Forum Fantastyka Star Trek Inne role aktorów ze Star Treka

This topic contains 557 replies, has 77 voices, and was last updated by  Melnikor 3 years ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 558 total)
  • Author

Dreamweb
    Participant

W związku z tym że wczoraj mogliśmy obejrzeć w TVN film z Patrickiem Stewartem chciałbym zaproponować następujący temat: jakie znacie ciekawe filmy z udziałem aktorów znanych ze Star Treka?Sam chciałem polecić film "Eating Raoul" z Robertem Beltranem (Chakotay), jest to totalnie absurdalna komedia. Jak to oglądałem to rżałem ze śmiechu... Beltran gra tytułowego Raoula, jest to bardzo ciekawa postać, a jak kończy... 🙂 Polecam gorąco!

Voy
    Participant

Oczywiscie wymienic nalezy serial "Polnoc - poludnie", gdzie Stanleya Hazarda gra Jonathan Frakes. Trudno uwierzyc, ze w ST ma taka fajna role a w North & South gral takiego lacha ;P Niestety jest to raczej rola drugoplanowa, chociaz z uwagi na charakter kreowanej przez niego postaci, moze to nawet lepiej. Stanley pojawia sie we wszystkich trzech czesciach serialu. Sam Frakes jest chyba bardziej znany jako rezyser niz aktor. Nawiasem mowiac, aktorka Genie Francis grajaca Brett Main w rzeczywistosci jest zona Frakes'a od 1988 roku.

Fade
    Participant

Oczywiscie wymienic nalezy serial "Polnoc - poludnie", gdzie Stanleya Hazarda gra Jonathan Frakes.

[post="23164"]< {POST_SNAPBACK}>[/post]

W "Polnoc - poludnie" byla tez Kriste Alley, jedna z aktorek grajacych porucznik Saavik (ST II).

Unicorn
    Participant

No tak... Jonathan Frakes rzeczywiście jest bardziej znany jako reżyser. Ostatnio "stworzył" 😉 "Thunderbirds". Podobno jest to film kiepski 🙁 Patricka czesto można oglądać. W "Teorii Spisku", "Moby Dick" (jedna z lepszych jego ról), "X-men" oczywiscie... 😀

Zarathos
    Participant

Coz, Brent Spiner w Independence Day (czy on zawsze musi grac szurnietych naukowcow??), Walter Koenig grał w B5 kapitalnego Bestera (taki telepatyczny Dzierżyński), gdzieś kiedyś widziałem w TVP Tashe w roli szurniętej mamuśki, ale nie pamiętam tytułu.

Voy
    Participant

Stephen Collins grajacy z Star Trek I komandora Deckera jest rowniez odtworca glownej roli w serialu 7th Heaven, ktory widzowie TVP moga ogladac w kazda niedziele przed poludniem. Polecam - jest b. dobry.

Dreamweb
    Participant

Pamiętam film który nie jest najlepszy i nazywa się "Deep Core". Leciał z pół roku temu chyba na TV4. Opowiada o załodze podróżującej wewnątrz Ziemi (nie mylić z filmem "The Core" o podobnej tematyce i jeszcze gorszym). Jak mówię nie jest to wybitne dzieło ale fajnie zobaczyć w jednej załodze Willa Wheatona i Terry Farrell (czyli Wesley Crusher i Jadzia Dax).

Domko
    Participant

Patrick Stewart grał też w jednej z adaptacji powieści Dickensa - "Opowieść wigilijna". Wcielił się w główną rolę skąpca. Nie pamiętam jednak jaki tytuł miał ten film (czy przypadkiem nie taki sam jak książka 🙂 ).

Dreamweb
    Participant

Dzisiaj o 17.05 na TVN siedem będzie western El Diablo z Robertem Beltranem (Chakotay). Chętnie obejrzę bo nie widziałem...

Spok
    Participant

W najnowszym odcinku (1x14) serialu "Joey", Brent Spiner zagral samego siebie. Niesamowity i IMHO bardzo smieszny akcent trekowy. Warto zobaczyc. 🙂

Unicorn
    Participant

Colm Meaney czyli Miles O'Brien 😉 często gra w różnych filmach. Ostatnio widziałam go w "Scarlet" (w roli księdza), "Waśnie w krainie baśni" 🙂 , "Con Air" (mała rólka 😉 ) reszty nie pamiętam ;DNiedawno oglądałam za to jak Alexander Siddig czyli doktor Julian Bashir 😉 występował w "Granicach wytrzymałości" 😀

Reyden
    Participant

Colm Meaney wystąpił też w Liberatorze I;, Dwight Shultz grający w TNG i Voyu dr Barckleya grał wcześniej Murdocka we drużynie A .

Wiliam Shatner zagrał w jednym z odcinków SeaQuest-u .

W Diunie D.Lyncha Patrick Stewart zagrał Gurneya Halecka,

A w SG-1 Jolene Blalock (T'Pol z ENT) i John De Lancie (Q z TNG/DS9/Voy) grał wystąpili w kilku epizodach - JB gra Isthę ( może jeszcze wystąpi), a JDL zagrał pułkownika Franka Simonsa z NID.

A tak poza tym w epizodycznych rolach wystąpili jeszcze Colm Meaney ( Przywódca Genii z SGA ) , Dwight Shultz ( strażnik gry z odcinka Game Keeper ) , Marina Sirtis ( rosyjska pani naukowiec z odcinka WaterGate )

O`mus
    Participant

Scott Bakula czyli kapitan Archer z Enterprise, występował w pierwszoplanowej roli w filmie "Netforce"

Gosiek
    Participant

Co do Williama Shatnera (Kirk) to ma on dosyć bogatą filmografię, ale z ciekawszych produkcji zagrał całe wieki temu (jeszcze przed powstaniem TOSa) Aloszę w "Braciach Karamazow" u boku m.im. Yula Brynnera. Jest to Dostojewski pokazany bardzo po amerykańsku, ale warto zobaczyć. Shatner grał też jedną z ról w serialu TV "How the West Was Won" ciekawym o tyle, że występował tam również znany z Babylon 5 Bruce Boxleitner. "Kapitan Kirk" próbował też stworzyć własny świat scifi w telewizyjnych filmach z serii TekWar - zagrał we wszystkich, a jeden (pierwszy) również wyreżyserował.---===EDit===---Ostatnio Shatner gra w dosyć ciekawym serialu Boston Legal, emitowany jest właśnie pierwszy sezon.

Piotr
    Keymaster

Bakula gral tez glowna role w niezapomnianym serialu Quantum Leap. Wraz z nim gral tam Dean Stockwell, ktory wystapil goscinnie w jednym odcinku Enterprise.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 558 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram