Irytujące sypanie się skilli...

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Posts
  • Kopa Kabana
    Participant
    #8080

    Od pewnego czasu zaczynam przeżyważ gorączkę z ustawieniem skili.

    Ustawiam 3 paski skili... następnie każde wejście w nową strefę (system, warp etc) powoduje totalne wysypanie tego co mozolnie ustawiałem i powrót do jakiś starych ustawień pasków. Czy da się to jakoś opanować by zmienione ustawienia nie wysypywały się?

    domirex
    Participant
    #119268

    Jeśli zapisałeś sobie ustawienia sprzętu na okręcie to skille też się zapisują. Musisz przy każdej zmianie nadpisać ustawienia

    galaxar7
    Participant
    #119269

    to nie pomaga. sam mam ten problem u romka, nawet zapisywanie loadouts nie pomaga. wszystkie poustawiane paski skili nawet po zaznaczeniu lock tray i tak sie resetują. ktoś mi na czacie poradził żeby zmienić statek albo przełączyć na mały statek potem spowrotem na duży ale to też nie pomaga tray dalej sie resetuje. na szczęście u klinka tego nie zauważyłem, bo mi to nie występuje mimo że nie mam zapisanego loadouta.

    invent
    Participant
    #119270
    snowman
    Participant
    #119272

    A spróbuj w ten sposób:

     

    1. Wejdź na dowolną mapę system space.

    2. Ułóż ikony umiejętności na paskach umiejętności.

    3. Zapisz ustawienia (loadout).

    4. Zmień okręt na dowolny inny.

    5. Odczekaj minutę (tyle trwa cooldown zmiany okrętu) i wróć na okręt pierwotny.

     

    Wszystkie powyższe czynności wykonaj na tej samej mapie system space. Mnie pomogło w kilku podobnych sytuacjach.

     

    Czasem pomagało też bodajże zapisywanie ustawień okrętu dopiero po przejściu na mapę naziemną lub sector space.

     

    Zapisane ustawienia często rozsypują się po usunięniu starego lub dodaniu nowego okrętu. Obawiam się, że nawet zmiana nazwy okrętu może namieszać, bo wówczas zmieni się jego pozycja na liście okrętów.

     

    Czasem bywa też tak, że po wczytaniu loadout nie wszystkie ikony umiejętności pojawiają się na paskach, bo system nie wczytał jednego lub kilku oficerów mostkowych. Takiego zagubionego boffa należy wtedy ręcznie ustawić na odpowiedniej liście i wszystko powinno być w porządku. Na wypadek takiej sytuacji polecam zrobić zrzut ekranu z listą boffów. Można ją wówczas szybko odtworzyć.

    galaxar7
    Participant
    #119273

    ja latam od 40 lev 1 statkiem i bez zapisywania loadouta i nigdy nie miałem z tym problemu ale od ostatniego updata skile na pasku zaczęły sie sypać.

    ten twój sposób próbowałem, na czacie mi tak poradzili żebym zrobił i zrobiłem, i nic nie pomogło nawet zmiana statku na wahadłowiec w space a czekałem 3 min. poustawiałem skile, zapisałem je, zmieniłem na wahadłowiec w space, a nawet z poziomu shipyarda i.... spowrotem wróciło do poprzedniego. a opcji load loadout niema.

    snowman
    Participant
    #119274

    To stary bug, który powrócił z nowym sezonem. Cryptic tak ma, że do tworzenia nowych sezonów/rozszerzeń wykorzystuje wcześniejsze, nieaktualizowane na bieżąco wersje gry. Dlatego bugi co jakiś czas powracają. Skoro stare sztuczki nie działają, to może spróbuj zmienić nazwę okrętu albo wyrzuć jeden ze starszych okrętów i wszystko od początku ustaw.

     

    Jak to nie ma opcji loadout? Nie ma stosownego przycisku czy zapisanego przez Ciebie ustawienia?

    galaxar7
    Participant
    #119275

    mam tylko 1 statek i wahadłowiec. co do loadout to widzę tylko save i zaznaczenie aktywnego loadouta. wrzucam na traya slipdrive i po przejściu w inny system czy na planetę znika i co chwile trzeba ustawiać od nowa. na szczęście u romka mam tylko 2 paski aktywne wiec jest mniej ustawiania. ale to denerwujące jak w czasie walki wciskasz przycisk od torpedy a włącza ci sie autodestrukcja. szlak mnie wczoraj trafił jak próbowałem grać romkiem żeby zebrać trochę dillu co chwila mi sie pasek resetował. zgłosił bym tego buga ale nie znam angielskiego.

    Kopa Kabana
    Participant
    #119280

    U mnie zaskoczyła wersja domirex540. Faktem jest, że wystarczy minimalna zmiana w EQ i wszystko się wysypuje. Chyba, że od razu zapiszę ustawienia. Dzięki... raz jeszcze.

    domirex
    Participant
    #119283

    Trzeba to będzie zgłosić by te zapisywanie poprawili.

    biker666
    Participant
    #119284

    Ja mam probem z space activ roster ciagle resetuje mi doffów. Ma któs jakiś pomysl jak to naprawić,

    domirex
    Participant
    #119285

    Zapisuj ustawienia okrętu aż do skutku. Mi pomogło na activ traity

    biker666
    Participant
    #119287

    Nie pomaga niestety :/

    domirex
    Participant
    #119288

    To report do dev i przeżyć jakoś do następnej łatki
    Albo zapełnić doffami wszystkie miejsca po dodaniu ich do aktiv by nie mieli gdzie wrócić.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram