Forum Fandom Opowiadania Komentarze Ingrimi - komentarze

Ingrimi - komentarze

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Participant

Wiadomo - co by było się gdzie pastwić.

I. Thorne
    Participant

Super opowiadanie. Na początku nie myślałem w ogóle o nieśmiertelnych, było to totalne zaskoczenie.I jeszcze to wspomnienie o obcych nieśmiertelnych - super.

fluor
    Keymaster

Znakomita adaptacja.

Silver Phoenix
    Participant

To macie ciąg dalszy 😉

cinus
    Participant

Opowiadanie fajne, ale mi się zdawało, że MacLeod czy jak on tam został jedynym nieśmiertelnym?

Silver Phoenix
    Participant

1. W jedynce został tylko Connor, w dwójce uznawanej za niekanoniczną odzyskał nieśmiertelność, w czwórce ten sam Connor traci głowę (pozbawiony przez jej Duncana) , o piątce wolę nie wspominać... I tak dalej i tak dalej. Zakręcone toto 😀 Innymi słowy - raz jest ostatnim, raz nie - zależy, którą część się akurat obejrzy. Istnieje też anime "Highlander - Vengeance" (o ile dobrze pamiętam....) - dziejące się sporo po czasach Connora. A jego bohaterem bynajmniej nie jest ani Connor - ani Duncan.

2. W ST nie znajdziesz też wzmianki o nieśmiertelnych. Zresztą - jakby nie było - są to opowiadania nie pretendujące do miana kanonicznych, wykorzystujące jedynie połączenie kilku różnych motywów. Test, czy da się zmiksować jedno z drugim bez zgrzytów fabularnych.

Innymi słowy - "Take it... Or leave it." 😉

3. Cieszy mnie, że się komuś podoba.

cinus
    Participant

no jak nie kanoniczne to ok 🙂

Reyden
    Participant

@ Silver Phoenix Zapomniałeś o 3 ( ta z Magiem ) .Mam wrażenie że tam też był nieśmiertelny .

Silver Phoenix
    Participant

Nie zapomniałem 😛 Nie oglądałem trójki, więc jej nie wymieniłem. Nie mam zwyczaju wypowiadać się, bazując na nieobejrzanej części 😉

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram