Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Już dziś rusza PolCon!

Już dziś rusza PolCon!

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7528

  Już dziś rozpoczyna się największy w Polsce konwent miłośników fantastyki! XXVIII edycja Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon – najważniejszego wydarzenia w kalendarzu fanów szeroko pojętego hobby związanego z rozwojem wyobraźni odbędzie się w samym sercu stolicy - na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej i potrwa aż 4 dni (29.08-01.09.2013 r.). Warszawa gościć będzie Polcon już po raz czwarty (ostatni raz w 2007 roku), tegoroczną edycję zaś tworzy Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, studenckimi kołami naukowymi PW, Narodowym Centrum Kultury, organizatorami Warszawskiego Festiwalu Gier Planszowych KOCIOŁ oraz Stowarzyszeniem TrekSfera. W wyniku tej współpracy powstało aż 1000 godzin atrakcji, wśród których każdy w wieku od 0 do ponad 100 lat znajdzie coś dla siebie!

  Dołączona grafika

  [more]Podczas Polconu odbędą się obszerne bloki poświęcone uniwersum Gwiezdnych Wojen, Star Treka, literaturze fantastycznej, grom planszowym, grom RPG oraz spotkania z gośćmi honorowymi konwentu, oraz kilkudziesięcioma twórcami fantastyki – pisarzami, tłumaczami, projektantami gier. Tegoroczny Polcon to także Dni nauki i Targi popkultury, czyli otwarte dla wszystkich, bez konieczności uiszczania składki akredytacyjnej, popularnonaukowe wykłady tytułowanych pracowników naukowych reprezentujących rozmaite dziedziny oraz uczelnie i instytuty (m.in. PW, UW, PAN, IPN, SGGW) oraz targi, na których każdy kto zajmuje się fantastyką lub chciałby rozpocząć swoją przygodę z tą częścią kultury popularnej znajdzie wszystko czego mu potrzeba – od gadżetów, poprzez ubrania i książki, aż do najbardziej zaawansowanych gier planszowych.

  Polcon to także Festiwal gier KOCIOŁ, czyli wyjątkowa atrakcja dla fanów gier planszowych i fabularnych, obejmował będzie olbrzymią wypożyczalnię gier planszowych (blisko 750 gier), sesje gier fabularnych odbywających się w ramach konkursu Puchar Mistrza Mistrzów, LARPy.

  Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych uczestnikach imprezy – w specjalnie przygotowanych salach rozrywki odbędą się konkursy, turnieje i zabawy dla dzieci. Przez cały czas trwania konwentu najmłodsi będą mogli też skorzystać z malowania twarzy farbkami oraz dostać balonikowego zwierzaka.

  Budynek KOTŁA objęty będzie specjalną, niższą akredytacją oraz akredytacją rodzinną, tak aby każdy mógł zapoznać się z alternatywnymi możliwościami interaktywnego i kreatywnego spędzania czasu.

  Przygotowaliśmy też sporą gratkę dla miłośników kultury japońskiej we wszelkich jej przejawach – filmie, komiksie, muzyce, sztuce kulinarnej. Podczas Polconu będzie można poznać historię, geografię i obyczaje regionu oraz przekonać się, że nie chodzi tu tylko o kreskówkowe postacie z dużymi oczami.

  Zwieńczeniem warszawskiego Polconu będzie uroczysta gala Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla, która odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Podczas gali poznamy najlepszą powieść i opowiadanie fantastyczne w minionym roku 2012 oraz laureatów innych związanych z Polconem konkursów.

  Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji i wydarzeń mających odbyć się podczas tej edycji Polconu – to trzeba po prostu zobaczyć!

  Szczegóły dotyczące Konwentu można znaleźć na stronie internetowej http://www.polcon.waw.pl oraz na fanpage Polconu.

  Serdecznie zapraszamy![/more]

  Piotr
  Keymaster
  #113950

  PolCon dobiegł końca a wraz z nim TrekSfera. Lubiących wspominać zapraszamy do wątku w dziale TrekSfery na naszym forum.

  Posty oczywiście przeniesione.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram