Forum Trek.pl Newsy Star Trek Klingońska klawiatura

Klingońska klawiatura

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • fluor
    Keymaster
    #4208

    Producent sprzętu elektronicznego Cherry w swojej ofercie przedstawił klawiaturę, która wzbudziła zainteresowanie klingonistów i fanów Treka. To klawiatura z zestawem znaków pozwalających do pisania pIqaDem - zestawem symboli uważanych powszechnie za klingoński alfabet.

    [more]Dołączona grafika

    Według informacji ze strony Cherry, klawiatura ze zdjęcia jest przykładową wizualizacją, a nowe zamówienia będą oparte na innym modelu klawiatury. Klawiatura zostanie wyprodukowana w ograniczonej ilości egzemplarzy, dostępnych jedynie w kolorze czarnym i zaopatrzonych w złącze PS/2.

    Cena klawiatury to $43.99 + koszty przesyłki.

    Źródło: Cherry.uk[/more]

    Infango
    Participant
    #67518

    nie łatwiej użyć klingońskich fontów w programie do pisania, bo myślałem że może będzie krwisto czerwona z jakimiś konkretnym layoutem a tak to jakaś pod pierdółka

    fluor
    Keymaster
    #67520

    Wiesz, targetem są miłośnicy Klingonów albo języka klingońskiego. Samozwańczy mistrz klingońskiego kanonu (językowego) wyraził się krótko na ten temat: chong! De'wI' SeHlawvam vIneHqu'! (tlh. Doskonale! Muszę zdobyć tą klawiaturę)

    Jest na tym świecie parę osób, które nauczyłyby się używać tej klawiatury, dla większości to jedynie fajny gadżet.

    Barusz
    Participant
    #68154

    Wiadomość trafiła na portal wiadomosci24.pl, a stamtąd nawet do serwisu informacyjnego stołecznego metra (teksty wyswietlane na ekranach na ścianach pociągów i na korytarzach, kto mieszka w Wawce, ten wie o co chodzi) - wiem, bo widziałem 😉

    fluor
    Keymaster
    #68160

    To jest coś bardziej "użytecznego" niż klingońska klawiatura - ta przynajmniej ma pomysł i działa jak należy 😉

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram