Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Jaki jest cel posiadania inteligencji?

Jaki jest cel posiadania inteligencji?

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • Author
    Posts
  • Barusz
    Participant
    #95888

    - od 00.30 ;]Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ;]

    Romek 63
    Participant
    #95890

    Rzeczywiście ta piosenka jest dobrą ilustracją do naszych rozważań 😀

    Pozostaje pytanie po co życie we wszechświecie i jaki jest jego cel? Uniwersum pełne ekstremalnych sił, wielkich odległości itp. a tu proszę: pantofelek się przyplątał 😆

    To wcale nie takie dziwne. Materia nieożywiona też podlega ewolucji. Na początku był tylko wodór. Później powstały gwiazdy i inne pierwiastki dzięki ich istnieniu. Później planety. To całkiem prawdopodobne że życie jest po prostu efektem ewolucji materii. Może na pewnym etapie tej ewolucji, gdy materia jest już odpowiednio złożona i zróżnicowana - z czasem musi pojawić się samoczynnie życie. Tu raczej można by postawić pytanie dlaczego materia samoczynnie podlega ewolucji - może to jest automatycznie związane z ciągłym spadkiem entropii od chwili wielkiego wybuchu :yo:

    Erixin
    Participant
    #95902

    Może mam mistyczne podejście, ale nie chce mi się wierzyć w istnienie czegokolwiek dla samego istnienia. Dla trwania w działaniu. Nie macie wrażenia, ze w tym wszystkim czegoś brakuje? Jakieś metafizyki? Istnienie dla samego istnienia jest takie jałowe i bez barwne. W swoim ogromie, różnorodności ma tylko trwać, a my na jednej małej planetce dumamy sobie po co istniejemy?Gdybym miał z 16 lat i burze hormonów w organizmie i doszedł do takich wniosków .... chyba bym pomyślał nad samobójstwem.

    Romek 63
    Participant
    #95904

    Istnienie nie jest na pewno dla samego istnienia ale choćby dla rozwoju inteligencji i cywilizacji. Ale jeśli Ci to nie wystarcza to przecież masz do wiary ideę Boga który przecież wie co robi, aczkolwiek my nie musimy znać celu istnienia i rozwoju świata przed swoją śmiercią. A więc w czym problem ? 😉 Miej nadzieję lub uwierz, że dowiesz się po śmierci :roll:A jeśli nawet odrzucasz ideę Boga to jeszcze możesz mieć nadzieję, że każda cywilizacja na pewnym wysokim stopniu rozwoju odkrywa tę zagadkę która Cię tak martwi 🙄

    Diabeu
    Participant
    #95923

    Diabeu

    Przestań udowadniać jaki to z ciebie jest wojowniczy ateista, bo jedynie zaśmiecasz forum swoimi komentarzami.

    No przeca sobie tylko luźno dyskutujemy. Nie od tego są fora?

    Wojują to sobie ludki na forum ateista.pl czy racjonalista.pl

    A ja mam jeszcze jedną koncepcję do rozważenia która od czasu do czasu mi się przypomina. A mianowicie takie pytanie na początek. Jesteśmy powszechnie przekonani że człowiek stanowi ostatnie najwyżej rozwinięte ogniwo ewolucji na Ziemi. Ale jeśli to wcale nie prawda - jeśli nam się tylko tak wydaje. Jeśli ewolucja stworzyła tu inteligentne byty które żyją obok nas ale my ich nie potrafimy dostrzec i które cywilizacyjne wyprzedzają nas ogromnie i mogą bez problemu przenosić się z planety na planetę i z galaktyki jednej do drugiej ;P Istoty które w starożytności uważano za bogów ? 🙄

    Ta koncepcja mi się bardzo podoba i dlatego tak bardzo lubię mity egipskie oraz mezopotamskie.

    Chociaż ci 'bogowie' nie musieli być pochodzenia ziemskiego. A nawet ludzkość mogła być efektem ich ingerencji w żywe organizmy. Czytałem dużo artykułów o tych teoriach, takie rzeczy mnie cholernie interesują.

    Erixin
    Participant
    #95926

    Spoko Romciu, wiem że Bóg jest absolutnym wyjaśnieniem wszystkiego i odwoływanie się do niego jest łatwym wyjściem. Czasami mam pretensje do tej Wielkiej Instytucji, że pokarała mnie nie pokornym umysłem 🙄 . O ile łatwiej by się żyło jak by człowiek nie myślał.Mam na dzieję, że droga naukowego racjonalizmu doprowadzi do takiego momentu gdzie między kwarkami i neutrino znajdzie się miejsce na coś mistycznego.Bariusz!!! Ty antysatanisto narażasz się na bonus w przypiekaniu i smażeniu w smole!!!

    Romek 63
    Participant
    #101056

    Narzędzie zniszczenia, superkomputer i robot filozof, czyli o trzech typach SI w kinie SF

    http://gadzetomania.pl/2011/10/20/narzedzi...h-si-w-kinie-sf

    Sztuczna inteligencja – filmowy samograj, który niejednego reżysera (na przykład Spielberga) zwiódł swoją pozornie prostą do wykorzystania, nieprzemijającą atrakcyjnością. Co jednak sprawia, że pojawienie się na ekranie różnych manifestacji SI wciąż przyciąga nowych widzów? Być może chodzi właśnie o różnorodność.

    Dołączona grafika

    Eviva
    Participant
    #101085

    Narzędzie zniszczenia, superkomputer i robot filozof, czyli o trzech typach SI w kinie SF

    http://gadzetomania.pl/2011/10/20/narzedzi...h-si-w-kinie-sf

    Sztuczna inteligencja – filmowy samograj, który niejednego reżysera (na przykład Spielberga) zwiódł swoją pozornie prostą do wykorzystania, nieprzemijającą atrakcyjnością. Co jednak sprawia, że pojawienie się na ekranie różnych manifestacji SI wciąż przyciąga nowych widzów? Być może chodzi właśnie o różnorodność.

    Dołączona grafika

    Recenzowałam dla Mythai i Szuflada.net książkę, według której będzie najnowszy film Spielberga, "Robokalipsa". Nic nowego tam nie ma, ale ciekawie się czyta. Tylko błędów logicznych od cholery...

    Zarathos
    Participant
    #101100

    Żeby było najciekawiej, naukowcy zajmujący się SI wcale nie uważają, żeby sztuczna inteligencja zagroziła człowiekowi "bo tak" - czyli napuszczając na nas inteligentne żelazka czy coś w tym stylu. Największym zagrożeniem może być to, czego się od takiej sztucznej inteligencji zażąda i brak ograniczeń co do wykonania polecenia. AI może nas (i resztę planety) przemielić, bo będzie potrzebować materii do rozwiązania postawionego przez nas problemu. Albo zniewolić, bo postawimy przed nim zadanie zapewnienia człowiekowi bezpieczeństwa a wiadomo - najbezpieczniej jest w kaftanie bezpieczeństwa i czterech gumowych ścianach.Tylko to nie byłby ciekawy materiał na film 🙂

Viewing 9 posts - 16 through 24 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram