ;)Za bardzo emocjonalnie podchodze do wszystkiego i to mi zaciemnia spojrzenie na realia, a rzeczywistośćjest taka, że być może wszyscy członkowie POGF zapracowali na upadek Klubu, a może taka jest kolej rzeczy, coś się po prostu wypaliło...Nie mniej szkoda, ze w 10 rocznice powstania Polski Oddział Gwiezdnej Floty - fanklub treka przestajeistnieć i gdzieś tam już tylko do złomowania czeka Okręt USS Volshchan, któremu swojego nazwiskaużyczył prof. Aleksander Wolszczan polski astronom, ponoć za jego wiedza i zgodą Klub nosił w nazwie jego nazwisko...

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram