Forum Fantastyka Star Trek Horizon News

Horizon News

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 62 total)
  • Author
    Posts
  • Domko
    Participant
    #2704

    Ruszyła strona www pierwszego polskiego fanserialu trekowego - Star Trek: Horizon. Grupa trekkerów z Krakowa i okolic od kilku miesięcy pracuje nad fanserialem i jego pilotowym odcinkiem, zatytułowanym “Wojna rzuca długie cienie”. Celem jest stworzenie serii dorównującej jakością CGI analogicznym produkcjom zachodnim, będącej nowym zjawiskiem w polskim fandomie trekowym i nie tylko. Inaczej niż w większości zachodnich fanseriali, główny nacisk kładziony jest na jakość i spójność scenariuszy.

    Pilotowy odcinek rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach znanych ze Star Trek: Nemesis. Bohaterami serialu są członkowie wielorasowej załogi okrętu klasy Galaxy USS Horizon. Swoją konstrukcją seria przypomina Deep Space Nine, z dokładnie zaplanowanym wątkiem głównym i wieloma wątkami pobocznym. Twórcom scenariuszy przyświeca idea opowiedzenia historii zgodnych z duchem ST, unikając jednocześnie wykorzystywania wielokrotnie powtarzanych motywów i wątków. Jednym z głównych tematów serialu są stosunki romulańsko-federacyjne. Gotowe są już scenariusze dwóch pierwszych odcinków oraz część mundurów i rekwizytów. Odbyła się także pierwsza próba z greenboxem.

    Ekipa Star Trek:Horizon zaprasza do odwiedzania strony http://www.sthorizon.prv.pl oraz do wzięcia udziału w projekcie. Szczególnie poszukiwani są graficy i specjaliści od CGI oraz aktorzy/aktorki.

    Pah Wraith
    Participant
    #39861

    Strona zyskała nowy wygląd. mamy nadzieje, ze się Państwu spodoba.

    Domko
    Participant
    #40195

    Horizon zmienił domenę na:www.sthorizon.comZ kolei 16.03 odbyły się zdjęcia do reklamówki serialu. Zdjęcia z tego dnia oraz gotowy model Horizona, znajdują się na wspomnianej stronie.

    Domko
    Participant
    #41256

    Pierwsza filmowa reklama serialu znajduje się już na naszej stronie. Zapraszamy na http://www.sthorizon.com do działu "pobieralnia".PR@sthorizon.com

    Pah Wraith
    Participant
    #41327

    Czyżby tylko załoganci Trek.pl nie mieli zupełnie nic do powiedzenia w sprawie naszego teasera??

    Eric Keitel
    Participant
    #41328

    Po prostu nie znaleźli tematu na komentarze ;PSam teaser, ze strony graficznej i dźwiękowej IMHO jest świetny. Jeśli podobnie będą oglądać odcinki waszego serialu to czekam z niecierpliwością.Zupełnie inaczej wygląda sprawa gry aktorskiej (Jeśli kapitan w ten sposób reaguje na niebezpieczeństwo, to wybrałbym inny okręt 🙂 ).Za to bardzo mi nie pasuje 'fabuła' tej krótkiej scenki. Czy my mówimy o tej samej Federacji, i Giwezdnej Flocie zajmującej się badaniem wszechświata? Bo jeśli tak, to chyba załoga powinna się najpierw dowiedzieć kto zacz zdjął maskowanie a nie kazać rozpylić go na atomy :>

    Piotr
    Keymaster
    #41329

    Maja cos do powiedzenia, maja, tylko dlugi weekend najwyrazniej przeszkodzil wiekszosci z nas. 😉 Sam dopiero wczoraj obejrzalem Teaser i... Jestem pod wrazeniem.Wlasciwie moge opisac moje wrazenia w te sposob - mam dwie wiadomosci, dobra i zla. ;> Zla jest taka ze Oscarow za aktorstwo poki co nie dostaniecie. 😉 To juz wiele osob mowilo, kapitanowi brak ikry, a i obsada mostka jakas taka osowiala - ale spokojnie, dotrzecie sie. A dobra wiadomosc to to, ze moje zmysy, zwlaszcza sluch, zostaly milo polechtane. 😉 Zamierzacie wypuscic potem OST? ;> Wizualnie tez wszystko ladnie sie prezentuje - oby tak dalej.

    Slawek
    Moderator
    #41331

    Czyżby tylko załoganci Trek.pl nie mieli zupełnie nic do powiedzenia w sprawie naszego teasera??

    A muszą?

    Graficznie ładne, zastrzeżeń nie mam żadnych. Ale szczerze mam wątpliwości czy aby serial będzie godny noszenia "Star Trek" w nazwie jeśli skupicie się na strzelaniu co sugeruje trailer. No chyba, że robicie faktycznie jakiś mirror universe... I już nie mówie lepiej nic o grze aktorskiej. Co miało być to zostało powiedziane przez poprzedników.

    Domko
    Participant
    #41332

    Chyba jednak trudno po reklamówce odnieść się do fabuły serialu. Bynajmniej nie zamierzamy robić strzelaniny i bezsensownych walk, ale odnieść do ducha treka - m.in. TNG i DS9 (więcej napisać nie mogę 🙂 ). Reklama rządzi się swoimi prawami i jako taka miała zaprezentować nasze możliwości techniczne, a bez walk i strzelanin nie jest łatwo.

    I. Thorne
    Participant
    #41333

    Jak wyżej poczepiam się kapitana, Statyczny jak cholera. Może dorobić mu uszy Volkana? Wtedy się nadaje. Ciekawe jak zareaguje na wiadomość "Sześcian Borga właśnie zasymilował Ziemię"?I nie wiem czy torpedy manewrowały czy to miała być tzw. kręcenie z ręki (a'la Battlestar Galactica"?A fabułę już znam 🙂

    Domko
    Participant
    #41334

    Odpowiedź jest prosta: torpedy manewrowały. :)Fabułę znasz? Skąd?

    Vashar
    Participant
    #41336

    To teraz moze nieco moich pierwszych przemyslen...Podobnie jak inni, najbardziej bym mogl sie przyczepic statycznosci aktorow. Nie widac po nich emocji, ten pan siedzacy przy fotelu kapitana moglby chociaz nerwowo i z przejeciem spojrzec na ekran ;> Jesli chodzi o czesc techniczna, to mimo tak krotkiego trailera oceniam go bardzo dobrze - oby tak dalej. Muzyka tak jakby przypomina ta z Nemesis i bynajmniej nie jest to wada, wrecz przeciwnie - buduje klimat. Oby tylko nie przytloczyla tego co sie bedzie dzialo na ekranie... 😉

    I. Thorne
    Participant
    #41337

    Fabułę znasz? Skąd?

    Przecież to proste jak drut patrząc na kolor torpedy uderzającej w Galaxy. Wiadomo, Romulanie będą chcieli zrobic kuku Federacji, ale dzielna załoga statycznego kapitana (może to android? 🙂 ) na to nie pozwoli. Mam przynajmniej nadzieję, że Romulanie nie będą trekowym odpowiednikiem Imperium, które wciąż ponosi porażki, ale wciąż się trzyma.

    Domko
    Participant
    #41339

    ten pan siedzacy przy fotelu kapitana moglby chociaz nerwowo i z przejeciem spojrzec na ekran ;>

    Cóż, to ja tam siedzę. Biję się w piersi z powodu, że wyglądam tak jakbym olewał wszystko co się dzieje wokół mnie. 🙂

    Fabułę znasz? Skąd?

    Przecież to proste jak drut patrząc na kolor torpedy uderzającej w Galaxy. Wiadomo, Romulanie będą chcieli zrobic kuku Federacji, ale dzielna załoga statycznego kapitana (może to android? 🙂 ) na to nie pozwoli. Mam przynajmniej nadzieję, że Romulanie nie będą trekowym odpowiednikiem Imperium, które wciąż ponosi porażki, ale wciąż się trzyma.

    A więc zgadujesz...

    Otóż załoga kapitana, który nie jest androidem 🙂 , będzie miała zupełnie inny problem niż opisałeś. Gdybyśmy chcieli w ten sposób poprowadzić akcję, bylibyśmy za bardzo przewidywalni. 🙂

    Poza tym, jak pisaliśmy na stronie, będziemy opowiadać o zbliżeniu Federacji i Romulan w związku z ostatnią wojną z Dominium i sprawą z Shinzonem. Oczywiście, nie obejdzie się bez problemów, ale żeby zrobić aż tak przewidywalny odcinek... Nie, tego nie zamierzamy zrobić. 🙂

    Mod: Przypominam o 6 punkcie regulaminu forum (skracanie cytatow i unikanie dublowania tresci poprzedniego posta.

    I. Thorne
    Participant
    #41340

    No to zwracam honor.Ale, dobrzy Romulanie? Muszę to zobaczyć!PS. Dorzućcie jakiegoś złego Klingona i będę w 7 niebie 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 62 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram