Forum Trek.pl Newsy Star Trek Kilka scen, które zostały wycięte z ST XI

Kilka scen, które zostały wycięte z ST XI

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Participant

Serwis SCI FI Wire przedstawił opis kilku scen, których niestety (a może stety) nie będziemy mieli szansy obejrzeć w mającym premierę 8 maja nowym Star Treku. Więcej informacji poniżej. (UWAGA! MOŻLIWE SPOILERY)

[more]Najbardziej spostrzegawczy fani Treka zauważą, iż w napisach końcowych pojawi się wzmianka o Marku Okrandzie, czyli lingwiście, który stworzył język klingoński. Co ciekawe, samego języka w filmie nie uświadczymy; okazuje się bowiem, iż scena, w której był użyty, została wycięta. Miała ona mieć miejsce w więzieniu klingońskim na Rura Penthe i ukazywać Nero już jako więźnia.

Inną wyciętą sceną, co zauważa Zachary Quinto (grający w filmie Spocka), są fragmenty przedstawiające pół-Wolkanina jako noworodka (scena była umiejscowiona przy identycznej dotyczącej Kirka). Ponadto, aktor dodaje, że jest jeszcze wiele innych scen, których nie ujrzymy.

Źródło: SCI FI Wire[/more]

Barusz
    Participant

I bardzo dobrze, że nie będzie Rura Penthe, to zgrany motyw i nie najlepiej mi się kojarzy. Odcinek ENT z nim był jednym z najżałośniejszych w serialu - wtórny, nudny, mega-na-siłę moralizatorski. Co do Spocka jako noworodka, to nie rozumiem, jak można wyciąć scenę, która była w spotach reklamowych ;> , może zniknęły tylko jej fragmenty?

Lo'Rel
    Participant

W spocie do Nemesis też były sceny, które w filmie wycięto. To chyba nie taka odosobniona praktyka.

Match
    Participant

Co do Spocka jako noworodka, to nie rozumiem, jak można wyciąć scenę, która była w spotach reklamowych ;> , może zniknęły tylko jej fragmenty?

Taka scena już była w ST:V 😉

Skoro ją wycięli, to chyba nie jest zbyt ważna dla fabuły, a wątpię żeby komukolwik kto pójdzie na film tylko ze względu na trailer robiło to różnicę.

Barusz
    Participant

Wtedy to nie była scena narodzin, tylko scena wizualizacji wyobrażeń Spocka o narodzinach, więc nie to samo ;)Pewnie była niezbyt ważna dla fabuły, bardziej dla warstwy artystycznej (obaj panowie rodzą się w nader różnych "okolicznościach przyrody"). Mam wrażenie, że po prostu wytwórnia już kombinuje jak lepiej zarobić na filmie i niedługo po prapremierze zobaczymy wydanie reżyserskie ;> 😀

Eviva
    Participant

Lubię Spocka, ale co jest ciekawego w Spocku jako noworodku? Taki sam bobas jak każdy inny, tylko z uszami w szpic. Po co marnować na niego metraż filmu? Watpię, by był wtedy szczególnie logiczny i bardziej "spockowaty" niż reszta maluchów z porodówki.

Piotr
    Keymaster

Wydania rezyserskie to nic nowego. Filmy czesto sa ciete, niekoniecznie z checi dokonania skoku na kase. Po prostu czasem sa za dlugie na seans kinowy, ktory nie moze widza zmeczyc czy nudzic, bo... Hm, ok, to jest skok na kase. ;P Tylko z drugiej strony. Na DVD wyjdzie to, co rezyser chcial pokazac, nie tylko to, co mogl.

Barusz
    Participant

Jasne, ale to jednak znak czasu. Tzn. nie jestem specjalistą, ale kiedyś chyba wydania rezyserskie to był wyjatek, a teraz to reguła ;)Przypomniało mi się, jak kiedyś, jeszcze komentując finał drugiego sezonu BSG, fani pisali, że akcja ratowania ludzi z Carpiki pojawiła się trochę znikąd, że nie zaszkodziłoby, gdyby raz czy dwa pokazali trzydziestosekundową scenę jak np. Kara mówi Lee, że znów usiłowała przekonać Staruszka do lotu na rodzinną planetę i "jak grochem o ścianę". A potem pokazała się wydłużona wersja odcinka Pegasus rozpoczynająca się dokładnie, właśnie kłótni w tej sprawie ;> Owszem, nic nie znaczaca dla tegoż odcinka i nawet trochę rozbijająca jego dramaturgię.

Jamjumetley
    Participant

Tak czy inaczej chodzi o długość filmu.1) Żeby nie zanudzić widza.2) Żeby mieć co wrzucić na droższe super-duper-mega-ekstra wydanie specjalne.3) Czytałem gdzieś, że w wypadku "The Motion Picture" film miał być pierwotnie dłuższy, ale kina ponoć miały zagwarantowane, że będą w stanie dać ileś tam pokazów dziennie. Film więc skrócono (chociaż inne problemy też były).Też mi się wydaje, że narodziny Spocko nie wiele wniosłyby do fabuły...

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram