Forum Fantastyka Star Trek Inne role aktorów ze Star Treka

This topic contains 557 replies, has 77 voices, and was last updated by  Melnikor 3 years ago.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 558 total)
  • Author

izbkp
    Participant

Rene Auberjonois i William Shatner w serialu Boston Legal. Do tego jeszcze James Spader (oryginalny Daniel Jackson z filmu Stargate).

Barusz
    Participant

W kilku odcinkach "The Simpsons" Leonard Nimoy dubbingował sam siebie. Był min. honorowym gościem na otwarciu kolejki w Springfield ("W Star Trek tak naprawdę nie mieliśmy ruchomych drzwi. Ktoś zawsze je ciągnoł zza kadru, wiecie?", "-Zaćmienie słońca... Kosmiczny balet... -Niech mnie ktoś zabiiiiije") teleportował się w ostatniej scenie. Jamse Doohan od czasu do czasu pokazuje się w "Modzie na Sukces" na TVP1.

Gosiek
    Participant

We wchodzącym właśnie na ekrany polskich kin Intermission, filmie będącym połączeniem komedii z kryminałem zagrał Colm Meaney czyli Miles O'Brien. Produkcja ma dobre recenzje, być może warto się wybrać do kina? 😉

Dreamweb
    Participant

William Shatner grał prezentera w filmie "Miss Congeniality", w Polsce znanym jako "Miss Agent". Właśnie powstaje druga część, także z Shatnerem.James Cromwell (Zefram Cochrane z filmu "First Contact" i odcinka "Broken Bow") grał dyrektora więzienia w świetnej adaptacji książki Stephena Kinga "The Green Mile"/"Zielona Mila". Pojawił się też w "Dniu Zagłady" ("Deep Impact"). Ostatnio wystąpił w filmie "I, Robot", choć tego akurat filmu nie widziałem.

Liquid
    Participant

Robert Picardo (AHM na Voyagerze) zagrał też w epizodzie serialu ,,Zdarzyło się jutro,, emitowanego w kilku stacjach a obecnie na AXN. O dziwo grał też doktorka badającego głównego bohatera serialu.

Barusz
    Participant

Może nie jest to ściśle "Inna rola aktora ze Star Treka", ale lektor czytający ENT na AXN, p. Radosław Popłonikowski gra także w telenoweli "Plebania" na TVP 1. Wciela się tam w postać młodego, troszkę nierozgarniętego policjanta, "Paciorka".

GWYNBLEIDD
    Participant

No coz jak sie okazuje rola aktorska laczy film pelnometraznowy StarGate z serialem spod znaku Star Treka. Mianowicie aktor Erick Avari zagral w pelnometrazowce SG Kasufa a w epizodzie DS9 3x15 Destiny wcielil sie w role Vedeka Yarka 😉 Avari zagral takze w TNG w epizodzie 5x07 Unification: Part 1 postac B'Ijik'a. Do tego gral m.in w serialu SeaQuest.

A wczoraj mielismy okazje ogladac w TVP1 Terry Farrell w thrillerze Kod 11-14 gdzie zagrala zone agenta FBI Novaka.

I. Thorne
    Participant

Wiem, że w weekend Brent Spiner zagra w jakimś filmie ( chyba dla dzieci), niestety nie pamiętam nazwy.

Dreamweb
    Participant

To raczej coś odwrotnego: David Ogden Stiers, grający kilka lat w serialu M*A*S*H doktora Winchestera pojawił się w odcinku Star Trek TNG "Half A Life" w roli (też doktora 🙂 ) Timicina. W lany poniedziałek zobaczymy go też w TVP1 w filmie "Iron Will" ("Żelazny Will").

Domko
    Participant

Dziś w TVP 1 był film "Gepetto". Grali tam Brent Spiner i Rene Auberjonois (przynajmniej zauważyłem ich w napisach początkowych).

Dreamweb
    Participant

Ja ich widziałem. Zwłaszcza podobał mi się Spiner.LeVar Burton (Geordi LaForge) podkładał głos pod czarnoskórego chłopaka Kwame, jednego z głównych bohaterów serialu animowanego Kapitan Planeta (pamiętacie? 🙂 .Grał też rolę Kunta Kinte w serialu The Roots/Korzenie (oglądałem to w TVP bardzo dawno temu). Jego rodziców grali Madge Sinclair i Ben Vereen. Kiedy w jednym odcinku TNG (a konkretnie "Interface") mieli się pojawić rodzice Geordiego, Burton poprosił by zagrali ich ci sami aktorzy i tak też się stało. Poza tym Madge Sinclair grała też rolę pani kapitan statku USS Saratoga w filmie Star Trek IV.

Voy
    Participant

Alex Siddig wcielil sie w postac Ajay'a w Reign of Fire (pol. Wladcy Ognia).

Virginia Madsen wystapila goscinnie w odcinku Voya - Unforgettable (4x22) w roli Kellin. Osoby nie cierpiace na nerwice mogly doslownie podziwiac ja ;P przy boku Christophera Lamberta w Niesmiertelnym 2 (grala tam 'terrorystke' Louise Marcus).

W Kapitanie Planeta rowniez Whoopie Goldberg uzyczyla glowu Gai.

Reyden
    Participant

Jutro o 20.00 na TVN 7 leci komedia pt." Święty związek " w reżyserii Leonarda Nimoya.Natmiast w niedawno nadawanym w TVN filmie pt. " Suma Wszystkich strachów " zagrało dwóch aktorów znanych z ST - James Cromwell ( Zefran Cochrane ) zagrał tam Prezydenta USA , Natomiast Bruce McGill ( Kapt. Braxton z Voy: 5x24 Relativity ) zagrał jednego z jego doradców

Dreamweb
    Participant

W TNG "Encounter at Farpoint" w scenie sądu postacią rzucającą się w oczy poza Q i załogą Enterprise był pewien strażnik, którego grał Cary-Hiroyuki Tagawa, aktor znany z wielu filmów i seriali. Grał np. w "Kickboxer 2" oraz postać Shang Tsunga w "Mortal Kombat".

Barusz
    Participant

Dziś, a zapewne także jutro, James Doohan (Scotty) w "Modzie na Sukces" na TVP1. Lektor bardzo nie przeszkadza, słychać ten charakterny akcent 😎

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 558 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram