Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Jaki serial Sci-Fi warto obejrzeć ?

Jaki serial Sci-Fi warto obejrzeć ?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Author
    Participant

Jaki serial Sci-Fi warto obejrzeć ?? Mam już za sobą wszytkie treki, SG-1 i Atlantis, planuje teraz obejrzeć Farscape, Babylon 5, Battlestar Galactica, chodzi mi o seriale podobne do tych( statki i podróże kosmicze itp.) ??

Barusz
    Participant

"Z tej paczki" to najbardziej podpada SeaQuest - serial o łodzi podwodnej, ale z porażająco-rzucającymi-się-w-oczy nawiązaniami do klasycznych Treków (łącznie z takimi detalami, jak stanowisko "nastolatka pokładowego" czy splatającym odcinki, powracającym co jakiś czas wątkiem politycznym).

No i wspomnieć jeszcze należy o Earth - Final Conflict, w każdym razie o jego pierwszym sezonie, bo potem popsuł się bardzo. Nie jest to serial o statku kosmicznym bezpośrednio, ale może właśnie to jest jego największą siłą, nasz tu motyw kontaktów międzygwiezdnych od drugiej strony.

Piotr
    Keymaster

Koniecznie obejrzyj Firefly - western scifi. Krotki, bo szybko skasowany przez Foxa, ale wyjatkowo dobry. Wazne: najpierw obejrzyj serial, potem film kinowy.

Silver Phoenix
    Participant

SAAB - Space Above and Beyond.

"We thought we were alone. We believed the universe was ours. Until one night in 2063, on an Earth colony 16 light years away, they struck. And now we're at war. My name is Lieutenant Colonel T.C. McQueen. I'm an In-Vitro, a race of artificially gestated lifefoms. I command a Marine Corps Squadron; the 58th. They call us the Wild Cards. We fight when called. In space, on land, and at sea. To lose this war means more than defeat; to surrender is to never go home. All of us must rise to the call...Above and Beyond."

Jeden tylko sezon - ale za to wart każdej poświęconej mu minuty.

r_ADM
    Participant

planuje teraz obejrzeć Farscape, Babylon 5, Battlestar Galactica,

obejrzyj te 3 w takiej kolejnosci.

Eviva
    Participant

Koniecznie obejrzyj Firefly - western scifi. Krotki, bo szybko skasowany przez Foxa, ale wyjatkowo dobry. Wazne: najpierw obejrzyj serial, potem film kinowy.

Łatwo powiedzieć = AXN nie puszcza, a ja chętnie bym obejrzała.

MCPSI
    Participant

Farscape ❗ Moim zdanie jeden z najlepszych seriali S-F ostatnich lat. Akcja, Przygoda, Miłość, Humor oraz dużo odniesień do ST :yo:

Piotr
    Keymaster

Duzo zabawnych odniesien do Ziemi w ogole. ST czy SW to tylko czesc.

Khada'r Verys
    Participant

Ja już obejrzłem wszystkie treki, Stargeta Sg-1 i Atlantis, Babylon 5, Farscape, Earth Final Conflict, Firefly, Sliders, Dead Zone, Andromeda, Battlestar Galactica, Seaquest, Space Above and Beyond i były to świetne filmy, nie przyapdły mi do gustu Rosswell, Po tamtej stronie( więc nie oglądałem).jakie ciekawe seriale Sc-fi można jeszcze obejrzeć ??

Silver Phoenix
    Participant

"Earth 2" - kiedyś leciał w TVP.Jeśli lubiłeś "Z Archiwum X" - to "Dark Skies" ("Mroczne Niebo") - dość podobne klimaty, też leciał kiedyś w telewizji polskiej.

Eviva
    Participant

"Earth 2" - kiedyś leciał w TVP.

Jeśli lubiłeś "Z Archiwum X" - to "Dark Skies" ("Mroczne Niebo") - dość podobne klimaty, też leciał kiedyś w telewizji polskiej.

Pamiętasz tamte seriale? Oglądałam je jak szalona. Aż szkoda, że ich nie kontynuowano, bo były naprawdę dobre. Historia z "Dark Skies" była nawet w jednym odcinku TNG, nie pamiętam tytułu, ale paralela bardzo wyraźna.

Silver Phoenix
    Participant

Jasne, że pamiętam. Dobrych rzeczy się tak łatwo nie zapomina - nieważne, jak dawno temu to było 😉

Zuza
    Participant

Sci-fi na wesoło: Eureka 🙂

r_ADM
    Participant

Historia z "Dark Skies" była nawet w jednym odcinku TNG, nie pamiętam tytułu, ale paralela bardzo wyraźna.

Biorac pod uwage fakt, ze Dark Skies zaczeli krecic po zakonczeniu TNG rzekome zapozyczenie jest niemozliwe 😛

I. Thorne
    Participant

Ja proponuję Supernatural. Nie jest to serial o kosmosie, ale różnych stworach zamieszkujących Ziemię. Wiesz: wampiry, wilkołaki i reszta badziewia do odstrzału przez głównych bohaterów.

Niech Cie nie razi infaltylny początek, od końcówki pierwszego sezonu serial ma bardzow ysoki poziom i nawet z błachego pomysłu wychodzą doskonałe odcinki. A motyw przewodni - o demonach po prostu miodzio.

Chcesz sie pośmiać i lubisz krew? Zobacz Dextera, psychopatycznego mordercę, który lubi zabijać innych psychopatów. Wszystko podlane sosem doskonałego humoru i starcia z problemami rodzinnymi. Ale uwaga: to nie jest serial dla młodzieży!

Polecam tez Terminatora: Kroniki Sary Connor. Choć ostatnio serial podupadł, jak zaczeło wracac za dużo maszyn. Mam jednak nadzieję, że nie skasują serialu po dwóch sezonach.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram