Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka ICD10 i inne problemy medyczne

ICD10 i inne problemy medyczne

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #63958

    Podsumuję aforyzmem Pascala, czyli faceta, który na pewno miał wyższe IQ niż durna Eviva

    "Nauczmy się prawidłowo myśleć. To podstawa moralności."

    Osmielę się jednak wątpić, czy nastąpi to w tym stuleciu.

    Anonymous
    Guest
    #63976

    A homoseksualizm u zwierząt to też z gwałtu?

    A czy ja powiedziałem, że jest to pewne? Nie, napisałem tylko, że to jedna z teorii i mozliwych przyczyn a nie pewnik. Część homoseksualisów na pewno się taka nie urodziła a część tak. Nabyty homoseksualizm mogł być wynikiem gwałtu ale nie musiał. Większość jednak rodzi się taka i nic na to nie poradzi. Tym bardziej, że zarówno homoseksualizm jak i niektóre inne przypadłości widac od dziecinstwa. Chłopcy na przykład wolą bawić się lalkami, chcą być ubierani w sukienki itd. Wświecie zwierząt zdarzją się rózne sytuacje, które u ludzi nie są nawet nie tyle mozliwe ile nawet nie do pomyslenia. Na przykład istnieją ryby, u których w przypadku braku samców najsilniejsza z samic staje się samcem w pełnym tego słowa znaczeniu i jest zdolna do rozmnażania dokładnie tak jak samiec czyli zmienia się jej układ rozrodczy. U naczelnych homoseksualizm jest związany ze wzmacnianiem więzi społecznych w stadzie. Psy natomiast to inna sprawa. Nie znam się na psychologii zwiwrząt, ale widziałem u suki zachowana jak u samca. Więc nic mnie nie jest w stanie zadziwić jeśli o to chodzi.

    Kiedyś (i dziś nadal w wielu ośrodkach) normalne było to, co sobie ktoś wymyślił, czyjeś widzimisię, które rozprzestrzeniło się pod wpływem różnych czynników - czasem niewiedzy, strachu, chęci żeby coś się stało, itp.,

    Otóż to. Nie zawsze normalne jest to, co jest normalne tylko to, co ktoś za normalne uważa. Do dziś niektórzy próbują wpoić ludziom, że masturbacja jest szkodliwa dla zdrowia. A wynika jedynie z potrzeb fizjologicznych i jest często zamiennikiem w sytuacji gdy nie mozna tego robić z partnerem przy długotrwałej rozłace. Dziś udowodniono, że osoby, które się masturbują rzadziej zdradają partnerów.

    Na szczęście powoli następuje jakiś tam naukowy postęp (bardzo dużo nie wiemy, ale cosik wiemy), który pokazuje w sposób zrozumiały dla każdego, kto tylko chce zrozumieć, że dużo tych normalności jednak normalna nie jest, albo, że dotychczasowe nienormalności nie są nienormalne. Niestety na wszystko potrzeba czasu i szczerze wątpię, abym dożył czasów, gdy normalność będzie dyktowana przez naukę (i to nie tylko dlatego, że ludzie nie będą tego wszystkiego akceptować, wątpię, że nauka szybko dojdzie do jakiejś takiej normalności we wszystkim).

    Nauka może do tego nie dojdzie, bo dla każdego osobnika może normalnym być coś innego, ale powoli widać pierwsze jaskółki.

    Eviva
    Participant
    #64012

    R'Cer, szkoda gadania. Nauka naprawdę nie jest tym, co mogłoby pewnych ludzi przekonać, że nie mają racji. Im więcej naukowych argumentów się im przedstawia, tym bardziej upierają się przy swoim.

    Lo'Rel
    Participant
    #64020

    Czasami zdarza się, że homoseksualizm jest wynikiem gwałtu.

    Homoseksualizm nabyty? Zapewne tez jest taka możliwość. Wiadomo nie od dziś, że traumatyczne przeżycia potrafią aktywować wiele blokad psychicznych. Jak choćby przypadek dziewczyny (przyczyn nie pamiętam) która utraciła zdolność widzenia, choć ten zmysł był zupełnie zdrowy. Po prostu miała blokadę w mózgu, oko zbierało światło, ale mózg nie przetwarzał informacji. Udało się to naprawić po sesjach z psychologami. Więc nabyć można wiele różności, zatem i orientację można nabyć, choć podejrzewam, że potrzeba do tego bardzo silnego przeżycia.

    Anonymous
    Guest
    #64042

    No własnie. Kwestia przeżyć, a ktoś nie wierzy, że to możliwe. Człowiek jest sumą doświadczeń a mając traumatyczne doświadczenia psychika się przed nimi broni. Jedną z form obrony może być homoseksualizm, utrata wzroku czy nocne koszmary senne. Mózg stara się wyprzeć ze świadomości to, co mu przeszkadza poprawnie funkcjonowac i spycha do podświadomości. Tak twierdził Freud. A przezycia związane z ludzką seksualnością są silnymi przeżyciami mogącymi doprowadzić do róznych traum. Facet, który nie może przeżywa to i jeszcze bardziej nie może, bo za bardzo chce. Tak jest i nic na to nie poradzimy. Nie można wszystkiego robić na siłę a już na pewno nic związanego z prokreacją. To, ze człowiek czuje przyjemność jest jednym z mechanizmów zachęcających gdyby nie to to dawno byśmy wyginęli. Niestety niektóre osobniki mają wypaczone pojęcie przyjemności i okoliczności do tego prowadzacych. O ile nic zdrożnego nie ma w przypadkach homo czy transseksualizmu, różnych postaci fetyszyzmu, sado-masochizmu (za obopólna zgoda oczywiście) to jednak pedofilia, nekrofilia czy zoofilia są nienaturalne w 100% i wręcz obrzydliwe. Może własnei dlatego pedofile są w więzieniach traktowani gorzej niz ktokolwiek i to przez współwięźniów. Bo o ile mozna "zabawić" się z osobą dorosła to jednak dziecku mozna zrobić krzywdę i to nie tylko psychiczną bez specjalnego starania. Nie wiem czy ktoś z was kiedykolwiek słyszał o tym co może fizycznie zrobić dziecku gwałt? Jak nie to wytłumaczę nastepnym razem.

    Eviva
    Participant
    #64049

    Mnie tego tłumaczyc nie musisz, bo jako sześciolatka zostałam napadnięta przez pedofila. Nic nie zdążył mi zrobić, ale już jako osoba dorosła bałam się choćby wsiąść do windy z mężczyzną - nawet dobrze znanym.

Viewing 6 posts - 31 through 36 (of 36 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram