Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Kampania wyborcza 2011

Kampania wyborcza 2011

Viewing 13 posts - 46 through 58 (of 58 total)
  • Author
    Participant

Ja myślę, że bym też wpadł i to nie z powodu niewiedzy, tylko po prostu bym nie zauważył. Niczego to nie udowadnia.

Silver Phoenix
    Participant

To nie kwestia braku wiedzy, a czytania ze zrozumieniem (a właściwie z niezrozumieniem). Sam sobie teraz myślę, czy zauważyłbym. Co innego urzędnik z Siemiatycz. Aż dziw, że coś takiego przeszło.

Z jednej strony - masz trochę racji (choć wg autorów to były telefony, więc słowo mówione ;)). Z drugiej jednak - zauważ iż jedna osoba spostrzegła o co chodzi od razu, druga zaś oddzwoniła po kilku minutach (nawiasem mówiąc ciekawe, że z SLD...). A co reszta?

Może autorzy przemilczeli co było potem (choć nie wiem, czemu mieliby), a może nikt z zapytanych nie zadał sobie nawet trudu, by poczytać coś o "stowarzyszeniu"?

Ciekawie zwłaszcza wygląda to zagadnienie, gdy się weźmie pod uwagę historyków z wykształcenia... ) Niby historia to dziedzina szeroka, specjalności dużo, ale hmmm...

Przypomina mi to co innego... Trochę nie na temat co prawda, ale:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9912,title,11-...ml?ticaid=1d2a4

A tak, była taka sytuacja...:) I teraz się jej już nie dziwię 🙂

Eviva
    Participant

http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/w...emu-wyborczego/

Wyciekły kody do systemu wyborczego

Opublikowano: 09.10.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Jak donosi jeden z członków komisji wyborczej w Ottawie kodami do informatycznego system wyborczego (login + hasło) dysponują tam osoby nieupoważnione.

Nie wiadomo dlaczego logami i hasłami rozporządza (i ma wgląd) Ambasador RP (lub jeden z Konsuli) w Ottawie, a nie Przewodniczący Komisji Wyborczej – co jest złamaniem prawa wyborczego i procedur tajności. Jest też wykluczeniem Przewodniczącego KW z nadzoru nad zgodnością danych, przesyłanych do PKW w Polsce, z protokołem (wynikami) głosowania podpisanym przez członków komisji. Sprawa jest skandaliczna, ponieważ – jak donoszą informatorzy NE – Ambasador otrzymał te loginy nie z PKW ale z polskiego MSZ. Tymczasem tylko PKW mające stać na straży praworządności i wiarygodności wyborów ma prawo dysponować loginami i hasłami do informatycznego systemu liczenia głosów, celem przekazania (bezpośrednio lub za pośrednictwem OKW) w zalakowanych kopertach do poszczególnych komisji. Jeżeli dysponentem jest MSZ to oznacza to rażące złamanie prawa wyborczego i wyciek kodów do osób nieupoważnionych.

MSZ jest ważną częścią administracji rządowej, żywo zainteresowanej wynikami wyborów. Równie dobrze dostęp do loginów i haseł mógłby otrzymać sam Donald Tusk.

Po tym doniesieniu zrobiliśmy rozpoznanie jak wygląda ta sprawa w innych okręgach zagranicznych i wygląda na to, że szeroko stosowaną praktyką jest, że za pośrednictwem MSZ dysponentami loginów i haseł do systemu wyborczego są miejscowe służby dyplomatyczne, a w szczególności Konsulowie i Dyplomaci nie będący ani przewodniczącymi ani członkami komisji wyborczych, za to bezprawnie mający wgląd w wyniki i odpowiadający za ich dygitalizację czyli dokonujący wprowadzenia wyników do systemu.

Warto więc zadać pytanie PKW – czy to prawda, że zostały udostępnione kody do systemu osobom nieupoważnionym? A jeśli tak, to: czyja to był decyzja? Na jakiej podstawie prawnej? Kto ze strony MSZ odpowiada za podjecie decyzji o działaniu poza uprawnieniami? Kto od kogo w MSZ dokładnie otrzymał kody, kto komu przekazał, kto mógł się z nimi zapoznać, a kto nie i kto ostatecznie dokonywał logowań, w czyjej obecności i kto pod czyim nadzorem dokonywał wprowadzenia wyników do systemu? Kto z PKW odpowiada za bezpieczeństwo informacji i jaka jest gwarancja wiarygodność wyników zgłoszonych przez ośrodki zagraniczne do PKW przy tak skandalicznym złamaniu prawa wyborczego? Kiedy PKW zamierza złożyć wyjaśnienia w tej sprawie i jakie działania w związku z niniejszym publicznym doniesieniem podejrzenia popełnienia przestępstwa ma zamiar podjąć?

Rzecz domaga się pilnego sprawdzenia środkami niedostępnymi dla dziennikarzy obywatelskich.

Czekamy na szybką reakcję właściwych służb.

Źródło: Nowy Ekran

Bardzo ciekawe. Tylko czemu mnie to nie dziwi? Może dlatego, że wychowałam się za innego ustroju, gdzie czarów nad urną nie było trzeba, bo wynik i tak był z góry ustalony. Komuś tam widać tęskno...

Galactica
    Participant

Bardzo ciekawe. Może to być podstawą do unieważnienia wyborów. I oczywiście pożywką dla spiskowych teorii dziejów w domyśle sfałszowanie wyborów.

Jamjumetley
    Participant

Oho... Nowy Ekran, czyli klon Salonu 24. Dziękuję za takie newsy.

Eviva
    Participant

Oho... Nowy Ekran, czyli klon Salonu 24. Dziękuję za takie newsy.

Proszę uprzejmie.

Match
    Participant

I co, były jakieś konsekwencje, doniesienia? Czy to takie pitupitu jak zazwyczaj na nowymekranie i kilku zbliżonych portalach?

Eviva
    Participant

Kochany. konsekwencje w tym kraju nie ponosi, kto winny, ale kto NIEWYGODNY. Naucz się tego wreszcie.

Match
    Participant

To wiele wyjaśnia - pewnie żydo-masońskie służby porwały owego członka komisji i stąd brak oficjalnego zawiadomienia PKW o potencjalnym fałszerstwie.

fluor
    Keymaster

Na pewno ktoś z dziennikarzy śledczych poinformował prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Jamjumetley
    Participant

Evivo droga - nie obraź się, ale serwisy takie jak Nowy Ekran nie grzeszą obiektywnością, jakością ani wiarygodnością.

Match
    Participant

Wręcz przeciwnie - to jedyne niezależne, wolne, obiektywne i polskie media :rotfl:

Eviva
    Participant

Evivo droga - nie obraź się, ale serwisy takie jak Nowy Ekran nie grzeszą obiektywnością, jakością ani wiarygodnością.

A które tym grzeszą? bardzo chciałabym się dowiedzieć.

Viewing 13 posts - 46 through 58 (of 58 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram