Forum Trek.pl Konsola Informacyjna Kilka uwag o funkcjonowaniu forum dla nowych Userów

Kilka uwag o funkcjonowaniu forum dla nowych Userów

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Q__
  Participant
  #241021

  Ponieważ nasze (dla niektórych, w tym mnie, nasze nowe) Forum zasiliła spora grupa przybyszów z ST.pl, a poza tym przybywa coraz więcej Trekerów młodszego pokolenia, dla których fora internetowe są raczej (archaiczną) ciekawostką, niż podstawowym kanałem sieciowej komunikacji fandomowej, przyda się - jak sądzimy - kilka praktycznych porad nt. tego jak się po Trek.pl poruszać.

  Zacznijmy od podstaw: forum podzielone jest - jak widać - na działy (których tytuły nie wymagają chyba objaśnienia), i już pobieżny rzut oka na jego stronę główną (nie mylić ze stroną główną Trek.pl) pozwala stwierdzić, czy w interesującym nas dziale przybyły nowe wypowiedzi. Dziale; by stwierdzić czy w topicu trzeba kliknąć na dział i sprawdzać poszczególne tematy (grupowane są chronologicznie, od najnowszego), ew. tam gdzie takowe są (jak w dziale newsów i dziale klubowym) najpierw poddziały, a tematy dopiero w nich.
  Alternatywą jest kliknięcie na swój nick (gdy się jest zalogowanym), i tym samym otwarcie swojego profilu, by sprawdzić czy dostało się powiadomienie o odpowiedziach na swoje posty. (Jeśli chcemy swój profil edytować - np. dodać avatar, wchodzi się w niego tą samą drogą.)

  Oczywiście, by móc doczekać się odpowiedzi, trzeba najpierw coś pisać. Jak? Dobrze jest najpierw sprawdzić, czy interesujący nas topic istnieje (pomoże w tym przeglądarka, lub ręczne przeglądanie działu, który powinien go zawierać). Jeśli istnieje - kiedy zajrzymy do niego w stanie zalogowania 😉 zobaczymy na dole puste okienko do pisania. Jeśli go nie ma - trzeba go założyć. W każdym dziale zobaczymy podobne, służące temu, okienko z dodatkowym miejscem na nagłówek - Topic Title. (Pod okienkiem zobaczymy klawisz [>Submit] pozwalający zatwierdzić - czyli opublikować - napisaną wiadomość.)

  Czasem jednak mamy wrażenie, że coś ważnego pominęliśmy, lub chcemy poprawić jakiś błąd. I na to jest rada - zamieszczoną już wypowiedź możemy edytować (zwróćcie uwagę na Edit w górze swoich nowych postów) do 24h (personel forumowy może dłużej, ale to inna sprawa).

  Wreszcie: wszyscy jesteśmy Trekerami, więc wszyscy się lubimy, ale czasem kogoś lubimy bardziej 😉 , albo - po prostu - jesteśmy ciekawi czy zaglądał na forum (a więc widział nasze najnowsze wypowiedzi, być może do jego/jej postów się odnoszące). Można to sprawdzić klikając na listę aktywnych Użytkowników (są tam zgrupowani w kolejności logowania, począwszy od zalogowań najnowszych):
  http://trek.pl/czlonkowie/
  Lub na nick określonej osoby.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram