Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Dyskusje ogólne Komunikator głosowy dla całej społeczności STonline.pl

Komunikator głosowy dla całej społeczności STonline.pl

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • domirex
    Participant
    #7834

    Gram już jakiś czas i zastanawiam się czy warto stworzyć komunikator głosowy otwarty dla wszystkich z naszego forum.Chcę stworzyć kanał na Raid Call -u. Oczywiście nie będzie do niego żadnego przymusu, jednak komunikacja na czacie jest w sumie anonimowa. Przez czat wiele razy zebrałem ludzi do wspólnej gry jednak w większości przypadków był to jednorazowy wypad. Używanie komunikatora ułatwia poznanie innych oraz dzięki niemu prościej jest się na coś umówić.Jednak nie jestem pewien czy są chętni by z tego korzystać. Więc narazie jest to pewnego rodzaju sugestia z mojej strony.Jeśli chodzi o jego utworzenie wszystkim się zajmę lecz sam nie dam rady przypilnować porządku (tym się będę martwił potem) 🙄 🙄

    Melnikor
    Participant
    #116979

    Podejrzewam że większość Flot ma własne TS3, albo z kimś go dzieli, i osoby które chcą mieć komunikację głosową już z niej korzystają, a wiadomo że nie wszyscy chcą/mogą. Średnio wyobrażam sobie żeby teraz przenieśli się na ogólny kanał.

    Dodatkowo pozwolę sobie zacytować Agnes z innego wątku.

    Prawdę mówiąc ciężko mi sobie wyobrazić aktywną rozmowę powiedzmy 80 osób. A wszak ludków we wszystkich polskich flotach jest znacznie więcej.

    Co do twierdzenia że łatwiej się na coś umówić tu bym polemizował. Czy napiszesz czy powiesz i tak trafisz tylko do tych osób które akurat są online, co więcej czat 'zapamiętuje' co zostało napisane i nawet jak ktoś spojrzy po 2-3 minutach też się dowie że na coś się zbiera.

    domirex
    Participant
    #116981

    Akurat co do chłopa dało by radę jakoś to ogarnąć (kilka pokoi)A ten komunikator był by bardziej dla ludzi bez komunikatora flotowego.Można by zrobić pokoje dla chętnych flot aby nie musiały specjalnie tworzyć kanałów by postawić dwa może 3 pokoje.Też nie przypuszczam że nawet 30 się uzbiera chętnych choć kto wie. Lepiej (przynajmniej mi) grą się gdy z kimś rozmawiam i klawiatura służy już tylko do samej gry. Wkurza mnie gdy coś muszę pisać na czacie i jednocześnie nie dać się ubić kostce.Rc wybrałem bo jest w pełni darmowy w prowadzeniuZwykle komunikator służy do porozumiewania się między graczami w czasie rozgrywki. Od gadania non stop służy czat. Nie logiczne by było gdyby 10 rozmawiało w jednej chwili co kupić sprzedać itd. Gra posiada komunikator lecz w pierw trza uzbierać drużynę. Na czacie dość długo się czeka aż pojawi się komplet. Oczywiście jeśli jest to zbędne nie będę robił tego na chama.

    Damc
    Participant
    #117073

    Cóż, pomysł ciekawy, ale jestem nieco sceptyczny co do tego czy to się przyjmie. Z doświadczenia wiem, że ludzie mają straszne opory przed komunkatorami głosowymi., więc znaczna większość graczy po prostu "oleje" i tyle, ale spróbować zawsze warto.

    domirex
    Participant
    #117081

    Dlatego się z pytałem ilu chętnych i z tego co widzę nie ma.

    Slawek
    Moderator
    #117087

    Ja byłbym jednym z tych, którzy by sprawę "olali".Nie żeby intencja była zła, ale ze swojej strony mogę powiedzieć, że nie ma to większego sensu. Tak jak są ludzie, którzy preferują rozmowę głosową, tak inni wolą z różnych powodów ograniczyć się do chata. Ja należę do drugiej grupy, ale usprawiedliwiać tego nie mam zamiaru.Mało tego - robienie czegoś dla ogółu to często więcej kłopotów niż pożytku i czasem siłą rzeczy lepiej w ogólnym rozrachunku jest, kiedy tworzą się grupki - w naszym przypadku zazwyczaj floty. A te w większości przypadków też albo komunikator głosowy posiadają, albo dzielą go z inną zaprzyjaźnioną flotą.Inny przykład - kanał STOnline.pl w grze jest teoretycznie ogólnodostępny, ale ewidentne jest, że dużo osób zwyczajnie woli rozmawiać lub grać w mniejszym gronie - czy to właśnie na kanale własnej floty, własnym TS, grać ze stałą grupą znajomych itp. Nie widzę w tym nic złego i zarazem nie przekonasz ich by nagle zmienili preferencje.

    RybakSix
    Participant
    #117545

    Witam, od jakiegoś czasu wynajmuje dla siebie i znajomych 20-to slotowy serwer TeamSpeak 3. Nie zdarzyło się jeszcze by było nas na nim więcej niż 5-ciu. Jeśli kogoś interesuje komunikacja głosowa w grze i nie wie czy by to zadziałało chętnie udostępnię serwer do testów 🙂 

     

    Adres serwera: ts19.net-speak.pl:6330 

     

    Pozdrawiam.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram