Forum Fantastyka Fantasy i horror Highlander - Nieśmiertelny

Highlander - Nieśmiertelny

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Author
    Posts
  • Gosiek
    Participant
    #35133

    Przy okazji kolejnego oglądania filmu przypomniałam sobie też ścieżkę dzwiękową do Highlandera i muszę powiedzieć, że śmiałam się przez kilka minut, gdy zestawiłam sobie piosenkę Don't lose your head z historią nieśmiertelnych i ich sposobem uśmiercania przeciwników. 😛 Swoją drogą muzyka Queen do tego filmu to wg mnie jedno z najlepszych dzieł w historii tej grupy i zarazem świetny przykład na to, jak należy łączyć rock/pop z dziełami filmowymi żeby miało to ręce i nogi. 😉 Jeżeli ktoś jeszcze nie słuchał - polecam, naprawdę warto.

    Pah Wraith
    Participant
    #35136

    A ich wersja "New York, New York" podczas przejażdżki Kurgana po Big Apple? Muzyka była jednym z najważniejszych składników sukcesu tego filmu... Po prostu przemyślany zestaw piosenek, w świetnym wykonaniu Mistrza Mercury'ego ['] ['] [']Nawiązaniem do genialnej części pierwszej była scena w której stary MacLeod wchodzi do knajpy w części 2 i włącza sobie Queen z szafy grającej.

    Coen
    Participant
    #36674

    Z ciekawostek powiem, że zakończyły się juz zdjęcia do piątej częsci filmu. Nieśmiertelny - Źrudło ma być pierwszą częścią nowej trylogi która ma wyjaśnić pochodzenie nieśmiertelnych (zapewne niemające nic współnego z kiepskim wyjaśnieniem z 2 filmu). Film ma być nie emitowany w kinach tylko od razu trafić do wypożyczalni.

    Spok
    Participant
    #36703

    Brak premiery kinowej niczego dobrego nie wróży temu filmowi.

    Barusz
    Participant
    #37574

    Jutro, 14 I '06 r., o 22.40 na TVP1, z cyklu "Męska rzecz" "Highlander: Endgame", piąty film z cyklu z 2000 r.. Cytat z Gazety Telewizyjnej: "Po raz czwarty: nieśmiertelny MacLeod (tradycyjnie Christopher Lambert) jednoczy siły ze swym nieśmiertelnym bratem (Adrian Paul, MacLeod z serialu) aby pokonać wspólnego (nie)śmiertelnego wroga. Do znudzenia."

    Coen
    Participant
    #37581

    I ten tekst sugeruje ze piszacy niema bladego pojaca co opisuje.

    Zeal
    Participant
    #37586

    Dokładnie... Pomijając już to, że "Endgame" lubię - nie ma to jak rzetelność informacji.

    Cross
    Keymaster
    #37640

    Jedynka - świetna, dwójka - dno (jedyne ciekawsze momenty to gra Seana Connery'ego), trójka - niewiele lepsza od dwójki, czwórka - nuda...Po co piątka? Całkiem rozwodnią klimat... :wacko:

    Pah Wraith
    Participant
    #50076

    Highlander 5: The Source

    Cóż, trzeba przyznac, że nieoficjalne kanały dystrybucyjne 😉 działają szybko. Wczoraj dowiedziałem się o istnieniu tegoż filmu a dzisiaj mam go już za sobą ... Przynajmniej w wersji, która wyciekła na rynek rosyjski. Twórcy uspokajają, że nie jest to finalna wersja filmu, choć nie wiem jakie edytowanie mogłoby go poprawić... 😐

    Więc tak:

    Plastycznie film jest zrobiony fajnie, w standardowej już dzisiaj konwencji filmowej - bardzo szybko poruszająca się kamera, ujęcia trickowe, ujednolicanie kolorystyki itp itd. Czyli nic nowego - efekciarstwo i wyżywanie się na komputerach.

    Muzycznie nic nie wpada w ucho, nic nowego, odkrywczego. Na plus - powrót do muzyki Queen, minus - szkoda że w nowej aranżacji - nikt nie zastąpi Freddy'ego M...

    Fabuła - totalny zjazd w stronę fantazy. Kupa mistycyzmu. Ciekawym zabiegiem jest

    pozbawienie głównych bohaterów nieśmiertelności

    Fajny jest tez czarny humor, szczególnie w wykonaniu szalonego Strażnika, który bardzo przypomina batmanowego Jokera. Historyjka sama w sobie po prostu kulawa, płaska, nic ciekawego. To już nie ma wiele wspólnego z filmowym Nieśmietelnym.

    Końcowy pojedynek jest fatalny, wszystko totalnie kiczowate. Na plus zaliczam duży udział Methosa, który był moją ulubioną postacią z serialu

    Ocena końcowa: raz można obejrzeć.

    Od Moderatora: spoiler napisany ciemna czcionka jest dobrze widoczny na jasnym skinie forum - lepiej stosowac odpowiedni tag. 😉

    PW: zapomniałem o istnieniu takowego taga, a skiny też mi są na codzień obce ;]

    Q__
    Participant
    #254038

    Stam Fine o dwu pierwszych filmach z serii Highlander (Nieśmiertelny):
    https://www.youtube.com/watch?v=on2xQdpomb4
    https://www.youtube.com/watch?v=u8g02_1tCY4

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram