Forum Fantastyka Star Trek Kolejnosc serial/kino

Kolejnosc serial/kino

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Author
    Participant

Zalozmy, ze mielibyscie uporzadkowac ogladanie Star Treka od TOS poprzez reszte mieszajac je z kinowymi wydaniami. Jaka to by byla wg. was kolejnosc ?

Coen
    Participant

Hmm..a wiec zdaje sie ze to by wygladało tak

TOS

ST I

ST II

ST III

ST IV

ST V

ST VI

TNG (około 4 sezonów)

DS9 (jakies 3 sezony)

TNG (reszta)

ST VII

DS9 (jakies 2 sezony)

ST VIII

DS9 (reszta)

Voy (jakies 3 sezony)

ST IX

Voy (reszta)

ST X

Enterprise nie licze :]

Xalein
    Participant

Enterprise nie licze :]

Star Trek Enterprise jest przed TOSem

STX
    Participant

Troche mnie zaskoczyles przemieszaniem TNG i DS9. Ale pewnie masz racje. Do tej pory ogladalem tylko Star Treka w TV i to dosc nieregularnie (czas). Bylem pewien, ze seriale nastepuja kolejno po sobie. Zastosuje sie do Twojej listy i bede kolekcjonowal wg. niej. Dobrze, ze zbliza sie zima 😀

mattik
    Participant

Według mnie mimo róźnic czasowych najlepiej oglądać pokolei wszystkie seriale.

Piotr
    Keymaster

TNG zazebia sie z DS9 w 2 ostatnich sezonach, tak samo jak DS9 z VOYem w 5 kolejnych. Tylko ze nie maja w tym czasie tyle wspolnych wydarzen, zeby trzeba bylo je ogladac tak jak podalem. Ogladaj po kolei TNG -> DS9 ->VOY a reszte tak jak byla podana wczesniej.

Coen
    Participant

Starałem sie podać chronologicznie latami w ktorych sie dzieja dlatego sie zazebiaja ze sobą

Xalein
    Participant

Coen nikt nie mowi ze zle tylko jako kolega bedzie ogladal pierwszy raz to lepiej po kolei.

Vidmo
    Participant

(...)

Ja podałbm podobnie chronologię odcinków Treka ale nie do końca jestem pewien co do umieszonych przez ciebie w ciągu chronologicznym filmów (nie wspomnę o pokryciach się poszczególnych seriali bo muszę to jeszcze sprawdzić po DG) VIII First Contact i IX Insurection. Moim zdaniem początek akcji FC (SPOILER 🙂 : zanim przenieśli się w przeszłość do roku 2063, 4 kwietnia 🙂 ) dzieje się w okresie 6 sezonu DS9 lub na przełomie 6 i 7 sezonu (kiedyś to sprawdzałem ale chyba czas odświeżyć pamięć) natomiast ST IX umieściłbym odrazu po DS9 ew. rok po nim

Star Trek Enterprise jest przed TOSem

Nie zapominaj, że jest to produkcja panów B&B więc wszystko może się jeszcze zdarzyć 😀 np: to, że przyleci Borg 🙂 lub to, że ENT będzie się kończył po Nemesis 🙂 , a Archer jest nowym wcieleniem Shinzona 😀 😉

Troche mnie zaskoczyles przemieszaniem TNG i DS9. Ale pewnie masz racje. Do tej pory ogladalem tylko Star Treka w TV i to dosc nieregularnie (czas). Bylem pewien, ze seriale nastepuja kolejno po sobie. Zastosuje sie do Twojej listy i bede kolekcjonowal wg. niej. Dobrze, ze zbliza sie zima  😀 

Mimo trochę przemieszanej chronologii pomiędzy TNG, a DS9 i DS9, a VOY polecam nie mieszać oglądania odcinków (lub całych sezonów) tylko obejrzeć najpierw TNG (całe), później ST VII Generation, DS9, ST VIII i IX i na końcu VOY i ST X (tak samo jak podał to Piotr ale jeszcze z udziałem filmów)

Fade
    Participant

Ja podałbm podobnie chronologię odcinków Treka ale nie do końca jestem pewien co do umieszonych przez ciebie w ciągu chronologicznym filmów (nie wspomnę o pokryciach się poszczególnych seriali bo muszę to jeszcze sprawdzić po DG) VIII First Contact i IX Insurection. Moim zdaniem początek akcji FC (SPOILER 🙂 : zanim przenieśli się w przeszłość do roku 2063, 4 kwietnia  🙂 ) dzieje się w okresie 6 sezonu DS9 lub na przełomie 6 i 7 sezonu (kiedyś to sprawdzałem ale chyba czas odświeżyć pamięć) natomiast ST IX umieściłbym odrazu po DS9 ew. rok po nim 

Jestem prawie pewien ST8:FC zaczyna się w trakcie piątego sezonu DS9 (stardate 508935) ale nie mogę wykapować pomiędzy jakimi odcinkami.

Data sugerowałaby gdzieś po Empok Nor ale już w Purgatort's Shadow (chyba) jakiś admirał wspomina o stratach w "ostatnim ataku Borg".

Mimo trochę przemieszanej chronologii pomiędzy TNG, a DS9 i DS9, a VOY polecam nie mieszać oglądania odcinków (lub całych sezonów) tylko obejrzeć najpierw TNG (całe), później ST VII Generation, DS9, ST VIII i IX i na końcu VOY i ST X (tak samo jak podał to Piotr ale jeszcze z udziałem filmów)

Fakt. Ale jak już obejrzysz wszystkie odcinki to potem jest przyjemnie wrócić do nich we właściwej kolejności 🙂 .

Vidmo
    Participant

Jestem prawie pewien ST8:FC zaczyna się w trakcie piątego sezonu DS9 (stardate 508935) ale nie mogę wykapować pomiędzy jakimi odcinkami.

Data sugerowałaby gdzieś po Empok Nor ale już w Purgatort's Shadow (chyba) jakiś admirał wspomina o stratach w "ostatnim ataku Borg".

Opierając się o podaną przez Ciebie datę gwiezdną (50893.5) to w/g mojego spisu odcinków akcja ST First Contact dzieje się tak jak podałeś pomiędzy odcinkami Blaze of Glory, a Empok Nor. Nie mam akurat dat gwiezdnych tych dwóch odcinków :/ ale DG odcinka przed Blaze of Glory (Children of Time) wskazuje 50814.2 , a odcinka po Empok Nor (In the Cards) DG to 50929.4 i potwierdzam więc jakoś to wypada między tymi odcinkami. Potwierdzam także, że jest to sezon 5 DS9 (odcinki 120-123 od początku i 22-25 tego sezonu).

Zgadza się, że odcinku wspomnianym przez Ciebie (In Purgatory's Shadow) "jakiś" admirał wspomina o stratach odniesionych przy starciu z Borg ale wcześniejsza data gwiezdna od tej z ST FC wskazywałaby, że chodziło jemu o bitwę pod Wolf 359 (w końcu jasnowidzem nie jest i nie może wdzieć o stratach, które dopiero Federacja poniesie). Wydaje mi się, że w tym odcinku Federacja już wie o zbliżającym się sześcianie widocznym w "Pierwszym kontakcie", a admirała po prostu przeraża to jakich strat może dokonać Borg i dlatego wspomina o ostatniej stoczonej z nim bitwie

Fakt. Ale jak już obejrzysz wszystkie odcinki to potem jest przyjemnie wrócić do nich we właściwej kolejności 🙂 .

Dla mnie zawsze jest przyjemnie wracać za każdym razem do ST i to niezależnie od kolejności 🙂 ,a jak jeszcze byłby emitowany w polskiej telewizji 😈 to byłoby już zupełnie cool 8) .

Fade
    Participant

Ps:Sorki, że się czepiam Fade ale zauważyłem w Twoim poście maluteńki błąd: "Coen napisał" ---> "Vidmo napisał"  😉

Ktoś to edytował 😯 😆 😆

Jeszcze niedawno były dwa posty, ale zostąy połączone. I to nie ja ale edytant pomylił nagłówki 🙂

Piotr
    Keymaster

Kto, gdzie, jak? Gdzie byl blad w edycji?

Fade
    Participant
    Quote:
    Kto, gdzie, jak? Gdzie byl blad w edycji?

SPOKO! Już poprawiłem.

Piotr
    Keymaster

Pytam bo chce ustalic ktory moderator to zrobil.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram