Forum Fantastyka Star Trek Inne role aktorów ze Star Treka

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 558 total)
  • Author

Voy
    Participant

No mogles tego posta rano walnac ;/

Wlasnie zaczalem ogladac 24 godziny i od razu wypatrzylem Penny Johnson (DS9 - Kasidy Yates, wystapila tez w epizodzie 7x13 TNG "Homeward"), grajaca zone senatora Davida Palmera - Sherry.

Dreamweb
    Participant

Ponownie James Cromwell (Zefram Cochrane).Parę dobrych lat temu widziałem bardzo fajną komedię z jego udziałem pt. "Murder By Death"/ po polsku "Zabity na śmierć", gdzie oprócz niego grają takie sławy jak Peter Falk, Peter Sellers czy David Niven. Wtedy mi się bardzo podobała, w miarę możliwości spróbuję ją sobie ponownie zdobyć. SPOILERPowiem jeszcze że widzimy go jako mężczyznę i jako kobietę (tzn. faceta udającego kobietę) 🙂

Barusz
    Participant

No mogles tego posta rano walnac ;/

(...)

[post="26706"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Wiesz, akurat nie oglądam tych seansów o 10.00 😉 Jutro na pewno też będzie.

EDYCJA:

Swoją drogą ujawniłem ten szczegół ładnych kilka dni temu na Forum na Phoenix'ie. Chyba po prostu od piątku będę temat "Wkrótce w TV" prowadził na obu Forach jednocześnie 😉

VolKhen
    Participant

chyba nie zostal jeszcze wymieniony film "15 minut", w ktorym zagral Avery Brooks czyli Benjamin Sisko z DS9 😉 (jakby ktos nie wiedzial :P). Gral tam szefa policji i pojawil sie w paru miejscach filmu.

xor
    Participant

JEFFREY COMBS - vorta Weyoun z DS9 gral tez telepate Harrimana Graya w jednym z odcinkow Babylonu 5, sezon 1, w ktorym to byl on partnerem pewnego pulkownika EA, ktory mial sprawdzic lojalnosc oficerow stacji.

Barusz
    Participant

W tym tygodniu:-Dziś (za chwilę 😆 ), na Hallmarku: "Dynasty: The Making of a Gulity Pleasure" z Alice Kriege (Królowa Borg z FC, "Endgame" i kilku gier ST w roli... Joan Collins.-Jutro (środa, 13 IV, TVN 7, 20.10) "A Slight Case of Murder" z Jamesem Cromwellem (Zefrain Cocrein z FC i "Broken Bow").

Barusz
    Participant

We wtorek, 3 V b.r., na TVP2, "RKO 281" ("Obywatel Kane"), z Jamesem Cromwellem w roli...Williama R. Hearsta. Ciekawostką jest fakt, że Cromwell zagrał tą postać między pierwszym a drugim wcieleniem się w Zeframa Cochrana.

GWYNBLEIDD
    Participant

Po obejrzeniu Star Trek IV - Powrot na Ziemie skojarzylem dwoch aktorow grajacych w tej pelnometrazowce z dwoma znanymi serialami, ktore pokazywala TVP1. Mianowicie role dr. Gillian Taylor gra w w pelnometrazowce Catherine Hicks, ktora wystepuje (nie wiem czy serial nadal jest krecony) w serialu Siodme niebo. Gra tam Annie Jackson-Camden - zone pastora 😉 Jezeli mnie wzrok nie mylil to maly epizod w filmie mial takze Joe Lando w Polsce znany znakomicie fanom serii Dr Quinn z roli Byrona Sully czyli meza tytulowej bohaterki. W filmie Lando odgrywa role policjanta pilnujacego sali operacyjnej 😉

Barusz
    Participant

Skoro już mowa o "Dr Quinn" :> to Chad Allen - grający tam starszego z przybranych synów tytułowej bohaterki, Matthew Coopera - zagrał główną rolą w jednym z odcinków TNG: "Suddenly Human" (4x04).BTW: Joe Lando istotnie wystąpił w "Star Trek IV", wg imdb.com był to jego debiut przed kamerą.

Voy
    Participant

Terry Farrell gra glowna role w Hellraiserze 3 (wlasnie ogladam ;P).

Alice Krige wcielila sie w lady Jessike Atryde w mini-serialu Dzieci Diuny. Zagrala tez mala role w Reign of Fire (gra tam tez Alexander Siddig, w ogole zauwazylem ze aktorzy trekowi czesto spotykaja sie na planach innych filmow czy seriali).

Bill Smitrovich (Michael Webb z DS9 "Past Tense", jeden z moich ulubionych epizodow) gral tez przebieglego Reya Urbanskiego w trzech ostatnich odcinkach Nasha Bridgesa (jeden z moich ulubionych seriali ;P).

Michelle Forbes gra w drugim sezonie serialu 24 (Lynne Kresge). Wypatrzylem ja tez w najnowszym (ostatnio ukazanym w necie) odcinku serialu Alias (Maggie Sinclair). Wczesniej zagrala panienke Davida Duchovnego w filmie Kalifornia (sie Duchowny z Bratem dobrali ;P). Pewnie wszyscy to wiedza, ale dla tych co nie: Michelle byla przynierzana do gry w DS9 (Ro), lecz uznala, iz na tym (tamtym) etapie swojej kariery powinna porzucic role serialowe na rzecz filmowych. Choc lubie aktorke bardzo, to jednak dobrze sie stalo bo dzieki temu mozemy na stacji podziwiac Kire 😉

W epizodzie "Dark Page" TNG (7x07) gra Kirsten Dunst (Hedril). Gowniara jeszcze wtedy byla ;P

Hivision
    Participant

Czytając o innych rolach aktorów grających w Treku zwróciłem uwagę na jeszcze jeden dość ciekawy wątek. Wybaczcie ale łatwiej będzie mi używać imion filmowych. Przykładowo aktor grający Wortę Weyuna grał też w Entku niebieskiego z antenkami 😀 (wiecie o kim mowa) ale też w Voyu w odcinku Tsunkate. W jednym z odcinków Entka widziałem też aktora który grał w DS9 Damara.Podobnie Mr Tuvok zagrał sam siebie w lustrzanym świecie DS9.Tak sobie myślałem, może macie jeszcze lepsze oko od mojego i znaleźliście więcej podobnych przypadków.

Barusz
    Participant

Było tego multum. Np.:-Jeffrey Combs grał Penka w STV 6x15, Weynona i Branta w kilkunastu odcinkach DS9, Shrana w kilku ENT i Krema w ENT 1x19.-Marc Alaimo oczywiście Gula Dukata w DS9, ale także Fredericka LaRouque w TNG 5x26, Teboka w TNG 1x24, Gula Maceta w TNG 4x12 i Badara N'D'D w TNG 1x5.-Gary Graham oczywiście ambasadora Sovala W ENT, ale także Tannisa w STV "Cold Fire". Ciekawostką jest fakt, że startował do ról kapitanów Sisko i Janeway i dwa razy dostał się do castingowego finału.-Tim Russ oczywiście Tuvoka, ale także jednego z Klingonów w DS9 2x4 i Devora w TNG 6x18.-Nazwisko Tonnego Todda nie jest kojarzone z jakąś pierwszoplanową postacią z Treka, ale zagrał w STV 4x16, DS9 4x15, 4x3, TNG 5x1, 4x26 i 3x17.-Podobnie Fiolulla Flalagan w ENT 1x23, TNG 7x10 i DS9 1x8.-O Marcu Lenardzie pisała Gosiek w poście poniżej 😆 , ja dodam że grał jeszcze romulańskiego kapitana w "Balans of Terror" (pierwszy Romulanin którego widzieliśmy na ekranie) i klingońskiego kapitana w TMP (pierwszy "pofałdowany" Klingon jakiego widzieliśmy na ekranie).Napiszę jak coś jeszcze sobie przypomnę...

Gosiek
    Participant

Co do różnych ról poszczególnych aktorów w treku, to (jak już wspomniał Barusz) było ich bardzo wiele i można je znaleźć w oficjanym serwisie na st.com Jedną z klasycznych jest imo rola Marka Lenarda (filmowo-serialowy Sarek), który zagrał najpierw w TOSie romulańskiego dowódcę statku (odcinek Ballance of terror).

----

Moderatorskie PS.

Topic "Aktorzy chyba lubią Star Treka" został połaczony z tym, gdyż można po prostu rozszerzyć toczącą się tu dyskusję o różne role aktorów w ST (a nie tylko w innych produkcjach) zamiast sztucznie mnożyć tematy.

Barusz
    Participant

Pominąłem w poprzednim poście dwa dość znane przypadki:-Majel Barrett-Roddenberry: głos komputera w większości ST, dr (wcześniej pielęgniarka) Christine Chapel z TOSa i filmów I-IV, pierwsza oficer Pike'a z "The Cage", narrator z STV "Workforce, Part II", oczywiście Lwaxana Troi Z TNG i DS9, także autorka jednego jedynego scenariusza ST (DS9 4x21), producentka wczesnych sezonów "Andromedy" i "Earth: Final Conflict". W tym drugim wystąpiła w sporej ilości starszych odcinków, odeszła kiedy serial zaczał się naprawdę staczać.-Robert Duncan McNeill, oczywiście Tom Peris z STV, ale również Nick Locarno z TNG "The First Duty" (5x19). Każdy kto to oglądał musiał zwrócić uwagę na fakt, że to właścieie ta sama postać, różni się tylko nazwiskiem 🙄 .Reżyserował także kilka STV i ENT.

Voy
    Participant

Zapominacie o Dianie Muldaur, ktora wystapila dwa razy z TOS a pozniej wcielila sie w Dr. Pulaski w TNG.

Skonczylem ogladac Voyagera i bardzo mnie pocieszyl fakt, ze w podwojnym odcinku "Workforce" zagral James Read. Read znany jest przede wszystkim z roli George'a Hazarda w "Polnoc - Poludnie". Zagral tez kilka epizodow w Czarodziejkach, Supermanie, Sabrinie i 7th Heaven.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 558 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram