Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Kłopoty serialu BBC Outcast

Kłopoty serialu BBC Outcast

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Participant

Po obiecującej premierze w paśmie największej oglądalności serial BBC Outcasts został obecnie przeniesiony na godzinę, nazywaną "okienkiem śmierci".

Podczas emisji pierwszego odcinka serial miał widownię złożoną z 4,4 miliona widzów. Odcinek pilotażowy zebrał marne oceny, wielu krytykowało go za wolne tempo i brak napięcia. Jego akcja zbudowana była wokół postaci Mitchella, granego przez aktora z serialu Battlestar Galactica, Jamie Bambera. Chociaż według opisów późniejsze odcinki miały być ciekawsze, oglądalność tego nie potwierdziła. Odcinki 3 i 4 przyciągnęły niemal o połowę mniejszą widownię niż odcinek pilotażowy - odpowiednio 2,9 i 2,6 miliona widzów.

[more]Serial opowiada o grupie osadników na planecie Carpathia. Trafili tam po ewakuacji z Ziemi, a ich celem jest próba ocalenia ludzkiej rasy. Jednak koloniści nie potrafią uciec od przeszłości i proces osadnictwa przebiega w sposób daleki od doskonałości.

Produkcja serialu zaczęła się w 2007 roku, a zdjęcia kręcono w 2010, w Południowej Afryce, gdzie najłatwiej było znaleźć odpowiednie plenery dla stworzenia pustego, nieprzyjaznego świata Carpathii.

Choć serial osiągnął marną pozycję w rankingu oglądalności, kontroler kanału BBC Drama, Ben Stephenson, nalega na dalsze emitowanie serialu w nadziei, że coś zmieni się na lepsze.

- Kanały BBC1 i BBC Drama popierają twórcze ryzyko - powiedział - Czasem znaczy to, że ktoś utalentowany stworzy dzieło, które nie przyciągnie dość wielkiej widowni. Mam mnóstwo szacunku dla każdego scenarzysty, który tworzy swój własny świat na potrzeby widzów.

Źródło: Airlock Alpha[/more]

Kowal155
    Participant

Byle go nie zamknęli za szybko 🙁 jestem po dwóch odcinkach i Outcasts wydaje mi się naprawdę obiecującym serialem! Ale cóż poczytałem już parę opinii w internecie - mówią o nim krótko: nie ma napieprzania, wybuchów, pościgów, jest dużo dialogów no to serial nudny i do dupy. Za szybko zabity Bamber - do dupy. Za szybko rozwalony statek i za mało efektownie - do dupy. Żal te biedne cztery litery tylko ściska. Szkoda, bo później sporo z takich ludzi narzeka na coraz bardziej beznadziejną współczesną kinematografię...

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram