Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Incepcja (Inception)

Incepcja (Inception)

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Keymaster

Film, o którym wiele się mówi, m.in. jako o następcy "Matrixa" (zapewne chodzi o pierwszą część tej trylogii). Jakie są Wasze opinie? Warto obejrzeć film? Oceny na portalach filmowych są naprawdę wysokie, ale jestem ciekawy zdania forumowiczów.

Match
    Participant

Dobry film, w Matrixie nigdy nie mogłem znaleźć tych wspaniałości, którymi się zachwycano.Incepcja także nie ma warstwy mistycznojakiejśtam, ale jest dobrze zrealizowanym filmem akcji.Umieszczenie fabuły w śnie (nawet kilku snach) dało ciekawe możliwości (spokojnie - nie zalatuje Davidem Lynchem i wiadomo o co chodzi).Zagrane zgrabnie, na uwagę zasługują zwłaszcza Marion Cotillard i Ellen Page. Leo jak zwykle gra na jedno kopyto, ale ujdzie. Reszta też nieźle.Efekty specjalne znakomite - fantastycznie kształtowane przestrzenie, figury niemożliwe, pościgi jak z Bonda i bójki jak z Matrixa. Największym (ogromnym? za to jednym z niewielu) minusem jest kulawa motywacja bohatera, myślę że nie zdradzę za dużo mówiąc, że musiał uciekać z USA i zostawić tam dzieci, do których chce wrócić.Tylko czemu zarabiając kupę szmalu nie ściągnął dzieciaków do siebie? :mrgreen:Warto.

Lord Fixer
    Participant

Film rzeczywiście jest warty obejrzenia. Co tu dużo mówić. Przede wszystkim sam pomysł jest bardzo dobry, a realizacja mu dorównuje poziomem (co raczej rzadko się zdarza). Nie szczędzili też na efektach specjalnych. Film ma możliwość startowania na pozycję najlepszego filmu tego roku w mojej ocenie. Tak wiec polecam.

Romek 63
    Participant

Wczoraj właśnie też obejrzałem i zgadzam się z powyższymi opiniami :yes:Pójdę na cześć II jeśli będzie 🙄

Zuza
    Participant

Podobno DiKarpio jednak uratował sie z Titanica, prawda to? 😆

Erixin
    Participant

Też widziałem i bardzo mi się podobało, mimo stylizowania filmu na nie które gry komputerowe (Call of duty: MW2). W europie zrobiono by dramat psychologiczny o wrednych korporacjach i ich sługusach, a tu proszę osoba która jest ewidentnie zła (złodziej i manipulator myśli) jest głównym bohaterem i do tego widzimy jego sumienie które walczą z nim samym :-).Moralność zostawmy w spokoju bo film ogląda się dobrze, a to zapewni dużą kasę inwestorom a nam zapewne następne odsłony.

Manul
    Participant

Podobno DiKarpio jednak uratował sie z Titanica, prawda to? 😆

Ja wciąż nie mogę pogodzić się z tym zmartwychwstaniem i w ramach protestu nie oglądam z nim filmów.

Bez przerwy widzę tą tonącą postać...Goodbye Jack!

sjurek102
    Participant

Film, bardzo dobry temat rzadko pojawiający się w filmach.To trzeba oglądać '' bardzo powoli''... i uważnie!!!!!

Match
    Participant

Że niby po co? Doszukujesz się w tym jakiegoś drugiego dna?

Diabeu
    Participant

Film jest świetny i inteligentny, ale śmieszą mnie ludzie co to po pierwszej projekcji mieli problemy z ogarnięciem fabuły.Wszystko jest przecież podane jak na talerzu.Można się czepić, że w poziomie w górach mieli grawitację podczas gdy na wyższych warstwach jej nie było (spadająca furgonetka-> hotel) ale to już czepianie się bardziej na siłę.Nolan to mistrz dobrych blockbusterów!

sjurek102
    Participant

Co do filmu, temat jest bardzo bogaty jak sama wyobrażnia , więc druga część powinna być, chyba że '' kasa '' weżmie górę jak to często w produkcji filmowej bywa.

Romek 63
    Participant

„Incepcja” w 60 sekund i XIX-wiecznym stylu

http://gadzetomania.pl/2011/03/12/incepcja...-wiecznym-stylu 🙄

Dołączona grafika

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram