Forum Fantastyka Fantasy i horror Grimm/Once upon a time

Grimm/Once upon a time

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    Posts
  • Cross
    Keymaster
    #6474

    Wrzucam w jeden temat bo to seriale o podobnej tematyce i formule (baśnie przeniesione do naszego świata), a poza tym nie wiadomo ile pociągną 🙂 Jestem po pierwszych odcinkach i stawiam bardziej na Grimma (mroczniejszy od konkurenta). Fabularnie to historia o potomkach braci Grimm, którzy walczą z potworami grasującymi wśród ludzi . Once upon a time jest z kolei o królewnie Śnieżce przerzuconej w naszą rzeczywistość z amnezją (tak, wiem jak to brzmi :)) Obie serie oczywiście nie mają w sobie nic specjalnie odkrywczego, ale...

    Coen
    Participant
    #101230

    Moje zdanie jest akurat odwrotne - OUT spodobało mi się bardziej, ale może ze względu na to, że miało już dwa odcinki a Grimowie się opier...Pomijając jednak to, w Śnieżce podoba mi się dualizm przedstawienia świata, oraz pokazanie co się dzieje po ostatniej stronie książki...

    Flashbones
    Participant
    #101236

    Obejrzałem tylko pilota Grimma i uważam, że jest całkiem fajny, ale nie wiem który jest lepszy muszę jeszcze zapoznać się z Once Upon a Time. OUT pociągnie na pewno dłużej niż jeden sezon bo ma bardzo dobrą oglądalność i ABC zamówiło już pełny sezon 22 odcinki, a z Grimmem to wielka niewiadoma NBC to teraz najbardziej anulacja seriale stacja.

    Flashbones
    Participant
    #101357

    Obejrzałem Once Upon a Time i bardziej mi się spodobał. Będę oglądał oba seriale 🙂

    Coen
    Participant
    #101490

    W poście są spoileryTrzecia runda w mojej ocenie wyszła również na korzyść OUT. Oczywiście mam na myśli cześć baśniową, bowiem ta realna mnie tak średnio interesuje. W baśniowej jednak było po prostu rewelacyjnie. W dodatku pokazali nam najlepszych orków jakich do tej pory dało się oglądać w TV (tu dla zmyły zwanych trolami), a samo to oznacza jedno liczenie dla Grimów.Z drugiej strony u Grimów mieliśmy wbicie kilku haków związanych z ciągłością historii i zapowiedzią czegoś większego.Czwarta runda z kolei była wyrównana. OUT wyprowadziło nową kombinację ciosów, dodając nam historię Kopciuszka. Z kolei Grimowie dali nam historię o magicznym gwałcicielu z fajnym przykładem działania karmy i zakończeniem do którego kiwa się głową z odczuciem "no tak".Póki co moja punktacja wygląda następującoRunda 1 (piloty 1x01): Once Upon the Time 11/ Grimm 9 (Przewaga za Księcia z Bajki walczącego na miecze, z noworodkiem na ręku)Runda 2 (1x02): 12/8 (Przewaga za klimat zaklęcia, teks o nocy poślubnej, czym ścięciu jabłonki)Runda 3 (1x03): 12/8 (Przewaga za Śnieżkę jako bandytkę i orków/trole)Runda 4 (1x04): 10/10 (Brak przewagi w moim odczuciu)Czyli jak na razie OUT wygrywa na punkty 45 do 35

    Coen
    Participant
    #101804

    Hmm.... rozpoznał ktoś co w najnowszym odcinku OUT było na dnie szybu kopalni (ostatnie sekundy odcinka)? Bo mi się nie udało.

    Cross
    Keymaster
    #101834

    Kolorowe szkiełko? Nic więcej mi do głowy nie przyszło 🙂

    Coen
    Participant
    #101836

    Kolorowe szkiełka to i pod każdym akademikiem co rano leżą:) Tu musiało być coś bardziej istotnego.

    Cross
    Keymaster
    #107845

    Oba seriale na wybitne się nie zapowiadały, ale o ile Grimm w drugiej serii trzyma jakiś tam swój poziom i da się to strawić to OUaT wyraźnie jest ciągnięty na siłę, a scenariusze coraz idiotyczniejsze...

    Flashbones
    Participant
    #107856

    Oba seriale przestałem oglądać po kilku odcinkach jakoś mi nie podeszły, mimo, że na początku wydawały się całkiem ciekawe.

    Cross
    Keymaster
    #107903

    Czarnoskóry Lancelot bije wszystko 😎

    Coen
    Participant
    #108371

    Najnowszy odcinek OUTT był chyba najgorszym w całym serialu i jednym z najgorszych jakie ostatnio widziałem. Niechlujne aktorstwo i niesamowicie ograne motywy sprawiły, że niemal z bólem się mi go oglądało.

    Cross
    Keymaster
    #111010

    Nowe odcinki, te same wrażenia. Grimm ciągnie swój klimat w sposób wyrównany (ani w dół, ani - niestety - w górę), ale OUAT coraz mniej trzyma się kupy. Zresztą, przy opcji dorzucania co chwilę nowej baśni czy też uniwersum można nakręcić trzy sezony, ale równie dobrze i trzynaście. Tylko po co?

    Coen
    Participant
    #111046

    Muszę się niestety zgodzić. Co prawda w OUTT niektóre elementy łączą w sposób ciekawy (zwłaszcza Hak wpasował się ładnie) to inne wręcz leżą. A co gorsze mam wrażenie, że samym aktorom się już nie chce i grają na odczepnego.Grimm natomiast jak wspomniałeś trzyma swój poziom, podoba mi się natomiast w nim zagłębianie we własne uniwersum, a nie jedynie poszerzanie go ciągle o nowe stwory.

    Q__
    Participant
    #247785

    Gwoli obudzenia wspomnień:

    I warty przeanalizowania trop, czyli pokrewieństwa w/w serii z WoDowym Changelingiem:
    http://forum.theonyxpath.com/forum/main-category/main-forum/the-classic-world-of-darkness/58519-favorite-world-of-darkness-esque-movies-and-tv-shows?p=772772#post772772

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram