Forum Fandom Opowiadania Cykle opowiadań Im więcej się zmienia...

Im więcej się zmienia...

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author
    Posts
  • Zarathos
    Participant
    #38870

    Jak pozostale czesci - trzyma klimat, chociaz uzycie Durona jako Sitha... nie mogles uzyc kogos mniej oczywistego?

    Coen
    Participant
    #38872

    Oczywistego jak dla kogo, ja o tym, ze ktoś taki mógłby byc po ciemnej stronie poprzeczki dowiedziałem sie niedawno:)A poza tym..ciesze się, ze się wam podoba

    Corvus
    Participant
    #38874

    Można wiedziec o jakim czarnym charakterze rozmowa???

    Zarathos
    Participant
    #38876

    O Kypie Duronie, bohaterze jednej z najgorszych trylogii ksiazkowych ze swiata SW - "Akademia Jedi". Potem 'wystepowal' w serji NJO o wojnie z Jozkami 😀

    Corvus
    Participant
    #38877

    Najgorszą trylogią to ja bym tego nie nazwał, ale faktycznie za dobra też nie jest. Natomiast Kyp Duron to dla mnie taka ofiara losu, kopana przez los przy każdej okazji. Biedaczek nie potrafi wziąć losu w swoje ręce.

    Anonymous
    Guest
    #38878

    Fajna kontynuacja Coenie 😀 😀 Ale mam pare pytań:1. Kyle --> Kyle Katarn ???2. Corvus się nawróci niczym wcześniej Han Solo ?? 😉 3. Skoro Jacen i Jaina byli w pobliżu Akademi, czy raczej w niej samej , czemu zostawiono ich samych ?? Wszyscy poszli szukać tego chłopca, byli na misjach ??4. Ciekawe rzeczy są poukrywane w tym Pudełku, bazooka się znajdzie ?? 😉 5. Ile lat po śmierci Palpatina toczy się akcja ?? Z wieku dzieci Solo wnioskuje, że do 10 - 12 włącznie ??Coś mi się zdaje , że mr Durron ma prze***** jak się za niego Han Solo i wujek Skywalker wezmą 🙂

    Zarathos
    Participant
    #38880

    Kyp raz jako Sith pokonal Skywalkera wiec moze mu sie tu jeszcze raz udac.

    Coen
    Participant
    #38881

    Przyznam się szczerze, ze nie czytałem tej tylogii. W Wookipedi był jednak jako taki opis postaci, tak samo jak w podreczniku ciemnej strony do Sw RPG wiec uznałem ze będzie pasował do tej roli. A czy był kopany przez los to nie wiem ale do mnie osobiscie tłumaczenie ze bawił sie w dziecinstwie zielonymi a nie niebieskimi grabkami średnio trafia:)

    Fercart, w odpowiedzi na Twoje pytania:)

    1) Aha, zdziwilo mnie troche to pytanie, przeciez nazwisko pada dośc czesto tak w tym jak i poprzednim opowiadaniu.

    2) Co do Nezara się pewne plany na najbliższych 1-3 opowiadań, jednak co do nawrócenia to trzeba będzie poczekać na opowiadania twórcy tej postaci:)

    3) Raczej uznali ze w Akademii bedą bezpieczni. Wkońcu w koło tylko Jedi i fani Republiki. A faktem jest ze prawie wszyscy sie rozeszli..

    4) Poszukaj pod łużkiem w kabinie Groma;) A na poważnie to jeszcze nei zdecydowałem, na pewno zato pojawi sie pewien fajny patent z Wojen Klonów

    5) Po śmierci Pieluchy to dokładnie nie wiem, bo nie jestem pewny daty jego śmierci, ale dzieje sie to w 14 lat po botwie o Endor i zniszczeniu 2 gwiazdy śmierci

    No...pozwole sobie powiedziec ze Łukasz nie bedzie tak bardzo zagrażał Kypowi. Ale detale będą dopiero w kolejnym opo;)

    Anonymous
    Guest
    #38882

    Kyp raz jako Sith pokonal Skywalkera wiec moze mu sie tu jeszcze raz udac.

    LOTFL....

    Weź mnie Zar nie rozśmieszaj, w filmowej orginalnej trylogii jest pokazane , że Luke jest najsilniejszym Jedi i jest wstanie pokonać KAŻDEGO, ojczulka też jak się odpowiednio zdenerwuje....., a papa Skywalker miał niesamowite stężenie midichlorianów ( o ile dobrze pamiętam )...

    Pielucha to był taki słaby, że aż żal mi się robiło ---> nie potrafił pokonać Windu, a ten go robił jak chciał..... 🙂

    No może Obi - Wan by dał Lukowi radę ale nikt poza nim.....

    Co widać po walce z Maulem i Anakinem, bo chłopak przewyższa mocą i umiejętnościami nawet Yode....

    PS:

    Nie brałbym książek za wykładnie, bo ja czytałem taką trekową --> co robił entek-e w trakcie wojny z Dominium ( coś koło Betazoidu się kręcili ) i tam był opis heroicznej walki USS Enterprise z 1 Galorem..........

    Coen
    Participant
    #38883

    Patrząc z punktu widzenia SW rpg d20 (jak najbardziej kanonicznego źrudła w uniersum SW) to Kyp ze swoimi 6 poziomami moze za 18 poziomowym Łukaszem najwyżej świetlówki nosic. W Książce pewnie pociągną go z zaskoczenia.

    Choć nie powiem ze na potrzeby opowiadan statystyki 'mechaniczne' postaci nie zostana zmienione. Bo Yoda z tylko 20 levelami to przegiecie pały moim zdaniem.

    Aha, Fercart: Windu był jednym z najpotężniejszych mistrzów Jedi. W walce na miecze to nawet Yoda nie mugł sięz nim równać dlatego jego zwycięstwo nad Pieluchą nie było dla mnie zaskoczeniem

    Anonymous
    Guest
    #38884

    Skoro tak to Durron musiał z zaskoczenia zaatakowac, pewnie w plecy inaczej nigdy by sobie rady nie dał.....Yoda 20 lvl , Luke 18 ..... , zabawne nie powiem...Yoda był najstarszym i najmądrzejszym jedi w zakonie i temu zawdzięczał pozycję, ale fakt umiejętnościami to go przewyższali Windu, Ani i Obi-Wan a nawet Pielucha --> tyle, że ten mocą akurat.Co do Windu to masz rację nieźle załatwiał droidy w E2 na arenie 🙂 Zresztą ta walka najlepiej pokazuje, kto jest najlepszy w zakonie; ci co ją przeżyli będąc w okrążeniu....A co do ciemnej strony, to Palpi był chyba najsilniejszy, bo hrabia Dooku to sobie wogóle rady nie dawał z Yodą 😀

    Zarathos
    Participant
    #38885

    Do niedawna ksiazki SW byly kanonem tego swiata i to co z ksiazek liczylosie do swiatka jako calosci. Ostatnimi czasy imc Lucas zmienil zasady 'kanonizacji' i teraz filmy sobie (1 swiat SW) a ksiazki sobie (2 swiat SW). Filmy to 'oryginalna' linia czasowa a ksiazki to alternatywna.

    Akurat Kyp "Sith" Duron wygral z Lukaszem Niebochodem w rownej walce - najpierw na miecze a potem na moc. Uwiezil dusze Lukaszka w swityniach Massassich na Yavinie gdzie Lukaszek potem mial spotkania z Exarem Kunem - najpotezniejszym wladca mocy od czasow "Wielkiej Schizmy" (czy jak to sie nazywalo) i pierwszych Lordow Sith.

    Fakt, ze Kyp mial 'wspomaganie' pod postacia ducha owego Sitha, ale to nie przeczy jego umiejetnosciom we wladaniu moca. Inna innosc ze Kuna pokonano pod koniec ksiazki w najglupszy z wyobrazalnych sposobow:

    swiatlem mieczy swietlnych. 😛

    Coen
    Participant
    #38894

    Fercart: mylisz sie w kwesti Yody. O ile Windu był od niego lepszym szermiezem, o tyle Obi i anakin nie mogli by po nim nawet zamiatać. Dośc ładnie obrazuje to jak dostaja łomot od Dooku a Yoda radosnie prawie nie zauważa ze z nim walczy. To samo tyczy się Pieluchy. Przypominj sobie ich walke z epizodu 3 a konkretnie moment jak własnie na moc się napażaja robiac coś w rodzaju 'wzięcia się za bary'. To Pielusze z przerażenia kopara opada jak zaczyna przegrywać, Yoda jest spokojny

    Co do ciemnej strony to 'współcześnie' Pielucha był najsilniejszy majac zdaje sie 16 poziom (w czasach epizodu 6 ma juz jednak 20) jednak wymięka przy dawnych mistrzach shitów (;) )

    Zar: Hmm...dziwne na wookipedi pisali ze Łukasza pokonał nie Kyp a Kun i to on wprawił go w śpiaczkę. Czy moze mówisz o innej walce?

    Kun też niebardzo pasuje mi na najpotężniejszego z władców mocy, ale to moze kwestia tego ze nie wczytałem sie jeszcze w postac. Natomiast co do pokonania go...cóż, nie bez powodu nazywa się to świetlówka:)

    Zarathos
    Participant
    #38901

    Kyp z Lukaszem tylko raz walczyl - na dachu swiatyni. Walczyl Kyp podpierany przez Kuna - przynajmniej tak wynikalo z ksiazki.

    Anonymous
    Guest
    #38907

    Zar co do tej trylogii, nie czytałem jej ale z teco co napisałeś wynika, że albo jej twórca wzorował się na grze Jedi Academy ( lub vice versa ) , albo żywcem zerżneli pomysł fabuły z tej gry.

    Coenie:

    Tu bym polemizował, bo o ile przegrywają oni w E2 z Dooku, o tyle już w III sam Anakin bez problemu pokonuje hrabiego Dooku, jakiś czas póżniej walczy zaś z Kenobim i przegrywa z kretesem.

    Wniosek w międzyczasie rozwineli się , stali się silniejsi mocą i podnieśli swoje umiejętności w fechtunku. Być może Yoda osiągnął juz swoje apogeum i nie był w stanie poprawić ani swoich umiejetności ani zwiększyć poziomu mocy.

    Co do Pieluchy to masz racje , że się zdziwił jak się Yoda podniósł po jego ataku...., ale fakt faktem, że w senacie walkę z nim przegrał..., IMO jak by się zamienili z Benem to Imperium nigdy by nie powstało 🙂

    Pielucha by poległ z ręki Obi-Wana , a Ani od Yody 😀

    Od Moderatora: A ja bym prosil o zakonczenie offtopicu - rozmawiamy o opowiadaniu Coena a nie o uniwersum SW - do tego odpowiednie tematy znajda sie w dziale Sci-Fi, Fantasy, Action & Adventure ;>

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram