Forum Trek.pl Newsy Fantastyka James Cameron o powieści i sequelach Avatara

James Cameron o powieści i sequelach Avatara

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • Aeth
    Participant
    #5733

    W niedawnym wywiadzie dla MTV James Cameron wypowiedział się o swoich planach nakręcenia dwóch sequeli Avatara, a także napisaniu powieści opisującej wydarzenia ukazane w filmie.

    [more]Reżyser planuje nakręcić Avatara 2 i Avatara 3 jednocześnie, aby za jednym razem zrealizować wszystkie potrzebne ujęcia. Biorąc pod uwagę, jak wiele elementów wymaganych jest do złożenia jednego filmu, m.in. dostępność aktorów oraz praca ekipy technicznej - decyzja ta wydaje się jak najbardziej sensowna. Tym bardziej, że opanowana przy Avatarze technologia umożliwia cofnięcie się do wcześniejszych scen i nakręcenie nowego ujęcia bez obecności aktorów. Wciąż jednak oczekiwana jest oficjalna decyzja ze strony studia.

    Tymczasem największym priorytetem Camerona jest obecnie napisanie powieści, nie tylko obrazującej Avatara, ale również znacznie poszerzającej jego uniwersum i mitologię. W książce mają zostać zaadresowane kwestie m.in. początków ekspansji Pandory czy pobocznych wątków Jake'a oraz Grace. Cameronowi zależy na czasie, ponieważ chciałby wypełnić detale, które nie znalazły się w filmie, zanim zrobią to inni autorzy.

    Źródła: Movieweb, ScreenRant[/more]

    Infango
    Participant
    #92035

    Tak oglądam jak ludziom po Avatarku szajba obija i tak się zastanawiam czy jako cywilizacja potrzebujemy nowego Avatara, bo rozumiem cosplay i bycie fanem ale są jakieś granice zdrowego rozsądku 😎

    Enclave
    Participant
    #92057

    Tak oglądam jak ludziom po Avatarku szajba obija i tak się zastanawiam czy jako cywilizacja potrzebujemy nowego Avatara, bo rozumiem cosplay i bycie fanem ale są jakieś granice zdrowego rozsądku 😎

    Jakby to byl pierwszy film po którym ludziom odbija ... zawsze są pewne przekroczenia granic , A po Star Warsach nikomu nie odbijało ? ( nie porównuje tu Gwiezdnych Wojen do Avatara).

    Aeth
    Participant
    #92058

    W moim odczuciu Cameron udowodnił, że co jak co, ale sequele potrafi robić znakomite (Aliens, Terminator 2), dlatego w kwestii Avatarów ma ode mnie całkowity kredyt zaufania. Nawet, jeśli coś mu przy okazji tych filmów nie wyjdzie - pod względem fabuły, bohaterów, logiki, etc. - dla mnie i tak pozostanie reżyserem wyjątkowym. Universum Avatara daje znakomite pole do popisu, a ja po prostu nie wierzę, że Cameron mógłby ze swoim dzieckiem nie zrobić dokładnie tego, co zamierzał 😉

    Cross
    Keymaster
    #92059

    ja po prostu nie wierzę, że Cameron mógłby ze swoim dzieckiem nie zrobić dokładnie tego, co zamierzał

    Przychodzi taki czas, że lepiej nie mieć dzieci bo jest duże zagrożenie procentowe upośledzenia.

    Aeth
    Participant
    #92061

    To, że ma się wokół cały gąszcz kiepskich filmów nie oznacza, że tylko takie rosną 😉

    perekel
    Participant
    #92066

    Pomysł z napisaniem książki przez samego JC to nie taka głupia sprawa. Ile to już było tworów książkopodobnych pisanych na siłę... Mam nadzieję, że Cameron zrobi to porządnie. 🙂

    Piotr
    Keymaster
    #92072

    Reżyser pisze książkę... Czy to na pewno dobry pomysł? ;>

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram