Grand Tour

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Posts
  • Comm_Luke
    Participant
    #2648

    Będąc dziś w księgarni zwróciłem uwagę na pokaźny zbiór książek autorstwa nieznanego mi pana Ben'a Bova. Zdziwiłem się ilością wydanych pozycji. Nie namyślając się długo postanowiłem zakupić pierwszą część serii. Książka nosi tytuł "Wschód Słońca".Ciekawy jestem czy wy słyszeliście o panu Bovie i czy czytaliście jego serię, pod angielskim tytułem "Grand Tour". Proszę o małą ilość spoilerów jak by co 😛

    Velo
    Participant
    #34543

    HejCzy ta ksiazka nie nazywa sie przypadkiem "Wschod Ziemi"?Bo mam pana Bena Bovy pierwsza czesc Grand Tour pod nazwa "Earthrise"Co mozna powiedziec. Bova to przedstawiciel fantastyki astronautycznej w ktorej glowny nacisk jest kladziony na podboj pobliskiego kosmosu (tylko Uklad Sloneczny) przy zachowaniu ram racjonalnej fizyki. (czyli troche powrot do zrodel s-f). Podobna tematyke porusza niejaki Stephen Baxter, ktorego tez bardzo cenie. Ale wrocmy do Bovy. Pisane jest to przystepnym jezykiem, nie nuzy - przynajmniej mnie.Duzo jest opisow piekna innego swiata (w Earthrise akurat Ksiezyca)W skrocie o co chodzi. Mamy swiat (pierwsza polowa XXI wieku) gdzie nie tylko rzadowi lataja w kosmos ale i prywaciarze. Jest kilka malych baz naukowych na Ksiezycu (cos w stylu obecnego badania Antarktydy). Najwieksza jest Amerykanska (oczywiscie ;P ) "Moonbase". Rzad odsprzedal ja prywatnej korporacji wokol ktorej cala opowiesc sie toczy. I nastepuje walka dwoch sil "precz z Ksiezycem - bo to tylko koszty", oraz "zostanmy na Ksiezycu - bo to nasza przyszlosc" O powiedzmy jest to tak w skrocie. A tymczasem na Ziemi coraz wieksze kregi zatacza nowy ruch religijny, ktory sprzeciwia sie nowym technologiom, i w ogole wychodzi z tego maly burdelik. Ale jest ciekawie. Pierwsza ksiazka cyklu jest sympatyczna i milo sie czyta. Jest to wciaz w ramach akceptowalnego scifi. A nie jakies "przyleca ufoki i nas uratuja/zabija/cokolwiek swoimi magicznymi promieniami"Ja powoli sie przykladam do kupna drugiej czesci cyklu "Moonwar". Jak tylko teraz skoncze Clarke/Baxtera - The Light of other Days

    Comm_Luke
    Participant
    #34583

    Właściwie to "Wschód Księżyca", a nie słońca, czy ziemii, taka mała, sam się pomyliłem, ciszę się, że w końcu ktoś mi odpisał. Faktycznie, zacząłem czytać parę dni temu i mnie wciągnęło. Język istotnie przystępny, a konwencja, zupełnie inna od Star Treka, od którego chwilowo robię sobie krótka przerwę 😛

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram