Grafen

Tagged: 

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • NashtaVerada
  Participant
  #8099

  Czy znacie jakieś książki czy opowiadania sci-fi dotyczące grafenu? Pytam, dlatego, że ostatnio trafiłem na bardzo ciekawe informacje na temat tego materiału - może posłużyć między innymi do stworzenia superwytrzymałych materiałów, kondensatorów dla samochodów elektrycznych, nowoczesnych leków i niesamowicie wydajnych komputerów. Co w ogóle o tym sądzicie? Myślicie, że polscy naukowcy przyczynią się jakoś do jego rozwoju - bardzo ciekawe badania np. nad grafenowymi powłokami dla wojska prowadzi ITME, przyszłość grafenu staraja się też przewidzieć naukowcy z PANu (projekt lem nano) - czy raczej korporacje typu IBM czy Apple, tutaj będą rządziły? Pozdrawiam.

  Match
  Participant
  #119414

  Oczywiście, że korporacje. A co do grafenu to obecnie służy do jednej tylko rzeczy - do brania grantów na badania grafenu.

  Dalachowsky
  Participant
  #120764

  Może mi ktos wytłumaczyć o co biega z tym grafenem? Bo ciągle o nim słysze i nie wiem o co chodzi.  (informacje na temat własciwosci itp.)

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram