Forum Fantastyka Star Trek Klingońska flota - liczebność, siła, załogi

Klingońska flota - liczebność, siła, załogi

Viewing 10 posts - 46 through 55 (of 55 total)
  • Author
    Posts
  • Oreł
    Participant
    #30860

    A jak wyjaśnicie wydarzenia roku 2372? Drugoligowe państewko mimo aktywnego przeciwdziałania ze strony potężnej Federacji doprowadza w ciągu kilku miesięcy do upadku Kardasji? Trochę mało prawdopodobne...Odnośnie Tzenkethi: porównajcie sobie Irak Husseina i USA. Czy aby na pewno trzeba przewagi technologicznej, żeby zangażować znaczącą część sił mocarstwa?

    Zeal
    Participant
    #30861

    Tyle że przy podawaniu przykładu nie chodziło o daty tylko o pokazanie wydarzenia i jego skutków i następstw. Lub jak to woli akcji i reakcji.

    Rozłożonych w odpowiednio długim czasie....

    Gdybym odnosił się do dat to miałbyś racje.

    Zrobiłeś to. Wspominając eksplozję na Praxis i wojnę domową. Oba te wydarzenia mozna umieścić na linii czasowej ST oraz obliczyć odległość między nimi.

    Powiązałeś je w sposób wynikowy. Odniosłeś się do dwóch wydarzeń, wiążąc je w łańcuch przyczynowo (eksplozja)-skutkowy (zachowanie Federacji i Romulan podczas wojny domowej).

    A to już jest pośrednim odniesieniem się do dat.

    Corvus
    Participant
    #30866

    Zeal: Widzę że na silę starasz się wprowadzić liczby. No nic…. Zgadzam się z tobą że pośrednio i nieświadomie odniosłem się do dat. Podkreślam że nie to było zaplanowane. Przykład który podałem miał być pokazaniem słabości imperium z okresu po eksplozji Praxisa.Oreł: Po pierwsze o jakim upadku ty mówisz? Bo jeśli o upadku Unii Kardasiańskiej to tak się nie stało. Klingonom po pierwszych sukcesach i od chwili zmobilizowania floty kadasjanskiej, już tak łatwo nie szło i skwapliwie skorzystali ze zwycięstw by propagandowo ogłosić zwycięstwo.Może chodzi ci o upadek Kardasji Prime? Stolicy Unii? Z tego co mnie pamięć nie myli do tego też nie doszło. Klingoni chcieli zająć Kardasję by pojmać Rade Detapa (podobną pełna Zmiennych), rząd Uni. Problem w tym że Gul Dukat ewakuował Radę na długo przed planowanym przybyciem klingonów. Później nie pamiętam czy planeta jednak została zdobyta przez imperium.Po drugie nie zauważyłem żadnego aktywnego przeciwdziałania potężnej Federacji. No może poza jednym Defiantem który pomógł wywieść Rade Detapa z terytorium Karasińskiego. (Nadmienię tylko że Def zniszczył jednego Bopa i jednego chyba uszkodził). Po za tym Federacja ograniczył się tylko do złożenia protestu u kanclerza. (tego ja nie nazywam aktywnym przeciwdziałaniem). Więc gdzie to przeciwdziałanie?? Jakoś nie widziałem 9 floty wałczącej ramie w ramie z okrętami kardasiańskimi, przeciw klingonom.

    Zeal
    Participant
    #30868

    Widzę że na silę starasz się wprowadzić liczby.

    Nie... Tylko interpretuję po swojemu fakty... Zgadnij od kogo się uczę... 😉

    Przykład który podałem miał być pokazaniem słabości imperium z okresu po eksplozji Praxisa.

    Domniemywanej słabości. Nigdzie poza ST VI nie bylo wzmianki o słabym Imperium. A wzmianka z "Undiscovered Country" była jak najbardziej zrozumiała i mająca potwierdzenie w faktach.

    W późniejszym trek-okresie takiej wzmianki nie ma (przynajmniej ja tego nie kojarzę). Pozostaje jedynie interpretacja tego, co widać na ekranie.

    A z tym może być... Różnie.

    Dalek
    Participant
    #30871

    Pamiętam odcinek w którym Worf i Martok mówili, że Imperium to nie to co kiedyś. Chyba z 7 sezonu DS9.

    Zeal
    Participant
    #30877

    "Dzisiejsza młodzież to nie to, co kiedyś, panie, nie..."Inna pod względem... No właśnie, czego?"Imperium nie jest juz takie jak kiedyś..."Pod względem czego?Zmiany zwyczajów, większego otwarcia się na zewnątrz, siły militarnej?Można to interpretować na wiele sposobów - ale to już zabawa semantyką. A tego akurat robić nie chcę...A skoro takie zdanie kojarzysz - to znaczy, że trzeba będzie na nie czyhać... Podczas oglądania siódmego sezonu ( w moim przypadku - nieprędko 😉 )W każdym razie - dzięki za wskazówkę.

    I. Thorne
    Participant
    #30896

    Ja wracam do Tzenkethi.

    Czy logicznie mysląc nawet jeśli Defiant zniszczył by im nawet całą kolonię (raczej niemożliwe) to słabsze technologicznie państwo nigdy by nie zaatakowało Federacji (nikt nie jest samobójcą, przynajmniej z zasady). Najwyżej by zarządali zadośćuczynienia typu technologie czy latinum. To ma chyba większy sens.

    Zarathos
    Participant
    #30910

    Eee.... mam pytanie. Przegladalem skrypt ST:VI i nie znalazlem nigdzie ani slowka o tym, ze Federacja mialaby w czymkolwiek pomagac klingonom. Moze mi ktos podac zrodlo informacji o tym, ze Federacja pomoagala w jakis sposob Klingonom po eksplozji Praxis?

    Znalazlem tylko 2 rzeczy - negocjowanie (i pewnie rozebranie) stacji i baz wzdluz granicy (po obu stronach) oraz zmniejszenie ilosci stacjonujacych tam okretow (i pewnie okretow wogole skoro Kirk mowil o 'dezaktywacji' sporej czesci floty). Ora oddanie przez Klingonow sektora Archanis - do Federacji (czy tez zrzeczenie sie praw do tego sektora - zdobytego czy uzyskanego w inny sposob przez Federacje przed ta konferencja)

    Q__
    Participant
    #243949

    Reyden w lipcu 2005 roku przyglądał(eś) się rozmiarom BoP-ów. EC Henry niedawno wrócił do tej kwestii:
    https://www.youtube.com/watch?v=7WUAldRvUY0

    (Linkuję tu, ale - mówiąc między nami - obstaję przy wersji, że to latające buraczysko 😉 to romulańska konstrukcja 😉 .)

    Q__
    Participant
    #246593
Viewing 10 posts - 46 through 55 (of 55 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram