Forum Trek.pl Newsy Star Trek JJ Abrams o postaciach z jego filmu

JJ Abrams o postaciach z jego filmu

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Participant

J.J. Abrams, reżyser "Star Trek", powiedział w sobotę dziennikarzom, że jego film przedstawia ponownie galerię postaci z oryginalnej serii, granych teraz przez nową obsadę w sposób, który będzie świeży i bliski widzom.

"Ten film nie powstał dla ludzi, którzy znają poprzednie historie" - powiedział Abrams. - "jeśli je znasz, to zobaczysz w końcu sceny, których wcześniej nie widziałeś, ale są do nich odniesienia w "Star Trek". I nie chodzi tylko o sposób zachowania się postaci, ale także gadżety, na których widok ludzie pomyślą "O, Boże, jakie to fajne!'"

[more]

Abrams dodaje: "To film, który nie zaczyna od nowa tego, co już było pokazane, nie powinien zdenerwować ludzi, którzy są fanami serii. Pozwoli nam spojrzeć na te same postacie i te same relacje między nimi. Jedną z rzeczy, które dla mnie zawsze były dziwne jest to, że oryginalna seria nigdy nie opowiedziała, jak oni się zeszli. Czemu poznaliśmy ich jako ten właśnie zespół. Chcę powiedzieć, ze w pewien pokręcony sposób jest to film o sierotach, które spotkały się i sformowały coś na kształt rodziny. A przy końcu filmu pokochacie je."

Czynnikiem ryzyka w procesie tworzenia tego filmu było to, że Abrams - który przyznał uprzednio, że nie jest fanem Treka - powiedział, iż znalazł własny sposób przedstawienia postaci Kirka (Chris Pine), Spocka (Zachary Quinto) i reszty.

"Gdyby ktoś spytał mnie wcześniej o to, kto jest moją ulubioną postacią, musiałbym odpowiedzieć, że nie ma takiej. Nie mam szczególnego stosunku do żadnej z nich. Gdybyście jednak spytali mnie teraz, odpowiedziałbym, że nie potrafię wybrać, kocham ich wszystkich. Nie mógłbym odpowiedzieć. Tak naprawdę i Uhura [Zoe Saldana], i Chekov [Anton Yelchin], i Bones [Karl Urban], i Scotty [Simon Pegg], i oczywiście Kirk i Spock, tworzą razem wspaniałą grupę."

Mówiąc o postaciach nie sposób pominąć sposobu, w jaki nowy aktorzy je zinterpretowali.

"Gdy zjawił się John Cho, pomyślałem, "O, będzie zabawnie, bo to aktor komediowy," - powiedział Abrams. - "I okazał się on naprawdę dobry. Zaskakująco dobry. I gra Sulu, który... kocham tego faceta. To, jaki jest uczuciowy, to, jaki jest odważny. Kirk jest obecnie facetem bliskim mi w sposób, w jaki nigdy nie był. Nawet mimo to, że kocham teraz oglądać dokonania [Williama] Shatnera. To wspaniałe."

Źródło: SciFi Wire[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram