Forum Fandom Star Trek CCG Giełda karciana

Giełda karciana

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 144 total)
  • Author
    Posts
  • Gosiek
    Participant
    #2300

    Myślę, że taki temat prędzej czy później i tak by się pojawił. 😉 Jeżeli ktoś szuka konkretnych kart, chce się zamienić, lub oddać/sprzedać część swoich zbiorów, to zapraszam do pisania właśnie w tym temacie. To chyba również dobre miejsce na podzielenie się z innymi graczami (lub kolekcjonerami) adresami firm czy sklepów, które zajmują się dystrybucją kart w Polsce (i nie tylko u nas). Zapraszam. 😎

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #23175

    Postanowilem mimo ze w karcianki nie gram wrzucic male info gdzie karty znalezc mozna. Polecam dwa miejsca w polskiej sieci. Po pierwsze pokazny zbior kart znajdziecie w sklepie http://www.isa.pl. Ale ja bardziej sklanialbym sie jednak do allegro.pl. Ostatnio na aukcjach pojawila sie spora ilosc kart i to w calkiem przystepnych jak mi sie wydaje cenach. Warto zajrzec - moze akurat traficie to czego szukacie 😉

    Beyo
    Participant
    #23194

    Zawsze można zacząć grać... 😀

    ISA to raczej kiepskie rozwiązanie ze względu na ceny.Podobnie Allegro choć czasem zdarza się trafić jakiś rarytas.

    Ze swej strony polecam zdecydowanie EBAY w dowolnej wersji językowej, lub kupno bezpośrednio w sklepach jakie tam się pojawiają.

    Koszt całej operacji 😮 nie jest aż taki wielki zwłaszcza gdy składa się kilka osób. Ze swej strony mogę polecić:

    WIZARD - Enshede (Holandia) - na ebayu jako flynnboy

    COMICSMART - Wielka Brytania - comicsmartuk

    CHANGELING CARDS - Batemans Bay(Australia) - being_renowated

    Są to sklepy, które z czystym sumieniem mogę polecić każdemu grającemu w dowolną karciankę - także LOTR i STARWARS.

    Vashar
    Participant
    #23198

    Hmm a co ze zwyklymi sklepami w Polsce? Czy gdzies jeszcze mozna zakupic karty bezposrednio? ;>Z tego co wiem to w Warszawie sa jedynie w Empiku w centrum... i to dosc skromny wybor (boosterki premierkowe za 4,90 zl i starter deck II za 19,99).

    I. Thorne
    Participant
    #23200

    Ja juz pisałem o tym, ale powtórzę.Szukam kart pierwszej edycji, głównie rarek i premiowych.Jak ktoś ma i chce sprzedać, to proszę o kontakt.Listę na razie przygotowuję.

    Gosiek
    Participant
    #23209

    Beyo - a jak sobie radzisz z płatnościami na Ebay? Z tego co wiem, to raczej na ebay.com (czyli wersja amerykańska) to spory problem, gdyż większość sprzedających chce rozliczać transakcje przez PayPal, który nie jest dostępny dla użytkowników z Polski (przynajmniej oficjalnie; no chyba, ze poda się fałszywe dane). A inne proponowane tam sposoby płatności też raczej nie są zbyt popularne u nas. ;>

    Beyo
    Participant
    #23228

    A widzisz to jest dosyć long story. generalnie pierwszą osobą w Poznaniu, która masowo sprowadzała karty był Jerzy. Od niego dowiedziałem się jak to wszystko zrobić by było korzystnie.

    USA/ Rzeczywiście bywa kłopotliwe ze względu na ewentualne cło do zapłaty poza tym tamtejsze sklepy nie są zbyt chętne na wysyłke za ocean.

    Europa/ Odkąd jesteśmy w Unii nie ma problemu, wcześniej trzeba było zaniżać u sprzedawcy fakturę na towar aby uniknąć jakichś chorych dopłat.

    Generalnie trzeba pilnować by wartość zadeklarowana przesyłki nie przekroczyła 40 euro.

    Sposób płatności - daje się polecony priorytet i czasami lotniczy i tam wklada pieniądze tak aby pod swiatlo nie bylo widac ze cos tam jest wartosciowego, pomaga wlozenie do koperty paru sztuk szarego papieru.

    Niestety PayPal niedostepny jest w najblizszym czasie w Polsce. Z falszywymi danymi nie ma co przesadzac i ryzykować. Mozna zrobic money order od 1 stycznia powinny byc w obszarze Unii mniejsze stawki za prowizje.

    To tyle - w Poznaniu zostało to przetestowane i dziala. Nie ma co czekac az w Polsce jakis sklep łaskawie sprowadzi ci Treka skoro np w Bardzie wolą WarCry lub horus:Heresy plus figurki.

    Moja rada - zamiast siedziec na du*** i marudzic ci co zechca grac musza wziac sprawy w swoje rece i działać bo inaczej nie dostaniecie żadnych kart.

    Okazja jest teraz dobra gdyż karty z 1 edycji są wyprzedawane po nizszych cenach wiec mozna zaczac organizowac sealed decki do czego mam nadzieje dojdzie wkrotce w wiekszej ilosci miast niz tylko w Poznaniu.


    Ja juz pisałem o tym, ale powtórzę.

    Szukam kart pierwszej edycji, głównie rarek i premiowych.

    Jak ktoś ma i chce sprzedać, to proszę o kontakt.

    Listę na razie przygotowuję.

    [post="21115"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Ja bede mial pare na wydanie czesc wystawilem na allegro ale erek sie tam nie spodziewaj, generalnie erki jakie mam na wydanie to wydaje w 1 kolejnosci tym co grają. 🙂

    I. Thorne
    Participant
    #23279

    Ja z chęcią bym zagrał, ale trudno znaleźć mi sparingpartnerów.

    Beyo
    Participant
    #23300

    Ja z chęcią bym zagrał, ale trudno znaleźć mi sparingpartnerów.

    [post="21215"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Spoko to nie był zarzut, po prostu gracze mają większe pożądanie na karty bo są im z reguły potrzebne do jakiejś genialnej strategii.

    Jeśli nie masz z kim zagrać to zapraszam w styczniu do Poznania na sealed decka. Nocleg dla gracza sie zawsze znajdzie... 🙂

    I. Thorne
    Participant
    #23302

    Jak nie będzie trudnych warunków atmosferycznych, to może się skusze.Juz zaczynam szykować talię.

    Beyo
    Participant
    #23303

    Jak nie będzie trudnych warunków atmosferycznych, to może się skusze.

    Juz zaczynam szykować talię.

    [post="21255"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Fajnie ale niekoniecznie potrzebne, jak napisalem gramy warp speed sealed deckowy wiec grasz tym co dostaniesz :)))))

    I. Thorne
    Participant
    #23310

    to bardzo dobrze, bo sprawdziłem wczoraj swoje karty i wyszło mi, ze z ułozonymi taliami to dostanę niezłe baty.Wracając do tematu podaję podwójne rary na sprzedaż:U.S.S. Enterprise-C (AU)Ferengi Trading Post (SD2)Geological Survey(SD2)Study Pulsar(SD2)Mam też pare podwójnych commonów.

    Beyo
    Participant
    #23325

    to bardzo dobrze, bo sprawdziłem wczoraj swoje karty i wyszło mi, ze z ułozonymi taliami to dostanę niezłe baty.

    Wracając do tematu podaję podwójne rary na sprzedaż:

    U.S.S. Enterprise-C (AU)

    Ferengi Trading Post (SD2)

    Geological Survey(SD2)

    Study Pulsar(SD2)

    Nie przejmuj się - wcale byś batow nie dostal. wazne zeby moc zrzucac szybko karty bo na runde w preconstrucie bys mial 1 godzine zegarową.

    Sealed Deck mam nadzieje bedzie ci odpowiadal jesli sie skusisz - bedzie znacznie weselej.

    Ja swoich rarow nie podam na razie na sprzedaż bo mi sie nie chce listy robic na pewno sie trafią jakies podwojne z AU chyba nawet Iconian Gateway i Enterprise-C

    te karty o ktorych piszesz z SD2 to nie sa rary tylko premium zwane też FIXED na stronach.

    I. Thorne
    Participant
    #23357

    AU to jedyny zestaw, który mam cały ( Bez Future Enterprise), więc raczej nie skorzystam 🙂

    Beyo
    Participant
    #23369

    AU to jedyny zestaw, który mam cały ( Bez Future Enterprise), więc raczej nie skorzystam 🙂

    [post="21361"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    A ja mam cały Au (lacznie z futurkiem) bo sobie kupiłem cały w Australii 😛

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 144 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram