Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Koniec Battlestar Galactica

Koniec Battlestar Galactica

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • Dalek
    Participant
    #3319

    A jednak plotki okazały się prawdą. Czwarty sezon serialu Battlestar Galactica będzie ostatnim. Oficjalnie potwierdzili to producenci Ronald D. Moore i David Eick.

    [more]

    "Ten serial zawsze miał mieć początek, środek oraz, ostatecznie, koniec," stwierdzili producenci w oficjalnym oświadczeniu "W ciągu ostatniego roku historia i bohaterowie silnie podążali w kierunku finału. Zdecydowaliśmy się posłuchać wewnętrznych głosów i zakończyć serial na naszych warunkach."

    O "drodze" do finiszu BSG i zapowiadających go plotkach możecie poczytać tutaj.

    [/more]

    Barusz
    Participant
    #50943

    Teraz panie polonistki z podstawówek mogą pokazywać ten wywiad dzieciakom, tłumacząc, że ich wypracowania też mają mieć od początku zaplanowane wstęp, rozwinięcie i zakończenie :Ppansp 😉

    Dalek
    Participant
    #50944

    To do Moore'a i Eicka proszę mieć pretensje, nie do mnie 😛

    Piotr
    Keymaster
    #50946

    Barusz mowi o wywiadzie, wiec nie o Twoj news chodzi. ;)Ja z radoscia przywitalem wiadomosc o koncu BSG. Ciesze sie, ze serial, ktory dla mnie jest jednym z najlepszych obok DS9 i Farscape nie skonczy jak wiele innych ciagnietych na sile dla zbicia kasy. Sezon 4. zapowiada sie naprawde ciekawie.

    Dalek
    Participant
    #50949

    Wiem, tylko musiałem uściślić, żeby nie było na mnie ;P.Co do bsg, to mam nadzieje na coś epickiego, bez zbędnych wypełniaczy i błagam - bez matrixowania (wszystko to już się wydarzyło i wydarz się znów).

    Barusz
    Participant
    #50954

    Spoilery do trzeciego sezonu.Ja przez pierwsze dwa sezony byłem pewnien, że skończy się tak, że obie strony wykrwawią się do cna, pogodzą z konieczności i spłodzą rasę ludzką jaką znamy dziś. Nawet przez chwilę zastanawiałem się, czy Nowa Caprica nie jest naszą Ziemią 😉 W sumie zbiła mnie z tropu scena, w której stwierdzają, że ta kapsuła z ospą to boja, świadomie pozostawiona przez Ziemian swoim ziomkom. Bo to oznacza, że Ziemianie jednak opanowali swoją planetę na długo przed wydarzeniami z serialu (jak to zresztą stwierdziła choćby Starbuck w Home, part II), no i że istnieli. To teraz już nie wiem, czego się spodziewać 😕

    J.L.Picard
    Participant
    #50956

    Barusz dobra koncepcja ale mnie zastanawia co innego. Ziemia jest tylko legendą a jednak ruch oporu używa hummerów i kałasznikowów (bodajże w "The Farm") więc według mnie to jest tak ,że ziemianie tacy jak my to po prostu przodkowie tych z BSG. Historia "wydarzy się" dopiero za wiele lat wg naszej rachuby czasu.A co do serialu to przyznam ,że to właściwie dobra wiadomośc. Serial nie skończy tak jak Star Gate z 10 sezonami upychanymi na siłe, a ja nie bende musiał zawalac dysku kolejnymi 40 GB.

    Barusz
    Participant
    #50958

    Już nie mówiąc o tym, że noszą krawaty, gadają po angielsku, a nawet mówią "ok.", co przecież jest inicjałem jakiegoś faceta z naszej historii 😉 Tylko w takim razie dlaczego niektóre rzeczy aż tak się rozwineły przez te lata, a inne w ogóle? I to jest temat wałkowany setki razy w dyskusjach na temat serialu 😉

    Krusty
    Participant
    #50959

    W pełni się zgadzam z Piotrem, lepiej odejść u szczytu sławy niż zjadać własną legendę już wolę niedosyt niż sytuacje ala Stargate.

    Gosiek
    Participant
    #50961

    Co do odejścia "u szczytu sławy" - to się zgadzam, przeciąganie serialu w nieskończoność z pewnością nie wyszłoby mu na dobre, SG-1 czy X-files to sztandarowe przykłady, że tak strategia się nie sprawdza. Tyle, że ja uważam, iż BSG ma jeszcze potencjał na dwa sezony i dlatego decyzja o zakończeniu już po czwartej odsłonie trochę mnie martwi. Wolałabym zobaczyć jeszcze dwie serie. Ale cóż, ratingi są bezlitosne i pewnie nie tylko twórcy ale i ludzie ze Sci-fi Channel nie chcą ryzykować dalszego spadku oglądalności.

    Pah Wraith
    Participant
    #50985

    Tyle, że ja uważam, iż BSG ma jeszcze potencjał na dwa sezony i dlatego decyzja o zakończeniu już po czwartej odsłonie trochę mnie martwi. Wolałabym zobaczyć jeszcze dwie serie.

    Zawsze można potem znów pociągnąć temat w spinn offie.Wcale nie musi być tak, że serial kończy wszystkie wątki. Zresztą, podobnie jak przedmócy uważam, że lepiej zostawić widza z niedosytem niż z przesytem 😉

    edit: nie wiem jak to się pisze 😉

    Cross
    Keymaster
    #51005

    Tyle, że ja uważam, iż BSG ma jeszcze potencjał na dwa sezony

    Uważam zupełnie odwrotnie 🙂

    Gosiek
    Participant
    #51031

    @ Cross - czyli, że nie ma już nawet na jeden? 😉 Bo nie sądzę, żeby odwrotnie to było aż 4. 😀

    Pah Wraith
    Participant
    #51035

    Jeśli odwrotnie to zapewne to miało oznaczać potencjał na dwa sezony ;P

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram