Kilka pytań nowicjusza

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 1,229 total)
  • Author
    Posts
  • Remx
    Participant
    #5998

    Witam

    Od pewnego czasu przymierzałem się do STO lecz nie pozwalały mi na to fundusze (utrzymanie rodziny).

    Ostatnio gdy przeglądałem Allegro zauważyłem coś takiego http://allegro.pl/star-trek-online-klucz-c...1374015191.html

    Czy to pewniak? można spokojnie zakupić grę i zarazem otrzymać 30 dni ? ewentualnie w przyszłości dokupić karty Prepaid po 69.90 również z Allegro gdyby gra się spodobała 🙂 ?

    Na początku z tego co pamiętam gra chodziła chyba po 140zł + 45-50zł miesiąc ale przy takich cenach co teraz widzę chyba się skuszę 🙂

    Jeszcze pytanka dotyczące samej gry:

    1). Czy wybierając np: klasę Tactical mogę pilotować krążowniki ? czy przy wyborze danej klasy jesteśmy z góry spisani tylko na jedną linię okrętów ?

    2). Czy są może zapowiadane statki Romulańskie np: Warbird dla graczy ?

    3). Czy można spotkać wielu Polaków ? Mam problemy z j.angielskim.

    4). Znalazłem tylko ogólne porady ale gdyby moja koncepcja nie sprawdziła się co polecacie na początek, jaką klasę jaki okręt, chodzi czym łatwo się gra i szybko rośnie w siłę ?

    Moim wstępnym planem było właśnie wybranie klasy Taktyka (bonusy do obrażeń i kamuflażu) i pilotowanie krążowników (Warbirda niema :()

    Dziękuje i Pozdrawiam

    Akil
    Participant
    #95301

    Link do allegro wygasł, ale chodzi o to, że musisz zakupić klucz bądź wersję pudełkową. Na inexusie (pewniak - skan klucza na mailu w 5 minut) masz za 89.90 zł klucz + 30 dni grania a później prepaid 2 miechy za 67,90 zł (bardziej się opłaca niż płatność np kartą, bo nie masz zawyżonej ceny podatkiem)Co do pytań:1 - Możesz takiem pilotować krążownik. Co prawda najlepiej taktyk sprawuje się w eskorcie ale to nie jest regułą. Jeśli lubisz, możesz latać nawet sci 🙂 Znam kilku taktyków chwalących sobie latanie krążownikiem. Nawet ja się do niego przymierzam o ile w końcu wyfarmię dość emblemów :)2 - Romulanie mają być następną grywalną klasą (przynajmniej chodzą takie słuchy). Jednak sądzę, że znacznie lepiej strzela się do Romulan niż gra nimi :)3 - Głównym językiem jest język angielski i tego lepiej się trzymać na kanałach publicznych. Polaków jednak nie brakuje (zapraszam do naszej floty - świetny klimat i ludzie). Do woli możesz gawędzić za to z Polakami na kanale #polska. Znajdziesz tam zawsze ludzi do rozmowy :)4 - Myślę, że taktyk Ci się spodoba. Robi duży dps, dobrze lata się solo. Jednak inne klasy mają też swój urok i polecam granie nimi. Np. ostatnio bardzo spodobał mi sie sci i granie nim to świetna zabawa.

    Remx
    Participant
    #95309

    Witam

    Dzieki za odpowiedzi 🙂

    Uradowała mnie wiadomość że wybierając jedna postać/klasę nie jesteśmy spisani tylko na jeden typ statków 🙂 Prawdopodobnie Mikołaj co nie co przyniesie hehe

    Co do linku z allegro hyh dziwne że wycofali aukcje, znalazłem coś podobnego:

    http://allegro.pl/star-trek-online-cd-key-...1371261007.html

    Automat firma tez sprzedaje prepadidy 🙂

    Jeszcze pytanko dotyczące gry, jestem starym wyjadaczem EvE Online czy STO też jest tak mocno skomplikowany ? czy może bardziej został uproszczony aby przygarnąć większą ilość graczy ?

    Dziękuje raz jeszcze 🙂

    Melnikor
    Participant
    #95310

    STO jest "user friendly" nawet czasem zbyt friendly. Maksymalny lv można osiągnąć bardzo szybko.

    Akil
    Participant
    #95319

    Od GameCodes nic nie kupowałem, to nie jestem w stanie powiedzieć, czy można bezpiecznie kupować od nich. Jednak znajomy kupował prepaidy do WoW od tej firmy i nie miał zastrzeżeń. Kluczem z tej aukcji ukatywnisz swoje konto trial bez problemów. Poza tym cena jest na pewno atrakcyjna.Co do samej trudności gry, jak kolega Melnikor powiedział, gra jest łatwa w opanowaniu i intuicyjna. Dość długi a zarazem interesujący tutoral przeprowadzi Cię przez proces zaznajamiania się z jej możliwościami, a reszta sama przychodzi. Pozdrawiam i zapraszam do grania z nami 🙂

    Remx
    Participant
    #95320

    Jeszcze małe pytanko czy można grę pobrać razem z patchami wcześniej znaczy się zanim zakupie Klucz ? Chodzi o to aby wcześniej pobrać grę i wszystko zaktualizować 🙂 a na gwiazdkę dostać pod choinkę klucz i zarwać nockę na graniu ? (od siebie eh..) :PPosiadam jedynie 1MB łącze NEO ściąganie kilku giga to tak ze 2-3 nocki mi zajmie. (w dzień sam sobie i rodzince bym blokował net)Dziękuje

    Akil
    Participant
    #95321

    Oczywiście.

    Przejdź na stronę http://startrekonline.com/ załóż konto testowe, pobierz klienta i graj 🙂 Niestety, ale w wersji trial, możesz zrobić tylko tutorial i zagrać w jedną misję federacji. Nie przeszkadza to w lataniu sobie po sektorze czy odwiedzania Earth Space Dock.

    Po zakupieniu klucza, wejdź znowu na stronę STO, zaloguj się (ważne :D) i wpisz swój klucz w podstronie Redeem Your Key. To odblokuje twoje konto trial przekształcając je w pełnowartościowe 🙂

    Remx
    Participant
    #95322

    No i tego było mi trzeba wielkie dzięki 🙂

    Wcześniej chciałem demo pobrać ale uznałem że może tak być jak z jakąś tam grą która posiadała klienta Trial i full całkowicie innego, choć różnica była w wielkości rzędu 1.5gb nie dało się jej spatchować i zmienić na full 🙂

    Pozdrawiam

    edit:

    lol miałem już konto, chyba za czasów beta testów je zakładałem :/ hyh starość nie radość skleroza postępowa 😛

    Zuza
    Participant
    #95330

    1). Czy wybierając np: klasę Tactical mogę pilotować krążowniki ?

    Wszystko zależy od tego, w jakie umiejętności wpakujesz punkty.

    Grałam inżynierem, latałam okrętami naukowymi - jedyny problem, to marudzenie paru osób z floty, że marnuję umiejętności 🙄

    3). Czy można spotkać wielu Polaków ?

    Ile to wielu? ;>

    Jest wystarczająco osób, żeby podpytać w razie problemów 😉

    Mam problemy z j.angielskim.

    ...spokojnie, większość misji da się wykonać bez zagłębiania się w detale/klikając na ślepo 😉

    Nie polecam, traci się cały klimat i gra szybko się nudzi...lepiej wykorzystać motywację i podszlifować angielski :>

    gdyby moja koncepcja nie sprawdziła się

    ...to co jakiś czas możesz pozmieniać rozdział punktów między umiejętnościami.

    O ile pamiętam nie da się zmienić tylko cech wynikających z rasy.

    Kretol
    Participant
    #95354

    Jak już było wspomniane "klasa" postaci nie ma nic (no prawie) wspólnego z wyborem klasy okrętu. Jednakże kilka umiejętności kapitana pozwala trenować oficerów. Jeśli gra się powiedzmy Tactical'em na krążowniku to użytku się z takiej umiejętności nie zrobi, bo powiedzmy wymaga BO poziomu Commander a na cruiserze max to np lieutenant. Ale nie powiedziałbym, że to mocno przeszkadza, chociaż niektóre umiejętności są bardzo przydatne.Ja osobiście gram sciencem na eskorcie i nie narzekam;) Muszę wręcz przyznać, że umiejętności mojego kapitana bardzo się nieraz przydają. Eskorta jako statek o dość słabej wytrzymałości i osłonach nie wytrzyma długo nasilonego ostrzału przeciwnika. Ale jeśli włączę sobie Science Fleet wzmacniającą osłony i "przywołam" sprzymierzeńców dzięki photonic fleet od razu robi się znacznie łatwiej. Tak więc to jaką klasę wybieramy, zarówno statku jak i kapitana, zależy tylko i wyłącznie od nas i naszego stylu gry.P.S. Dodam jeszcze że science jest bardzo dobry na walkę naziemną, gdyż przy dobrym wyskilowaniu umiejętności leczących i dobrym kicie (np. Medic) trzeba dobrze się postarać, żeby go zabić. Wiem z własnego doświadczenia w pvp;)

    Melnikor
    Participant
    #95358

    Jednakże kilka umiejętności kapitana pozwala trenować oficerów. Jeśli gra się powiedzmy Tactical'em na krążowniku to użytku się z takiej umiejętności nie zrobi, bo powiedzmy wymaga BO poziomu Commander a na cruiserze max to np lieutenant.

    Nie jest to żadnym problemem, wystarczy poprosić osobę grającą Inżynierem żeby wyszkolił Ci BO Inżynieryjnych i mieć lepsze skille na przeżycie.

    Remx
    Participant
    #95365

    Hehe 🙂 3 dni sciągałem podstawkę teraz został do sciągnięcia patch mam nadzieję że do święta się wyrobię hehe :PZapewne pierwsza postać będzie postacią tak powiem "postacią rozpoznawczą" która na własnej skórze przekona się w co warto iść co zbierać i skillować.ps: dzięki za małe podpowiedzi 🙂

    Zuza
    Participant
    #95389

    Ja sobie gram Eng bo stawiam wieżyczki i uciekam, a wrogowie się z nimi męczą :>A statek... niezbyt mi pasował krążownik, bo na niskich poziomach się nie da szybko uciec :blush:, eskortą za łatwo oberwać w łeb, jak się nie ucieknie na czas... został Sci 😉

    wielebny
    Participant
    #95742

    Witam, mój pierwszy post,więc nie bardzo jeszcze ogarniam i to forum i grę, nie chcąc zakładać nowego tematu podłączę się..tak sobie latam narazie demo i stanołem na na którejś tam misjii, karze mi zrobić "speak to malcolm sissel shipyard" , jak rozumiem chodzi o stocznię , gdzie to jest jest albo jak do tego dojść by nie pytać się kolejny raz ...ps. przepraszam -to główna stacja i tam jest ten gość , już znalazłem .... i lecę na kolejną misję... oj nie lecą to ta sama misja w kółko, w demo ... chyba trzeba klucz kupić ......

    Piotr
    Keymaster
    #95761

    No niestety, demo jest mocno ograniczone. Ale właśnie po to jest, by pokazać grę i skusić do zakupu. 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 1,229 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram