Forum Trek.pl Newsy Star Trek Klingon Fan Collective - znamy epizody

Klingon Fan Collective - znamy epizody

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • GWYNBLEIDD
    Participant
    #2793

    Po kilku tygodniach oczekiwania na pelna liste odcinkow jakie znajda sie na kolejnym tematycznym boxie DVD poznalismy liste klingonskich epizodow. Box o ktorym informowalismy juz tutaj oraz tu zawierac bedzie 11 odcinkow z wszystkich trekowych seriali. Na 1 dysku znajda sie: Broken Bow (obie czesci) z Enterprise, Errand of Mercy, The Trouble With Tribbles oba z TOS'a. Dysk nr 2 zawierac bedzie cztery odcinki z TNG: A Matter of Honor, Sins of the Father, Redemption (obie czesci). Trzeci dysk zawierac bedzie odcinki z DS9 - The Way of the Warrior oraz The Sword of Kahless. Na 4 dysku umieszczono Trials and Tribble-ations z DS9 oraz jedyny odcinek w boxie pochodzacy z Voyagera - Barge of the Dead. Wiecej na ten temat znajdziecie na Sci-Fi Universe.

    Barusz
    Participant
    #41134

    Nie jestem zaprzysięgłym wrogiem Entka, ale robienie z "Broken Bow" 'odcinka klingońskiego' to przesada. Oczywiście są tam Klingoni, ale jako przedmiot gry między różnymi siłami, nie jej podmiot, a ich obecność na ekranie to pewnie mniej niż 30 % odcinka. Z tego serialu dałbym dylogię z czwartego sezonu, czy się nam podoba czy nie jest ważna dla zrozumienia świata ST i dla... Imperium.Z VGR wybrałbym "The Day of Honor" - wbrew pozorom dowiadujemy się zeń dużo o Klingonach i jest ważny dla rozwoju akcji.

    I. Thorne
    Participant
    #41135

    Pamiętaj, że każdy z nas ma swoje typy najlepszych i najważniejszych odcinków do takich boxów.

    Ja na przykład nierozumiem co tak bardzo klingońskiego jest w DS9 Trials and Tribble-ations. O wiele bardziej ważniejszy jest Blood Oath.

    Jak pamiętam (mogę się mylić) to fani wybierali te odcinki głosując w ankiecie.

    Barusz
    Participant
    #41136

    W TaTA widzimy konfrontację Klingonów z TOSa i DS9, stąd dla mnie to dobry wybór. A BO jest imo po prostu nudny.

    Dalek
    Participant
    #41140

    BO imho jest świetny, dużo ciekawszy od TSofK. Znów możemy zobaczyć wielką trójkę :P. Połączenie z Tosem i klingoński humor.Co do entak to lepiej by dali odcinek "eugeniczny". Czy 4 sezon entka wyszeł już na dvd ? Bo jeśli nie to pewno dlatego go nie dali.

    Barusz
    Participant
    #41144

    To z kolei podważa tezę o wyborze w drodze głosowania (ale nie obala, bo po prostu mogli dać mniej możliwości ;)). Klingonów z BO nie nazwał bym wielką trójką, choćby dlatego, że w TOSie nie wystąpili razem. I zgadzam się, że TSoK jest taki sobie - przygodówka, nieomalże robiąca za zapchajdziurę. W DS9 nie trudno o lepszy klingoński odcinek.

    Gosiek
    Participant
    #41148

    Tak patrzę na listę odcinków i myślę, że można było spokojnie wybrać ich 15 albo i więcej - i to w większości lepszych i ciekawszych, a połowy z tych, które mają się znaleźć na płytach nie dawać do zestawienia. Co do Ent, to zgadzam się z przedmówcami - Broken Bow to z pewnością nie był najlepszy wybór. W sumie podobnie jest z DS9 - ja zamiast The Way of the Warrior i The Sword of Kahless wybrałabym takie epizody jak Once More unto the Breach, Soldiers of the Empire, wspomniane już Blood Oath, You Are Cordially Invited... czy nawet Looking for par'Mach in All the Wrong Places. A trafiają się akurat odcinki imo słabsze. Cóż... uroki fanowskiej "demokracji". ;>

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #41149

    A ja potwierdze przypuszczenia - wszystkie boxy z serii Fan Collective a wiec i ten z Klingonami sa dzielem fanow ktorzy oddawali glosy na stronie startrek.com jakies 8-9 miesiecy temu. Dlatego tez w niektorych setach odcinki sie powielaja - np TaTA pojawi sie w Klingon Fan Collective ale takze w Time Travel.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram