Forum Fantastyka Star Trek Kluby Star Trek i ich historia

Kluby Star Trek i ich historia

Viewing 14 posts - 91 through 104 (of 104 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #108618

    Popieram Piotra w tym, żeby to skończyć zresztą Wookie pewnie doszedł do tego samego wniosku bo z betonem nie ma co gadać. Po prostu niektórzy chcą zaistnieć na tym forum poprzez hejtowanie nas bo wyraźnie go bolą nasze sukcesy 🙂 Co ciekawsze jest tym bardziej, że jakoś w realu co poniektórzy nie są aż tacy mądrzy ale tak to już jest "kozak w necie p#$#@ w świecie" :). Tak więc hejtujcie dalej, kombinujcie wymyślajcie co się wam podoba 🙂 Niektórzy nie dorośli do bycia w fandomie (no bo skoro ktoś uważa zdanie wszystkiego najlepszego od starszego brata jako wyraz niechęci czy bólu to powiem po młodzieżowemu żal.pl).

    To.

    Dziękuję chłopaki (nie mówię, "panowie", bo to by sugerowało wspomnianą dorosłość). Po takich wypowiedziach jak powyższa teraz już wiem, że choć jestem z wielkopolski, tak z "poznańskim/wielkopolskim stowarzyszeniem fanów star trek" nie chcę mieć nigdy nic wspólnego.

    Może idee w założeniach macie i "szlachetne", ale hipokryzja, przerost ego, a przede wszystkim przejawy szczeniactwa wylewające się z Waszych ostatnich postów tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że jeśli tak ma się prezentować wizerunek reprezentantów klubu regionalnego, to jakiekolwiek utożsamianie się z Wami byłoby w tym momencie godne pożałowania.

    Jestem fanem Star Trek i z fanami Star Trek chciałbym się trzymać - czy są oni z Poznania, z Warszawy, czy spoza Polski, to jest to dla mnie mało istotne. Nie obchodzi mnie czy reprezentują oni Treksferę, wogf, "wiogf" czy jakikolwiek inny sztuczny klub. Dla mnie liczy się to, co sobą prezentują jako osoby i czy są w ogóle warci jakiegokolwiek kontaktu i poświęcenia im czasu, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i na żywo.

    Wy niestety nie jesteście.

    Rzekłem ja - postronny Wielkopolanin.

    Bartas
    Participant
    #108619

    Drogi Sławku. Nie znasz nas ale nas oceniasz.

    Cross
    Keymaster
    #108622

    Ja także Was nie znam, ale to co zdajecie się prezentować tutaj, na forum - nieco odstręcza od prób nawiązania bliższych kontaktów.Kolejny - niezwiązany z nikim i z niczym - Wielkopolanin.

    Bartas
    Participant
    #108623

    Vice versa

    Cross
    Keymaster
    #108624

    Tak? A po czym wnosisz? Bo ja w tym temacie nie zabierałem głosu 🙂

    Bartas
    Participant
    #108625

    Mówię o całokształcie. Wszyscy żeście sie nauczyli cisnąć po WOGFie jak tylko się da. Niby kiedy byliśmy egoistyczni? Życząc wszystkiego najlepszego? Nas nie boli rocznica TSF, to kogoś tu zabolał fakt, ze jesteśmy starsi. A wy i tak dowalacie nam. Niby kiedy zachowaliśmy po szczeniacku? To nie my napisaliśmy żeby przyprowadzić kogoś starszego (bardzo dojrzałe). No to ja się pytam gdzie wy widzicie tę naszą nienawiść i przerost ego? Wookie cierpliwie tłumaczy naszą historię a w zamian słyszy: to nie są argumenty bo ja wiem lepiej. Czy my atakujemy jakieś inne kluby? Nie mamy takiego zamiaru i nigdy nie mieliśmy. Tak jak pisałem niektórzy chcą sie wybić naszym kosztem i wykorzystuje właśnie to, że tak nas postrzegacie. Proponuje przeczytać cały temat na spokojnie i wskazać kiedy to my byliśmy ci źli i atakujący.

    Cross
    Keymaster
    #108626

    Ale ja nie chcę po nikim cisnąć, nie unoś się. Po prostu napisałem, że te wpisy tutaj (obu stron w zasadzie) są raczej na żenującym poziomie i niczemu dobremu nie służą. Ponieważ jednak nie przepadam za konfliktami - uciekam z tego tematu. Pozdrawiam...

    Silver Phoenix
    Participant
    #108644

    Rany.Tak sobie czytam ten topic i się zastanawiam... O co w ogóle biega? ST zajmuję się od ładnych kilku lat. Pamiętam czasy POGF-u, czasy USS Ocean (bardzo fajne opowiadania)... I za nic nie rozumiem, o co ta cała dyskusja."Bo my jesteśmy starsi. A właśnie, że my".Że tak spytam - a kogo to obchodzi? Mamy rok 2012. Mało kogo interesuje, co działo się dziesięć lat temu. Zamiast powoływać się na długość istnienia, wypnijcie mężnie klaty i zajmijcie się trekiem dziś... Pracujecie na swoje nicki w tym właśnie momencie, nie zaś bazując na przeszłości.Zlitujcie się, polski fandom ST jest za mały, by go jeszcze dzielić.No jasny gwint, żeby jeszcze za tym szła kasa albo co. Zrozumiałbym. Ale tutaj? Kłócicie się o pietruszkę...Pamiętajcie, że 90% ludzi będzie Was kojarzyło nie z niegdysiejszych dokonań, lecz z tonu dziś prowadzonych dyskusji.Starczy już chyba tych przepychanek, co?

    r_ADM
    Participant
    #108651

    Tak sobie czytam ten topic i się zastanawiam... O co w ogóle biega?

    Ja tez nie wiem, ale flame byl przedni 😉

    Mordah
    Participant
    #108660

    Dlaczego p.Sławek napisał "wiogf"? Znowu wściekły atak obozu trek.pl na małych i niezależnych? Już prawnie zniszczyliście trekkie.pl i teraz chcecie pomniejszyć zasługi WiOGF'u?Tak na marginesie, to ciekawe ile ludzi ma "fandom" Star Treka u nas w kraju. Jeśli pomnożymy frekwencję na TSF razy 3, albo nawet 4, to chyba słabo.Powinniśmy się jeszcze bardziej pokłócić i podzielić, to wtedy będzie więcej źródeł informacji na temat ST i może więcej ludzi się o nas dowie.

    Jarrod
    Participant
    #108661

    Tak sobie czytam ten topic i się zastanawiam... O co w ogóle biega?

    Ja tez nie wiem, ale flame byl przedni 😉

    Panowie, już tłumaczę. Od pewnego czasu WORGF regularnie chwali się że istnieją od bardzo dawna. Postanowiłem to sprawdzić, wynikami poszukiwań podzieliłem się na forum. Zostałem poinformowany "że tak jest i już", dalsza dyskusja sprowadziła się do obrzucenia mnie betonami itp przyjemnymi określeniami.

    Czy wiek klubu jest ważny? Dla niektórych najwidoczniej istotne jest chwalić się w stylu "mam wię****o", a braki argumentów podkreślić łaciną.

    Pozdrawiam, miłego dnia 😎

    Bartas
    Participant
    #108682

    Jarrod spróbuje Tobie wytłumaczyć naszą sytuacje bez zbędnych emocji które były obecne w poprzednim poście. Tak jak napisał Piotr nasze korzenie sięgają 95 roku kiedy to powstała pierwsza strona. Mimo, że trochę minęło zanim zaczęły się regularne spotkania a potem były różne przeboje w stylu utraty strony, rozłamów to nasz klub ciągle istniał. Nie zmienia tego fakt, że kadra się wymieniła, przybyła, że tak powiem młoda krew, to nadal jest ten sam klub który powstał w oparciu o tamtą stronę. Dlatego piszemy, że mamy 17 lat. I tak jesteśmy z tego dumni ale zgadzam się w pełni z Silverem, że to tak naprawdę tylko liczby a nasz fandom jest za mały na wojny polsko-polskie. Tak wiec ze swojej strony postuje o Pax Trekerrum 😉 Pozdrawiam.

    Piotr
    Keymaster
    #108687

    Eh, to jest naprawdę bezcelowe. Bartas, doceniam zmianę tonu na przyjazny, ale zrozum, zakończenie tematu nie wymaga mówienia, co było. Tym, którzy wiedzą lepiej, należy pokazywać fakty. Te fakty są dostępne, po co więc strzępić klawiaturę. Ja osobiście mam dość, a i z perspektywy moderatora mnie się to nie podoba, więc wybacz, zrobię to za Ciebie.

    To cytat z ówczesnego statutu klubu - link - jak wiadomo, od października jest nowy, odkąd WOGF stał się stowarzyszeniem.

    3. HISTORIA

    Historia spotkań fanów Star Treka w Wielkopolsce rozpoczyna się w grudniu 1999 roku. Wtedy to O'Campa po raz pierwszy zaproponował organizację regularnych spotkań. Jednak już wcześniej poznańscy miłośnicy ST byli związani ze stroną USS Posnania, która powstała dokładnie 4 listopada 1995 roku. Pierwsze spotkanie w 'realu' odbyło się natomiast w styczniu 2000 roku. Zgromadziło się na nim 7 osób. Mała liczba uczestników wynikała z ograniczonych możliwości dostępu do samego internetu jak i materiałów związanych z uniwersum Star Treka oraz szeroko rozumianego Sci-Fi w szczególności filmów i seriali. Z czasem spotkania nabrały regularnego co miesięcznego charakteru. Równocześnie podjęto prace nad oficjalną nazwą fanklubu Star Treka w Wielkopolsce, nazwą okrętu oraz oficjalną klubową stroną.

    Strona internetowa Klubu zaczęła funkcjonować na przełomie 1999/2000 roku. Zawierała bieżące informacje dotyczące wydarzeń w Uniwersum Star Treka, relacje z Klubowych spotkań oraz bazę danych, częściowo pobraną z okrętu USS Posnania, która to strona była jedną z pierwszych w Polsce o tematyce Star Trekowej.Członkowie Wielkopolskiego Oddziału Gwiezdnej Floty otrzymali zgodę na wykorzystanie zawartych tam informacji, gdyż dotychczasowy Webmaster nie był zainteresowany prowadzeniem i rozwojem strony internetowej związanej z lokalnym klubem.

    Nazwa nowo założonego Klubu musiała zostać powiązana z ogólnopolskim klubem fanów Star Treka czyli Polskim Oddziałem Gwiezdnej Floty (POGF). Dlatego zdecydowano się utworzyć jego oddział lokalny. Tak powstałą nazwa Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty w skrócie WOGF lub też WlkpOGF. Na kolejnych spotkaniach Klubowych ustalano nazwę okrętu flagowego. Uchwalono nazwę USS Pyra jednak z biegiem czasu powrócono do nazwy USS Posnania, która wywodzi się z wyżej opisanej strony internetowej.

    Mimo że w 2007 roku upadły listy dyskusyjne jak i sam POGF, nasz klub dalej funkcjonuje, ewoluując i dalej się rozwijając.

    OCampa
    Participant
    #108736

    Dobry wieczórDziękuję za zacytownie skrótowej wersji historii WOGFu.Od kilku dni wątek jest nieaktywny, więc chyba wszytko się wyjaśniło.Jesli ktoś miałby jednak chęć dopytać się odnośnie powstania WOGFu, tudzież poznać wcześniejszą historię poznańskiego fandomu to służę (w miarę możliwości) pomocą.Pozdrawiam wszystkich

Viewing 14 posts - 91 through 104 (of 104 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram